Kalibrgun cricket

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Pierwszy od Hexa . Miałem już 3 w łapkach w Polsce i złego słowa na ich temat za tą cenę nie powiem. Kaliber 5,5 i 6,35 .
szub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 21:59
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szub »

Nie wyszło z evanixem szkoda a może nie na razie jestem miło zaskoczony wykonaniem dokładna robota, wszystko płynnie chodzi ,wziąłem polimer bo i tak będę dorabiał sobie nową osadę ,poczekamy do testów a reszta wyjdzie sama.
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

Stary:
t4b4z4 pisze: Obrazek
Nowy:
Obrazek
darek 004
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 468
Rejestracja: 21 października 2008, 07:16
Tematy: 62
Lokalizacja: Okolice Mszczonowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

re

Post autor: darek 004 »

Iglica wypisz wymaluj -rodem ze starego zaworu MK3 Daystate ,uszczelnia tylko takim cienkim wyobleniem po obwodzie,styk z płaszczyzną zaworu pod kontem prostym :-/ z własnego doświadczenia wiem że nie jest to najlepsza konstrukcja,uszczelnienia stożkowe są o wiele bardziej pewne i mniej awaryjne .
fotki iglicy Daystate
Obrazek[urlObrazek

No chyba że ta w Kalibrgunie przylega uszczelnia całą powierzchnią czołową ,to już wtedy troszkę lepiej to będzie wyglądać
Anschutz LG 380,FWB 300U,Diana 75, Diana 60,Walther LGV tyrolean,Fwb 150,Fwb 150 tyrolean,Fwb 602,Anschutz super air 2001,Walther LGM-1
Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Darek sprawdziliśmy z kumplem kilka kartuszy z rzędu , odchyłki +- 1.5 m/s aż do znudzenia . Trzyma jak zamurowany przynajmniej w kalibrze 5,5 przy prędkości 280m/s. Pamiętajcie , że sprzęt ma ponad 3 lata , tylko u nas rynek jest tak skostniały , że inne marki nie mają siły przebicia , i znajdzie się kilku szajbusów co prubują coś z tym zrobić . Ja niestety zaliczam się do nich i moja stopka mówi sama za siebie .

Daż bór czy jakoś tam . Hejka.
darek 004
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 468
Rejestracja: 21 października 2008, 07:16
Tematy: 62
Lokalizacja: Okolice Mszczonowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

re

Post autor: darek 004 »

Ja do pracy rega.nic nie mam ,chciałem tylko powiedzieć że moim zdaniem lepszy byłby system stożkowy :-/ co do samego karabinka to jak oglądam wersje standard WB to muszę uważać żeby sobie języka nie zdeptać :)
ah gdyby tak kosztował ze 2k mniej,albo żeby moje zarobki były w ojro :roll:
Anschutz LG 380,FWB 300U,Diana 75, Diana 60,Walther LGV tyrolean,Fwb 150,Fwb 150 tyrolean,Fwb 602,Anschutz super air 2001,Walther LGM-1
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

i znajdzie się kilku szajbusów co prubują coś z tym zrobić . Ja niestety zaliczam się do nich i moja stopka mówi sama za siebie .
Harry i bardzo dobrze, że są takie "szajbusy", bo dzięki nim chociażby ludzie tacy jak Hexer decydują się, że może warto wejść w handel tym sprzętem w naszym pięknym kraju, a dzięki temu ludzie tacy jak ja mają możliwość taki sprzęt nabyć bez zbędnej gimnastyki ;)

Oby było więcej takich "szajbusów", to może Hexer z czasem dorzuci do oferty Edguna i FX'a :)

Ehh, żeby tylko jeszcze tak jak Darek napisał w Euro zarabiać... :roll:
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
ArtuRRo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 18 kwietnia 2007, 15:29
Tematy: 1
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: re

Post autor: ArtuRRo »

darek 004 pisze:... co do samego karabinka to jak oglądam wersje standard WB to muszę uważać żeby sobie języka nie zdeptać :) ...
Heh... Ja właśnie dzięki temu zdjęciu Cricketa w wersji WB przechrzciłem się na bullpupy... :)
Jak zobaczyłem zdjęcie wersji WB... żona z szufelką i zmiotką przyleciała bo myślała, że jakąś szklankę znowu stłukłem.. a to moja szczęka była... :)
Nie wiem jeszcze czy compact czy standard (więcej powietrza i dłuższa lufa czyli wg różnych opinii lepiej) i wiem że PLB taniej ale jeśli WB faktycznie wygląda tak pięknie jak na tym zdjęciu u kolegi Hexera w ofercie to prędzej czy później będzie mój... Cena ? Dla jednych może zaporowa - dla mnie taka jest... ale uruchomię wszelkie możliwości żeby ją mieć (własnie sprzedaję zakupionego 2 mies. temu Twinka Sporta). Mam nadzieję, że będzie jak ze zdjęcia... Najwyżej dozbieram jeszcze i zamówię sobie dodatkową szczękę jak żona się dowie ile wydałem... :)
No i muszę jeszcze dział optyki przeszukać w poszukiwaniu info o optyce/montażach dobrych do bullpupów...
ascarissuis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 09 września 2009, 19:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ascarissuis »

witam
Czy kalibrgun dodaje przejściówkę do ładowania kartusza?
Jeśli tak to zastanawiam się czy będzie ona kompatybilna z pompką np. os hatsana.
darek 004
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 468
Rejestracja: 21 października 2008, 07:16
Tematy: 62
Lokalizacja: Okolice Mszczonowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

re

Post autor: darek 004 »

Kilku z nas deklaruję chęć zakupu na wiosnę :P trzeba cierpliwie poczekać :> może wrzucą -raczej na pewno wrzucą jakieś bardziej realne fotki no i testy ;laughing:
co do montażu to na bullpapa, raczej wysokie
Anschutz LG 380,FWB 300U,Diana 75, Diana 60,Walther LGV tyrolean,Fwb 150,Fwb 150 tyrolean,Fwb 602,Anschutz super air 2001,Walther LGM-1
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zmara »

Mój Standard WB powinien dotrzeć jeszcze w tym tygodniu, postaram się wrzucić fotki i opiszę wrażenia wizualne. ;)
Wszystkiego po trochu :-D
Awatar użytkownika
t4b4z4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 23 maja 2012, 16:39
Tematy: 11
Lokalizacja: Oslo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: t4b4z4 »

Warto będzie pomyśleć nad modernizacją śruby regulacji napięcia sprężyny zbijaka w raz z jej prowadnicą, bo konstruktorzy nie dopracowali tego za bardzo i sprężyna dość mocno się odkształca jak widać na zdjęciu:

Obrazek

A tu śruba regulacyjna produkcji Sniperquty:

Obrazek
TX200 HC + SS 10X42
Pro sport walnut + 3-9x40
HW97 + 6-24x44
HW77 + 3-9x40
HW30 by Hogan + 4x32
Edgun Leshiy 177
FX panthera 177
szub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 21:59
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szub »

Ta śruba to dobry pomysł ,miałem tylko chwilę i z ciekawości sprawdziłem jaka prędkość jest ustawiona ,pierwszy pomiar szok 100 ms po chwili dorobieniu klucza bardzo łatwo o faca 309 ms :) nie miałem dużo czasu ale ustawiłem 245 ms i tak zostawiłem w sobotę jak będzie chwila to zrobię fotki i jakieś testy na 30 m i 50m.
Awatar użytkownika
t4b4z4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 23 maja 2012, 16:39
Tematy: 11
Lokalizacja: Oslo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: t4b4z4 »

szub pisze: bardzo łatwo o faca 309 ms :)
Czy te 309 ms to na limitowej sprężynie?
TX200 HC + SS 10X42
Pro sport walnut + 3-9x40
HW97 + 6-24x44
HW77 + 3-9x40
HW30 by Hogan + 4x32
Edgun Leshiy 177
FX panthera 177
szub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 21:59
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szub »

w zestawie są dwie dodatkowe sprężyny ja nie miałem przy sobie ,obróciłem nakrętkę bo z jednej strony ma wgłębienie a z drugie nie więc bardziej dociska sprężynę i to starczyło w sobotę przetestuje jeszcze te dwie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”