Kolejności związane z rejestracją Fac-a

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kolejności związane z rejestracją Fac-a

Post autor: dudek561* »

Witam koledzy i koleżanki - mam nadzieję że nie zlinczujecie mnie od razu za temat który jest systematycznie co jakiś czas wałkowany ale chciałem rozwiać swoje wszystkie wątpliwości związane z rejestracją fac-a zanim na poważnie ruszę sprawę. Powiedzcie mi od czego zacząć przygotowania do rejestracji - badania(czy muszę mieć najpierw jakieś skierowanie z policji)/kupno/rejestracja na komendzie ?. Jak rozplanować czas aby nie okazało się że po zakupie zabraknie mi czasu na załatwienie wszystkich "spraw przed rejestracyjnych". Czy badania mają jakiś termin ważności? . I jeszcze jedno pytanie z którym tu na forum się nie spotkałem (może słabo szukałem :D ) - czy wymagane jest posiadanie kasy pancernej z atestem jak w przypadku broni palnej ?. Z góry dziękuje za odpowiedzi osób które już to mają za sobą i pozdrawiam Jacek
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

Dudku, najwięcej informacji uzyskasz w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej/Powiatowej Policji pod którą podlegasz.

Zadzwoń do sekretariatu Wydz.Prew. KMP/KPP i poproś o osobę odpowiedzialną za rejestrację broni pneumatycznej, powinna Ci udzielić informacji.

W zasadzie prawidłowa kolejność powinna wyglądać tak: robisz badania, kupujesz, w ciągu 5 dni od zakup rejestrujesz. W tej kolejności.
Nigdy nie wiadomo ile zejdzie z badaniami i co na nich wyjdzie ;laughing:

EDIT:

Szafa nie musi być pancerna. Ma być metalowa z przynajmniej jednym atestowanym zamkiem, przytwierdzona na stałe do elementów konstrukcji budynku (ściana, betonowa podłoga).
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2013, 11:48 przez towarzysz eM, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Nie tylko same badania ale także trzeba załączyć zaświadczenie z KRK o niekaralności.
Na początek musisz sprawdzić listę uprawnionych lekarzy, wybrać któregoś z nich i z nim się skontaktować w sprawie badań. Jaki będzie ich zakres.
Wymaganą do legitymacji fotografię zrobisz zapewne gdzieś od ręki.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

variag - dzięki.

Ale to już jest potrzebne do rejestracji na Policji, razem z badaniami i uzyskuje się od ręki (Kraków - nie wiem jak jest gdzie indziej) w Sądzie Okręgowym.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
t4b4z4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 23 maja 2012, 16:39
Tematy: 11
Lokalizacja: Oslo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: t4b4z4 »

Witam :-D

Podepnę się pod kolegi temat z moim pytaniem, mam nadzieję że się nie będzie gniewał :-D

Chodzi mi o to jak wygląda możliwość zakupu karabinka FAC w Polsce, celem przewozu i użytkowania go w kraju bez limitu Ek i bez konieczności rejestracji, np. w Norwegii :?:

Czy mimo wszystko należy zarejestrować karabinek w Polsce i dopiero można go wywieść, czy jest może inna legalna możliwość kupna i wywozu bez rejestracji :?:

Szukałem ale nic na taki temat nie znalazłem :-/

Dziękuję z góry za pomoc :-D
TX200 HC + SS 10X42
Pro sport walnut + 3-9x40
HW97 + 6-24x44
HW77 + 3-9x40
HW30 by Hogan + 4x32
Edgun Leshiy 177
FX panthera 177
Awatar użytkownika
marcinnoos1111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 331
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 13:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcinnoos1111 »

Towarzyszu eM, z ta szafą na broń pneumatyczną to troszke przesadziłeś :) Szafy pancerne nie dotyczą broni pneumatycznej, gdyż ta nie jest posiadana na podstawie pozwolenia na broń, a rejestracji, do tego broni pneumatycznej nie posiada się "w celu". Ma ona jedynie byc przechowywana w miejscu niedostępnym, dla osób nieuprawnionych, lub postronnych.
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dudek561* »

O i tu ciekawy temat poruszył kolega Marcinnoos1111 - może wypowiedzą się do tego postu inni posiadacze "ponadlimitowców". W moim przypadku nakaz posiadania takiej szafy oznaczałby rezygnacje z planów rejestracji fac-a (problemy techniczne z umiejscowieniem takiego pancerniaka)
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

UoBiA
Art. 32.
1. Broń i amunicję należy przechowywać i nosić w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób nieuprawnionych.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z Ministrem Obro-ny Narodowej oraz ministrem właściwym do spraw kultury5), określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady i warunki przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji, z wyłączeniem podmiotów, o których mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1 i 2, z uwzględnieniem zabezpieczeń uniemożliwiających dostęp do broni i amunicji osobom trzecim.


Po pierwsze Art 32 ust. 1 mówi o KAŻDEJ broni a nie o broni palnej. Ale nie precyzuje czy ma być szafa i czy ma być przymocowana itd.

Sprecyzowanie jest w rozporządzeniu ale TYLKO dla broni palnej.


Ostatecznie wiatrówki FAC tyczy się tylko zapis:
"Broń i amunicję należy przechowywać i nosić w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób nieuprawnionych"

- a jak zapewnisz ten sposób to już zależy od twojej pomysłowości ale w razie gdyby ktoś ją zabrał i popełnił przestępstwo to masz przerąbane to ewidentnie zabezpieczyłeś źle :)

Projekt nowego rozporządzenia też dotyczy TYLKO broni palnej:


http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... zxulytw_kg

Par 5.1
Awatar użytkownika
marcinnoos1111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 331
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 13:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcinnoos1111 »

Czyli, tak jak mówiłem, FAC-a można trzymać nawet na biurku, pod warunkiem, że uwiążemy do niego rodwajlera lub groźna teściową... uniemożliwiając w ten sposób dostęp, osobom nieuprawnionym :)
MGM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 21 listopada 2010, 00:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Reda - Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MGM »

Pełna moc to 17 J czyli w limicie więc chyba do tego raczej nic ( papierków ) nie potrzeba.
Hatsan 99 QT, SAS , ucywilizowany.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”