Hatsan BT 65 Kal. 25

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
4,51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 12 lutego 2011, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 4,51 »

Kol. krokodyl997 zadałeś pytanie a doświadczeni userzy odpowiedzieli Ci na nie na prawdę rzetelnie i szczerze. Doradzali i dalej odpowiadali na kolejne pytania. To jest fakt.
Osobiście wydaje mi się, że Ty nie czekasz na jakąkolwiek mądrą i rzeczową odpowiedź tylko na potwierdzenia trafności swojego wyboru.
Więc kup. Kupi i ciesz się . Tylko aby potem się nie okazało, że króliczek za którym tak pędzisz ma wyliniałe futerko, siekacze stępione, kitka sama mu odpada a po sprincie na 100m łapie zadyszkę.
Przy późniejszej odsprzedaży tej skórki odzyskasz może jakieś 30% tego co wydasz.
Reszta nie jest chyba warta roku zabawy , wylanego potu i łez przy pompowaniu.
pozdrawiam Arek
LG400+SS FWB602+BL5
krokodyl997
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 23:41
Tematy: 3
Lokalizacja: Polkowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krokodyl997 »

no to jak nie 6.35mm to może 5,5mm? co o tym powiecie warte? Od razu napisze ze interesuje mnie tylko BT65 i żadna inna wiatrówka i pytam czy kaliber .22 jest odpowiedni

do celnego strzelania 100m wiadomo ze FAC

I proszę bez kąśliwych uwag ze rejestracja itp bo wiem co chce zrobić strzelnice 100m tez się znajda np. teren poligonu wojskowego tj. Strzelnica wojskowa 500m

tylko fakty mnie interesują nic więcej

ile J w tym karabinku przy tym kalibrze się opłaca żeby nie spartolić strzału,skupienia i celności Dzięki ..
Awatar użytkownika
4,51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 12 lutego 2011, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 4,51 »

Coś do poczytania w temacie. Nie jest to wszak 6,35 ale temat wart przeczytania.
pozdrawiam Arek
LG400+SS FWB602+BL5
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

krokodyl997 pisze:no to jak nie 6.35mm to może 5,5mm? co o tym powiecie warte? Od razu napisze ze interesuje mnie tylko BT65 i żadna inna wiatrówka i pytam czy kaliber .22 jest odpowiedni do celnego strzelania 100m wiadomo ze FAC. Strzelnica wojskowa 500m tylko fakty mnie interesują nic więcej...
Nie wiem czy celowo nie „słuchasz” co się do ciebie pisze, czy tylko oczekujesz aby ktoś potwierdził trafność wyboru BT65? Jeżeli chcesz strzelać (jak pisałeś na poprzednich stronach) na dystansie 100 i więcej metrów w cele o średnicy 5zł monety, to powtarzalności takiego skupienia nie uzyskasz w żadnym z podanych kalibrów (6.35, 5.5mm). Tyle jeżeli chodzi o bt65 i fakty.
Awatar użytkownika
4,51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 12 lutego 2011, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 4,51 »

....a może 0,32'???
Sinner .32???

Jak tak dalej pójdzie wskoczymy w tej dyskusji na pół calowe potwory?

W tej konkurencji możesz wybrać coś ze stajni Carrer'a :-D

pozdrawiam Arek
LG400+SS FWB602+BL5
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8517
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: duber »

Ja nie potrafłem powtarzlie trafiać w butelke po piwie na 100m z FACowskiego owego karabinka.
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

krokodyl997 pisze:... tylko fakty mnie interesują nic więcej ...
Fakty nie interesują Ciebie, masz je w nosie, więc po co mamy się dalej w tym wątku "produkować"?

Kup BT65, męcz się z tym pstrokatym wynalazkiem, tylko nie przychodź później z płaczem i lamentem, jaki to do d... karabinek wybrałeś i że jednak mogłeś posłuchać się tych "nieco" bardziej doświadczonych.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Żeby celnie strzelać na 100m (na strzelnicy), wcale nie potrzeba FACa, ani dużego kalibru - co zostało udowodnione na strzelnicy w Rembertowie z karabinków limitowych. 8-)
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8517
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: duber »

Oczywiście
Ja powtarzalnie trafialem z limitowego karabinka w cel wielkosci paczki fajek na 110m. a z kumplem w butelke 1.5l z 140m.(ja hw 100 kolega s400)
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
4,51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 12 lutego 2011, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 4,51 »

Panowie ale to przecież miała być torpeda!!! ;laughing:
Nie do strzelania tylko wzbudzenia zazdrości ...
pozdrawiam Arek
LG400+SS FWB602+BL5
dudzik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 03 lipca 2011, 08:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dudzik »

proponuję w takim razie w tym bt65 czy jak mu tam uciąć o 5/6 lufę będzie głośniejszy i bardziej bojowy w swoim snajperskim fachu.
Awatar użytkownika
4,51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 12 lutego 2011, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 4,51 »

... a ja przez szacunek, proponuję edytować i poprawić literki.
pozdrawiam Arek
LG400+SS FWB602+BL5
Jarek D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 11 marca 2012, 01:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrówka-Strumiany
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek D »

Wiatrówka przede wszystkim ma cieszyć, dawać radość z użytkowania jeśli ten model najbardziej uszczęśliwi krokodyla to niech kupuje. W końcu każdy lubi co innego i może dobrze forum jest ciekawsze i urozmaicone w sprzęty i doświadczenia związane z jego użytkowaniem. Zrób testy na 100m sam jestem ciekaw skupienia na tym dystansie różnych karabinków nie tylko bt65. Jak będzie cieplej to zrobię test na 100m mojej diance 54 w limicie czy w ogóle jest sens podejmować takie dystanse....
pozdrawiam
Jarek
DIANA 54 AIR KING T06 + BL 5-15X40 mildot
WALTHER LGV + DOT 4-16x42 mildot
czejen29
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 10 listopada 2007, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czejen29 »

na 100m mozna sie czasami pobawić - wczoraj strzeliłem na 100 at 4,5 w limicie do blaszanego chlebaka tak dla checy .poszedł cały magazynek ,a skupienie wyszło w celu wielkości paczki fajek . nie najgorzej biorąc pod uwagę że amo słowackie :) mam wrażenie ,że na stu metrach słowaka znosi musiałem brać poprawkę trzecim prawym dotem w poziomie . na 50 m mierzyłem w kapselek centralnie i trafiałem - ? a warunki były zbliżone.a wracając do tematu -jak kolega chce kupić bt i cal 6,35 to jego sprawa -może lubi rozwałkę przedmiotów a 4,5 tego aż w taki sposób nie da -pamiętam dawniejsze dyskusje na tym forum gdzie lżono niemalże każdego posiadacza hatsana at 44 - pisano jaki to złom ,większość tych opini pochodziła od osób które z tym sprzętem nie miały kontaktu i było to ich widzi mi się .podobnie wyglądały początki z cal 5,5 - a po co ,a na co ? a ,że w limicie to porażka i nie strzeli się z tego celnie na dalej niż 30 m itp. i co z tego? z praktyki wiem ,że w limicie da się skutecznie razić cele odległe nawet na 70 m -i trafienie w puszkę od bro daje wiecej radochy niż z szydełkowatego 4,5- a ,ze leci mniej płasko ?-mnie to nie przeszkadza.kolega chce miec 6,35 w bt i podejrzewam ,że w facu da sie z niego wykrzesać 80-90 j a to do destrukcji na 100 m z powodzeniem wystarczy - na you tube są filmiki gdzie strzelają z niecio słabszych maruderów na tym dystansie i tym kalibrem -skutecznie
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2013, 20:52 przez czejen29, łącznie zmieniany 1 raz.
hatsan at 44 4,5 leapers 6-24X50 ao ,hatsan long 5,5 leapers 6-24x50 ao
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

No ale w kalibrze 0.25 na 100 metrów w limicie to żadna przyjemność.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”