Sinner Giant cal. 58

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Neofita
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 02 lutego 2010, 20:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Neofita »

Cóż hobby.Malkontentom odpowiem słowami mego ojca ,,jeden do mamusi,drugi do córusi a trzeci obie obraca"
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Dale pisze:Tutaj bym sobie pozwolił na odrobinę polemiki :)

[...]
Ale kaliber i energia przemawia do mnie.
A czemu nie palna ? W naszych warunkach łatwiej o wiatrówkę. A myślę że strzelanie "dalekiego dystansu" do figurek czy innych mniej wymagających celów niż tarcza, dało by dużo frajdy.
[...]
Myk w tym że w przypadku tej wiatrówki to łatwiej jest o palną.
O różnicy w cenach nawet nie będę wspominał.
Ta wiatrówka to bez mała pozwolenie na broń, rejestracja FAC = "czyste konto" + badania, takie same jak na broń palną.
A takiego Enfielda 1853 kupujesz i masz, bez pozwolenia czy rejestracji. Kaliber ten sam, "śruty" te same :wink:
Strzelać z obydwu i tak trzeba na strzelnicach z regulaminem.
Prawda?
:wink:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Fakt, czarny proch taniej wyjdzie i mniej formalności. Ale nie każdy (ja lubię, ale są tacy co nie lubią) lubi specyfiki strzelania z CP. Porównując do broni współczesnej, jednak nadal uważam że łatwiej zarejestrować faca (zero uznaniowości), niż egzaminy, czy inne atrakcje związane ze sportową. Pozostaje kwestia ceny. Ale to już indywidualne podejście - są przecież ludzie, którzy kupują wielkokalibrowe face.
Oczywiście zakładam że ta wiatrówka wejdzie do produkcji - mniej lub bardziej seryjnej.
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: kłapek »

Neofita pisze:Cóż hobby.Malkontentom odpowiem słowami mego ojca ,,jeden do mamusi,drugi do córusi a trzeci obie obraca"
Współczujemy Ci… szczególnie mocno w 1 i 3 przypadku ;|
kominiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 09:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kominiarz »

Dochodzi także eksploatacja takiego sprzeciku - oringi i sprężyny podejrzewam, że szybko się zużywają przy takiej mocy !
doktor1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, 17:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: doktor1 »

Ciekawe czy przy tym kalibrze w grę wchodzi tłumik, jak do tej pory to jeszcze nie widziałem tłumika w kalibrze powyżej .308.
Co do strzelania celnego na większe odległości pow. 50m to wątpie by było zadowalające. a w wypadku odległości 300metrów to wątpie, żę uda się trafić w cel wielkości dużego psa.
hatsan BT-65 5.5mm
Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Doktorku zobacz sobie tarczki mniejszego brata na sto metrów z tego tematu ( http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=88601 ) , na 7 stronie a resztę dopowiedz sobie . Kurcze normalnie wszyscy próbują obrzydzić Holendrom zakup tego sprzętu . Koledzy , ilu kupiło w Polsce pierwszego Sinnera ? To tyle kupi drugiego . :) :wink:
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Wiatrówki przy tych energiach bywają celne - wszystko zależy czy energia została osiągnięta poprzez wzrost masy pocisku, czy prędkości. "Są dowody", na stronach amerykańskich, w postaci tarcz.

@ Harry - masz rację :) W trosce o powodzenie projektu, będę już się wyrażał w samych superlatywach :)
Awatar użytkownika
Harry-ex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 02 maja 2007, 19:20
Tematy: 0
Lokalizacja: a kto to wie ?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Harry-ex »

Dale ależ nie musisz się troszczyć " projekt " stał na gablocie producenta na IWA 2013 . :)
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturo111 »

Kompresor w garażu mam .
Gdyby w PL był dystrybutor/serwis to ... :-D .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Harry-ex pisze:Dale ależ nie musisz się troszczyć " projekt " stał na gablocie producenta na IWA 2013 . :)
No i fajnie :) zawsze to większy wybór na rynku -"kupić, nie kupić, pooglądać można" :)
doktor1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, 17:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: doktor1 »

ma ktos tarcze ze strzelania na 100 metrów, a najlepiej na 200metrów w duzym kalibrze? ciekawi mnie jakie mozna zrobic skupienie/powtarzalność.
jak już wczesniej napisałem, sinner w .308 to dla mnie ideał.
może na polskę puszczą promocje 50%?
hatsan BT-65 5.5mm
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

doktor1 napisał:
że na polskę puszczą promocje 50%?
takich cudów to się raczej nie doczekamy :cry:

A odbiegając nieco od tematu - czy na śląsku są jakieś strzelnice na których "systematycznie" spotykają się posiadacze FAC-ów ? Jak to mówią: zobaczyć to uwierzyć. Może wówczas nabrałbym wiekszego "respektu" do tej odmiany wiatrówek ? Kto wie...
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Doktorze, poczytaj tutaj: http://www.bigboreairguns.com/ tam masz i filmy i tarcze. Tylko, proszę weź pod uwagę, że to są "myśliwi" - strzelają raczej do figurek, nie tarcz.

Tutaj Ciebie może zainteresuje - są tarcze, jest i kaliber :)
http://www.network54.com/Forum/79537/th ... 4.+GRAPHIC
doktor1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, 17:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: doktor1 »

dzięki Dale, temat bigborów śledzę od jakiegoś czasu i większe kalibry .45 i wyżej są używane max. do 50 metrów. w twoim linku nawet to dobrze widać przy strzałach na 52 yardów, że skupienie jest kiepskie.
co do .308 to chyba jest maksymalny kaliber, żeby z wiatrówki osiągnąć zadowalające skupienie na 100m. widziałem tarczki sinnera i corsaira w tym kalibrze i to by było dla mnie optymalne. kiedyś corsaira można było kupić w juesej za 700-800$ z lufą 24calową, celnością nie ustepuje za bardzo sinnerowi a cena nawet z cłem vatem i transportem 3 razy niższa. niestety od roku nie mogę znaleść aktualnej ceny corsaira.

co do strzelania z FAC to wystarczy mieć trochę swojego terenu: pare hektarów na odludziu i tłumik. oczywiście zawsze trzeba brać poprawkę w zależności od energii gdzie śrut może polecieć, żeby nie wpakować się w jakieś bagno.
hatsan BT-65 5.5mm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”