wiatrowka sprezynowa Fac

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
ziutek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 14 czerwca 2006, 14:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Busko Zdrój
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ziutek »

Ostatnio miałem możliwość oddania kilkunastu strzałów z Hatsana 135 gas-ram. W limicie (około 12 bar)strzelało się fajnie śrutami lekkimi typu Exact RS. Naciąg lekki, kop symboliczny, tylko cykl strzału śmieszny-dość długi. Niemniej z pozycji stojącej strzelało się super, (nawet trafiałem gdzie chciałem). Po dopompowaniu do 19 bar naciąg zrobił się ciężki, ale bez przesady, można naciągnąć jedną ręką, ale dużo wygodniej złamać lufę jedną, a dokończyć naciąg dwoma rękami- wtedy można spokojnie strzelać i ręce się nie męczą. Ogólnie kawał klocka z tego hatsana, ponad 5kg, duża pojemność komory sprężania(większa nawet od hatsana 125 o 3-4ccm). Porównując naciąg do patriota 6.35 na gas-strucie ustawionym na wylocie na 33J (z którego też miałem okazję kilka miesięcy temu oddać kilka strzałów) hatsan 135 przy 19 barach naciąga się dużo lżej. Energia w hatsanie na wylocie 40J (290m/s)na śrutach H&N FTT kaliber 5,55 mm przy wspomnianych 19 barach. Energetycznie hatsan 135 bije HW-90 na głowę przy ciśnieniu niższym o kilka barów. Niestety miałem okazję tylko kilka razy strzelić na dystansie 40m do celów wielkości puszki, strzela się nawet przyjemnie, cykl szybki, kop NIEWIELKI (tak, tak!) gdzie chciałem tam trafiałem, ale to za mało, żeby coś więcej powiedzieć o celności.
Ogólnie sprzęt raczej dla fanatyków szmocy i dużych facetów(można sobie ręce wyrobić :P)
Tyle co do technicznych aspektów hastana 135 w FAC-u i nie tylko.
Prawne aspekty są ogólnie znane, więc o nich nie piszę.
Czy polecić hatsna 135 w FAC-u - nie wiem, ale warty rozważenia. Z pewnością PCP lepsze, ale i droższe.
malwinka_a
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 05 stycznia 2012, 23:41
Tematy: 0
Lokalizacja: węgrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: malwinka_a »

sa dwa rodzaje luf
LOTHAR-WALTHER lufa gwintowana, precyzyjnie czokowana (w drozszych modelach)

lufa gwintowana, precyzyjnie czokowana dla lepszej celności (w tanszych modelach) jaka firma??

no i teraz moje pytanie czy LOTHAR-WALTHER rózni sie celnoscia i skupieniem na dłuzszych dystansach od tych tanszych gdzyz jedna i druga (lufa gwintowana, precyzyjnie czokowana)

badzo prosze o wyczerpujace odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Jest pewna nieścisłość w nazewnictwie, niemiecka firma to Lothar Walther, a lufy w turkach są Lothar&Walther.
Grzegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 10:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Grzegor »

Nie wiem jak jest ze sztywnością systemu w AT 44. W przypadku BT 65 sztywność systemu a w zasadzie jej brak, powoduje iż błąd wynikający z różnic osiowości celownika optycznego oraz lufy, jest wielokrotnie większy niż rozrzut którego źródłem jest lufa. Nie warto wchodzić w lufę LW.
malwinka_a
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 05 stycznia 2012, 23:41
Tematy: 0
Lokalizacja: węgrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: malwinka_a »

Grzegor pisze:Nie wiem jak jest ze sztywnością systemu w AT 44. W przypadku BT 65 sztywność systemu a w zasadzie jej brak, powoduje iż błąd wynikający z różnic osiowości celownika optycznego oraz lufy, jest wielokrotnie większy niż rozrzut którego źródłem jest lufa. Nie warto wchodzić w lufę LW.

czyli nie warto wydawać wiecej pieniędzy na lufe LW firmy niemieckiej tylko kupic normalnego hatsana 10strzałowego z tą turecką lufą tak mam przez to rozumiec?
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Tak zdecydowanie szkoda kasy , a jeszcze w FAC to już fanaberia :-D
malwinka_a
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 05 stycznia 2012, 23:41
Tematy: 0
Lokalizacja: węgrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: malwinka_a »

i stało sie kupiłam at44 5,5mm z niemiecka lufka L&W za całkiem niezłe pieniadze nówka sztuka
latam od okna do okna i czekam z niecierpliwościa na kuriera :)

szukałam na forach zdjecia materiały dotyczace poprawek po fabryce co i gdzie polerowac
nic nie mogłam znaleźć macie jakies ciekawe stronki do przejrzenia???
Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5097
Rejestracja: 08 marca 2009, 23:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vox »

Używaj szukajki.

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=47794&start=0

174 strony. Miłej lektury.
Obrazek
HanSolo
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2013, 01:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: HanSolo »

Sprężyna? Hatsan 125 5,5mm Vortex HP2 (150bar) + b.precyzyjna korona lufy = podstawowy tuning usprawniający i optymalizujący cykl. W efekcie na JSB Exact o masie pow. 1g jest ok 50j. Na lżejszych śrutach bardzo głośny. Oczywiście podstawa to pancerna optyka i rejestracja.
Ale z kosztem zblizamy się do AT44 s10 5,5mm w FAC-u który nie zniszczy optyki ;)
witeg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 15:54
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice w-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witeg »

Eeee... no właśnie został kupiony AT44 5,5 :P
Awatar użytkownika
mironTG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 05 września 2013, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Zebrzydowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mironTG »

A ja zostaje przy spężynie, właśnie zrobiłem sobie prezencisko w postaci HW 97KT Black. Powietrze to mam w kołach w autku a ono ma FACa i diesluje :P Mam tyko nadzieję że HW starczy mi na dłużej bo autka często zmieniałem ;laughing: Pozdrowionka.
Ostatnio zmieniony 20 września 2013, 20:14 przez mironTG, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesoły dziadek :) HW 97KT Black (HOGAN) Leapers UTG 6-24x50 Crosmann 2240 (Michał) Walther 2x20 KANDAR CP1 BSA+AGS 3-9x40
cantchoose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 10 września 2013, 11:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cantchoose »

Co prawda jestem nowy, ale dieslowanie raczej nie powinno cieszyć o.0 Jak ma Ci starczyć na dłużej to przegląd, smarowanko itp. Nie powinno dieslować :)
SteyrLG110+SS10x42MD
Awatar użytkownika
mironTG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 05 września 2013, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Zebrzydowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mironTG »

Mój już nie diesluje, a nowy jest po przeglądzie zerowym. Czekam jeszcze na nowiutką lupkę WALTERA. Już nie mogę się doczekać pierwszego strzału z nowizny :P
Wesoły dziadek :) HW 97KT Black (HOGAN) Leapers UTG 6-24x50 Crosmann 2240 (Michał) Walther 2x20 KANDAR CP1 BSA+AGS 3-9x40
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ben_sage »

malwinka_a pisze:i stało sie kupiłam at44 5,5mm z niemiecka lufka L&W za całkiem niezłe pieniadze nówka sztuka
latam od okna do okna i czekam z niecierpliwościa na kuriera :)

szukałam na forach zdjecia materiały dotyczace poprawek po fabryce co i gdzie polerowac
nic nie mogłam znaleźć macie jakies ciekawe stronki do przejrzenia???
ja bym nic nie polerował zwłaszcza na początku skup się na strzelaniu i zobacz czy ci to leży, jak odwalisz kilka tysięcy sztuk to zobaczysz czy ci to potrzebne.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re:

Post autor: slepe_oko »

ziutek pisze:Ostatnio miałem możliwość oddania kilkunastu strzałów z Hatsana 135 gas-ram. W limicie (około 12 bar)strzelało się fajnie śrutami lekkimi typu Exact RS. Naciąg lekki, kop symboliczny, tylko cykl strzału śmieszny-dość długi. Niemniej z pozycji stojącej strzelało się super, (nawet trafiałem gdzie chciałem). Po dopompowaniu do 19 bar naciąg zrobił się ciężki, ale bez przesady, można naciągnąć jedną ręką, ale dużo wygodniej złamać lufę jedną, a dokończyć naciąg dwoma rękami- wtedy można spokojnie strzelać i ręce się nie męczą. Ogólnie kawał klocka z tego hatsana, ponad 5kg, duża pojemność komory sprężania(większa nawet od hatsana 125 o 3-4ccm). Porównując naciąg do patriota 6.35 na gas-strucie ustawionym na wylocie na 33J (z którego też miałem okazję kilka miesięcy temu oddać kilka strzałów) hatsan 135 przy 19 barach naciąga się dużo lżej. Energia w hatsanie na wylocie 40J (290m/s)na śrutach H&N FTT kaliber 5,55 mm przy wspomnianych 19 barach. Energetycznie hatsan 135 bije HW-90 na głowę przy ciśnieniu niższym o kilka barów. Niestety miałem okazję tylko kilka razy strzelić na dystansie 40m do celów wielkości puszki, strzela się nawet przyjemnie, cykl szybki, kop NIEWIELKI (tak, tak!) gdzie chciałem tam trafiałem, ale to za mało, żeby coś więcej powiedzieć o celności.
Ogólnie sprzęt raczej dla fanatyków szmocy i dużych facetów(można sobie ręce wyrobić :P)
Tyle co do technicznych aspektów hastana 135 w FAC-u i nie tylko.
Prawne aspekty są ogólnie znane, więc o nich nie piszę.
Czy polecić hatsna 135 w FAC-u - nie wiem, ale warty rozważenia. Z pewnością PCP lepsze, ale i droższe.
Proszę o info jak wyglada sytuacja prawna , jeśli zakupie ten karabinek w limicie niemieckim na egun?W Polsce chcialbym kozystac jako FAC po rejestracji.Musze wysylac Niemcowi uprzejma zgodę przewoz..ect?
:512:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”