GunPower SSS U-F czy Daystate Wolverine 303

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Red999
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 04:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

GunPower SSS U-F czy Daystate Wolverine 303

Post autor: Red999 »

Witam

Pomimo kilku tematów nt. GunPower-a i garstki odnośnie Wolverina 303 nadal mam ogromny dylemat która wiatrówka będzie bliższa moim oczekiwaniom. Prosiłbym o pomoc w wyborze przy uwzględnieniu moich oczekiwań.

Zakres cenowy max 8000 pln
Oczekiwał bym ponad 100j
Przyzwoita celność na 75-100m
Sensownie wytłumiona, aby nie była uciążliwa

Moim zdaniem, co do Wolverina 303 z tego co mi wiadomo kaliber 7,62 gwarantuje wystarczającą energię wynikająca z masy pocisku a nie z jego prędkości, co za tym idzie celność i hałas po strzale powinny być asolutnie zadowalające.

Pytanie brzmi czy GunPower SSS Ultra-Flo 6,35mm zagwarantuje mi podobne osiągi lub mieszczące się w oczekiwanym zakresie (dotyczy celności i wytłumienia) a za razem pozwoli mi zaoszczędzić nieco pieniędzy?

Z góry dziękuję za pomoc i licze na opinie oraz porównania włascicieli owych karabinków lub znawców tematu.

Daystate Wolverine 303
Długość całkowita: 112cm
Długość lufy: 60cm
Kaliber: .303 (7,62mm)
Moc: 135J
Ciśnienie: 250 Bar (300cc)
Ilość strzałów z jednego ładowania: 12-15 strzałów
Waga: 4,2kg
Ładowanie: Rygiel - obustronny
Magazynek: 5 szt.
Spust: Mechaniczny - dwustopniowy


GP SSS Ultra Flo

Długość całkowita: 84,5 cm
Długość lufy: 24" 60 cm
Kaliber: 6,35 mm
Moc: ~35-180 J
Ciśnienie robocze: 250 bar (490 ccm)
Ilość strzałów z jednego ładowania: od 15- 100
Waga: 2.6 kg
Regulator energii
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2013, 15:44 przez Red999, łącznie zmieniany 3 razy.
Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 06 sierpnia 2004, 16:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunPower SSS U-F czy Daystate Wolverine 303

Post autor: Seba »

Red999 pisze:..Sensownie wytłumiona, aby nie była uciążliwa...
Uwierz mi że nawet nie wytłumiona i tak będzie jedną z najmniej hałasujących na strzelnicy.
Poza tym wątpię by ktoś na strzelnicy zwrócił Ci uwagę, że strzał z wiatrówki jest dla niego uciążliwy :)
Wytłumienie w limitowych owszem ma sens ale w FAC ?
Red999
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 04:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Red999 »

Masz rację, pewnie odgłos strzału z GP będzie niezauważalny na tle huku z broni palnej ale mimo wszystko wystraszyły mnie komentarze o sporym hałasie jaki wydaje z siebie ta wiatrówka. Uzyskałem opinie od dystrybutora Gunpower'a, że po zamontowaniu tłumika, huk strzału jest w zasadzie wyeliminwany pozostaje jednak odgłos samego pocisku przy przekraczaniu bariery dźwięku.
Oczywiście aby była jasność, nie jest to dla mnie szczególnie istotna rzecz ale jednak dobrze wiedzieć co się chce kupić i nie być zaskoczonym po odebraniu sprzętu.

Mimo wszystko jeśli ktoś ma tłumik na swoim GP SSS, najlepiej w wersji Ultra Flo, chciałbym usłyszeć opinie czy ów wytłumienie faktycznie dobrze sobie radzi z tą pukawką.
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Z pierwszego nie strzelałem. Drugi (GP-SSS) powyżej 100J to nieporozumienie.

radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radecek »

Tu mają ciekawą konstrukcję:
Jarek D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 11 marca 2012, 01:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrówka-Strumiany
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek D »

facet z gp robi wrażenie strzela na niesamowite dystanse tylko gdzie takie strzelnice po 200m w Polsce??
Jarek
DIANA 54 AIR KING T06 + BL 5-15X40 mildot
WALTHER LGV + DOT 4-16x42 mildot
Red999
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 04:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Red999 »

Dziękuję za opinie.
Po przeanalizowaniu skłaniam sie do zakupu Wolverine 303 gdyż do GP musiałbym dokupić kilka elementów (m.in stabilizator energii za 1000pln) wówczas jego cena niewiele różniłaby się od Wolverine'a a jednak precyzja wykonania oraz jakość sprzętu Daystate wydaje się być znaczaco wyższa od GP, co w zasadzie zadecydowało o wyborze.
mitre
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 14:54
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mitre »

Gdy już zakupisz karabin(ek) w zasadzie to potwora energetycznego :-D zdaj relacje, najlepiej fotorelacje :D z pewnością wielu forumowych Kolegów będzie na to czekać z niecierpliwością
Awatar użytkownika
marcinnoos1111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 330
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 13:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcinnoos1111 »

Oj tak...napewno ja, gdyż sam już od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Wolva.
Posiadam (łem) kilka Daystate i wiem co ten sprzęt potrafi :mad:
Zatem czekam na Twa opinię.
Awatar użytkownika
lesny_dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lesny_dziadek »

Jest jeszcze jeden konkurent dla Wolverina -> Fx Boss .30 ;-) Cenowo i energetycznie podobny do Wolva

Mysle ze tez wart rozwazenia szczegolnie ze latwiej zaopatrzyc sie w srut JSB .30 niz Daystate .303
AA EV2 MK4
mitre
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 14:54
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mitre »

Kolego leśny - Emperor to to samo co JSB, śrut nazywany marką Daystate jest zamawiany w Bohuminie, tyle tylko, że jest on jeszcze bardziej szczegółowo sortowany/selekcjonowany (jeśli dobrze pamiętam), a płacimy chyba tylko za nazwę, ponieważ Daystate Emperor 50,15 gn 150 sztuk peletków to koszt w granicach 90-80 PLN , a ów JSB .30 50,15 gn 150 sztuk to koszt niespełna 30 PLNów : )
Pozdrawiam - mitre
Awatar użytkownika
lesny_dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lesny_dziadek »

mitre pisze:Kolego leśny - Emperor to to samo co JSB, śrut nazywany marką Daystate jest zamawiany w Bohuminie, tyle tylko, że jest on jeszcze bardziej szczegółowo sortowany/selekcjonowany (jeśli dobrze pamiętam), a płacimy chyba tylko za nazwę, ponieważ Daystate Emperor 50,15 gn 150 sztuk peletków to koszt w granicach 90-80 PLN , a ów JSB .30 50,15 gn 150 sztuk to koszt niespełna 30 PLNów : )
Pozdrawiam - mitre
Hehe dzieki, mialem takie podejżenia ale nie bylem pewien. Choc cos mi tu nie pasuje. tzn ktos tu przeklamuje nieco. Albo Daystate twierdzac ze srut jest .303 albo JSB twierdzac ze ich jest .30 Gdyz taka niby nie wielka roznica raczej nie pozwolila by wcisnac srutu do lufy.
AA EV2 MK4
mitre
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 14:54
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mitre »

śrut ogółem to kaliber 7,62mm czyli .30 , a różne nazwy wzięły się stąd bodajże iż główka śrutu ma średnicę 7,62mm czyli .30 cala, a kielich śrutu ma w średnicy 7,70mm czyli .303 cala takie moje mniemania, jeśli wprowadziłem kogoś w błąd - najmocniej przepraszam
Pozdrawiam - mitre : )
Awatar użytkownika
lesny_dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lesny_dziadek »

Wiesz mitre jednek Exact .30 to nie to samo co Daystete Emperor, roznia sie waga. Exact .30 (firmowany takze marka FX'a przy czym cena x2) ma wage 46,3grain podczas gdy Daystate Emperor ma wage 50,15grain.

Roznica cos jak miedzy zwyklym exactem a wersja heavy. Pewnie i tak oba sruty robi JSB ale jednak nie sa identyczne. Co wiecej w przypadku Wolverina zmiana srutu na ten lzejszy spowoduje podniesienie predkosci poczatkowej powyzej 950fps (tyle osiaga na tym ciezszym srucie) do ponad 300m/s co moze spowodowac spadek celnosci.
AA EV2 MK4
mitre
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 14:54
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mitre »

leśny - to jest to samo :) obydwa są produkowane przez JSB ale są dwa rodzaje/wersje JSB .30 , ten o którym właśnie wspomniałeś <46,3 grain> i jak mówisz do FX Boss'a oraz JSB .30 o wadze 50,15 grain <3,25 grama> do Daystate Wolverine'a : ) różnica jest tylko w cenie, jak widać nazewnictwo "Daystate" kosztuje ;laughing: spoglądałem na realistyczne wykresy Wolva i prędkość na 50,15 grainowym pelletku nie dosięga wartości 950 fps lecz 935 fps co i tak jest niezłym wynikiem :P co lepsze, jest też druga która zowie się Daystate Wolverine HP co znaczy bodajże High Power w kalibrze 5,5mm , który zostaje wystrzeliwany z prędkością około 1140fps przy śrucie 21,1 grain co daje energie w granicach 82/83 Jouli :) Istna Bestia :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”