W trosce o szeroko pojęte dobro Użytkowników Forum związane z nasiloną aktywnością nieuczciwych sprzedawców w działach komercyjnych z dniem 01.02.2017 r., zostanie wprowadzone następujące ograniczenie:

Wymogiem będzie napisanie 30 merytorycznych postów w działach tematycznych, które umożliwią uzyskanie uprawnień do zakładania tematów i możliwość pisania postów w działach komercyjnych.

Nasz dział K/S służy do koleżeńskiej wymiany sprzętu.
Pomimo wprowadzenia ograniczeń, prosimy o dokładne sprawdzenie co i od kogo kupujecie.
Przypominamy, że Administracja Forum-Broń.pl nie jest stroną w zawieraniu transakcji.
Powyższe obostrzenia nie dotyczą użytkowników komercyjnych, których działalność została uzgodniona z Administracją Forum.

Kalibrgun cricket

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

ascarissuis
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Kalibrgun cricket

Postautor: ascarissuis » 2016-05-16, 22:32

witaj
nie warto

Dla 1,03 to 280 maks.
Dla heavy 270-275 max
Jestem ekspertem :)

gregorianin

Postautor: gregorianin » 2016-05-17, 08:25

Dzięki, rozumiem że przekraczając zalecaną prędkość robi się mniej celnie?
Krokiet .22 + H.Varmint 6-24x44SF

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2016-05-17, 10:11

radecek pisze:Zrób jeszcze doświadczenie - zmierz prędkość ustawiając karabinek pionowo i poziomo.
Jeżeli w jednej poz. będzie duża różnica tzn. że śrut jest wytrącony z równowagi. U siebie też zauważyłem takie zjawisko - dopiero po zwiększeniu napięcia sprężyny na zbijaku - prędkości się wyrównały.

Obrazek

Mam swoją teorię, ale czy ktoś umie to wyjaśnić ?

Masz zrobioną prowadnicę wewnętrzna sprężyny zbijaka? Jeśli nie, to masz odpowiedź.
Walther Combinator UR, HW 90k, Benjaminek Marauder, SS 10x42 MQ, DOT FFP, DOT 4-16x42, SS 20x42 MD.

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skurwiele umierali za swoją." generał George S. Patton

gregorianin

Postautor: gregorianin » 2016-05-17, 10:33

Prowadnica sprężyny zbijaka u mnie jest fabrycznie. Najwyraźniej produkt ewoluuje, korona i wykończenie lufy jak w HW100, majstersztyk, to co widziałem na fotografiach w różnych wątkach to szczerze przerażało :)

radecek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: radecek » 2016-05-17, 11:06

ravkill pisze:...Masz zrobioną prowadnicę wewnętrzna sprężyny zbijaka? Jeśli nie, to masz odpowiedź.

Mam zrobioną. Przyczyna to prawdopodobnie zastosowanie słabszej sprężyny w zaworze i oscylacyjne domykanie - destabilizuje trajektorię śrutu. Dopiero zawór jest otwarty dostatecznie długo - to zjawisko znika. Założę oryginalną sprężynę do zaworu i będzie wiadomo...
HW90K, HW90 4.5mm, Daystate MK4 5.5mm

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2016-05-17, 15:41

W zaworze masz regulację napięcia. Wkręcasz, wykręcasz, można zwiększać i zmniejszać napięcie wstępne, przez co można to fajnie zgrać z ustawieniem regulatora. Niższe ciśnienie na regu, kompensujesz większym napięciem sprężynki i na odwrót. Generalnie jest pierdylion ustawień. Dobrze sobie jeszcze drugiego rega zapodać. Te z Litwy są już za niecałe 288 zeta i naprawdę warte tej kasy.
Walther Combinator UR, HW 90k, Benjaminek Marauder, SS 10x42 MQ, DOT FFP, DOT 4-16x42, SS 20x42 MD.

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skurwiele umierali za swoją." generał George S. Patton

radecek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: radecek » 2016-05-17, 18:41

Zawór "długo otwarty" - zapewnia najlepsze warunki pracy karabinka i pozwala na uzyskanie max. BC dla śrutu. Długo otwarty tzn. do momentu, gdy śrut zbliży się do końca lufy lub nawet ją opuści. Zawór domykający się z oscylacjami - gdy śrut jest w lufie - może źle wpływać na jego trajektorię i zwiększyć podatność na wiatr, dlatego fabryka daje mocne sprężyny w zaworze.

gregorianin

Postautor: gregorianin » 2016-05-17, 20:15

ravkill pisze:Niższe ciśnienie na regu, kompensujesz większym napięciem sprężynki i na odwrót. Generalnie jest pierdylion ustawień. Dobrze sobie jeszcze drugiego rega zapodać. Te z Litwy są już za niecałe 288 zeta i naprawdę warte tej kasy.

A nie przypadkiem odwrotnie? Tzn w razie podniesienia ciśnienia w regulatorze powinno się zwiększyć napięcie sprężyny (zawór strzałowy trzeba otwierać z większą siłą)?
Co do regulatora to trudno mi się wypowiedzieć ale moje próby na chrono raczej nie dają nadziei na poprawę czegokolwiek w tej kwestii czyli stabilności strzałów, różnice rzędu 2-3m/s to jest moim zdaniem margines no i czy regulator za 288zł będzie lepszy?

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2016-05-18, 07:07

Ty piszesz, o sprężynie zbijaka, ja o sprężynie zaworu... To ta, co daję tej twojej kontrę, wraz z ciśnieniem z komory strzałowej.

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2016-05-18, 07:09

ravkill pisze:Ty piszesz, o sprężynie zbijaka, ja o sprężynie zaworu... To ta, co daję tej twojej kontrę, wraz z ciśnieniem z komory strzałowej.

radecek pisze: Zawór domykający się z oscylacjami - gdy śrut jest w lufie - może źle wpływać na jego trajektorię i zwiększyć podatność na wiatr, dlatego fabryka daje mocne sprężyny w zaworze.

Pełna zgoda, nie ma nic gorszego, niż "poprykujący zawór".....

gregorianin

Postautor: gregorianin » 2016-05-18, 12:58

>ravkill
Aaa no tak, jasna sprawa.

radecek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: radecek » 2016-05-18, 15:43

Tak więc na chronografie można wykryć efekt "pyrkającego zaworu".
Jeżeli prędkość V0 ( dla kąta 0 stopni ), będzie równa V90 ( dla 90 stopni ) lub bliska - to jest OK. BC-max, wpływ wiatru-min. wysoka celność.
Jeżeli jest różna - to trzeba szukać przyczyny.

gregorianin

Postautor: gregorianin » 2016-05-18, 19:44

Pożyczyłem dzisiaj chrono (radeckowe) i pojechałem postrzelać, gdy na 100m wszystko strącałem za pierwszym razem co miało nie mniej niż 4cm to z wrażenia mało pompki nie spaliłem i zapomniałem zrobić test z obróceniem karabinka o 90 stopni.
Zaciekawiła mnie jeszcze jedna rzecz, próbowałem śrutów exact 1.03, 0.93 - express i 0.87 - express rs i mimo znacznej różnicy wag w zasadzie ich prędkość się wiele nie różnią, opad też był identyczny (nawet co ciekawe RS miał większy opad niż zwykły exact 1.03g) więc to potwierdza prędkości. Czy w związku z takim zachowaniem mądrze jest brać najcięższy możliwy śrut?

radecek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: radecek » 2016-05-18, 20:48

Na duży dystans do ~150m JSB Heavy i Jumbo 1,03.

gregorianin

Postautor: gregorianin » 2016-05-18, 20:55

Myślałem kupić paczkę JSB Jumbo Monster 1.645g ale to chyba już nie na tę energię...?

Wróć do „FAC”