GunPower SSS U-F czy Daystate Wolverine 303

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

mmma3h1
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 27 stycznia 2014, 18:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Czarnków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mmma3h1 »

Czytałem i nic mojego typu nie znalazłem...
A dlaczego nie ręczna pompka??
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

mmma3h1 pisze:...A dlaczego nie ręczna pompka??
Bo się napompkujesz do imentu...a oddasz parę- parenaście strzałów...i od nowa... :)

Pomijam już jakość (wilgotność) powietrza tłoczonego, awaryjność pompek, etc.
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Red999
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 04:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunPower SSS U-F czy Daystate Wolverine 303

Post autor: Red999 »

Temat dosyć stary ale może przyda się komuś opinia nt Daystate 303.

Wiatrówka jest pięknie wykonana 12pkt w skali do 10. Drewno, zdobienia i ogólnie całokształt to arcydzieło.
Jest dosyć mocna i nie ma co do niej porównywać sprzętu dostępnego bez rejestracji.
Świetną sprawą jest magazynek. Mieści on 5 kulek, niestety jego spasowanie czasami irytuje przy zakładaniu go i przy montarzy optyki, gdyż nieco wystaje ponad szynę montarzową. W moim modelu trzeba się przyzwyczaić do zamka który potrafi się lekko przycinać. Dla osób które nie miały z tym wcześniej do czynienia jest to raczej pewne że na początku będą kłopoty.

Niestety... jej waga i waga samego śrutu sprawiają ze jest to raczej broń kolekcjonerska. Nie ma szans strzelać z "wolnej ręki" bez podparcia, no chyba że ktoś dzień w dzień lata na siłownię. Nieświadomie na początku dokupiłem do niej dosyć duży celownik który tym bardziej pogorszył jej możliwości.

Waga śrutu i jego wielkość sprawiają że na zawody nie ma co jechać. Celność zalezy od strzelca (a mi daleko do mistrza) ale nie spodziewajcie się niczego dobrego. 20m - skupienie mniej więcej w obrysie monety 5pln (pomijając wadliwy śrut który leci gdzieś w "kosmos"), ale jak wspominałem ja jestem kolkcjonerem a nie zawodowcem.

Zauważyłem że celność wzrasta gdy ciśnienie w butli wchodzi w "żółtą strefę" między zieloną a czerwoną. Mniej więcej co 2-3 magazynki trzeba nabijać butlę.

Bardzo polecam kolekcjonerom, osobom którym zależy na czymś co cieszy oko. Jednak nie jest to sprzęt dla tych którzy regularnie strzelają, głównie z powodu wagi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”