Rejestracja kolejnej sztuki FAC

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

lupus1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 31 maja 2008, 11:05
Tematy: 0
Lokalizacja: z lasu...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja kolejnej sztuki FAC

Post autor: lupus1 »

Witam , koledzy potrzebuję szybko podpowiedzi. Mam już zarejetrowany jeden karabinek i dziś chcąc dorejestrować po zakupie kolejny zażądano ode mnie ponownie aktualnych badań lekarskich oraz zaświadczenia o niekaralnośći. Z tego co wiem procedurę przechodziło się jednorazowo a kolejne sztuki można było dopisywać po uiszczeniu opłaty skarbowej. Czycoś się zmieniło w w/w kwestii? Proszę o pomoc bo znów latać po lekarzach to szkoda i pieniędzy i czasu.
proca
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Rejestracja kolejnej sztuki FAC

Post autor: Michaus »

Złóż do nich zapytanie na piśmie i poproś o uzasadnienie podparte konkretnymi przepisami. Wg mnie konieczność powtórzenia badań, to ich wymysł.
Pisemna odpowiedź będzie więcej znaczyła niż to, co Ci powiedzieli.
Z tego, co pamiętam, to powinno wyglądać tak, jak to przedstawiłeś.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
lupus1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 31 maja 2008, 11:05
Tematy: 0
Lokalizacja: z lasu...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja kolejnej sztuki FAC

Post autor: lupus1 »

No jak rozmawiałem to mi przedstawiał ustawę i mieli podkreślone mazakiem wymagania identyczne jak w przypadku pierwszej rejestracji. Ja mu jedno a on że ma aktualizowane z 2018 wytyczne. Kurde beton, nic nie idzie przetłumaczyć.
proca
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Rejestracja kolejnej sztuki FAC

Post autor: Michaus »

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 171839.pdf

Art. 9.
4. Broń pneumatyczną można posiadać na podstawie karty rejestracyjnej broni pneumatycznej wydanej przez właściwego
ze względu na miejsce stałego pobytu zainteresowanej osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta
powiatowego Policji, a w przypadku żołnierzy zawodowych – właściwego komendanta oddziału Żandarmerii Wojskowej.
6. Pozwolenie na broń, karta rejestracyjna broni palnej pozbawionej cech użytkowych oraz karta rejestracyjna broni
pneumatycznej są wydawane na czas nieokreślony.

Art. 13.
7. Broń pneumatyczna nie może być zarejestrowana na rzecz osoby, która:
1) nie ma ukończonych 18 lat;
2) nie przedstawi:
a) orzeczeń, o których mowa w art. 15 ust. 3,
b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego stwierdzającej, że nie była ona skazana prawomocnym orzeczeniem
sądu za przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub mieniu.
8. W przypadku niespełnienia wymogów, o których mowa w ust. 6 lub 7, właściwy organ wydaje decyzję administracyjną
o odmowie zarejestrowania broni palnej pozbawionej cech użytkowych albo broni pneumatycznej.

Art. 15.
3. Osoba, która występuje z wnioskiem o wydanie pozwolenia na broń, lub osoba, która zgłasza do rejestru broń
pneumatyczną, przedstawiają właściwemu organowi Policji orzeczenia lekarskie i psychologiczne, stwierdzające, że nie
należą do osób wymienionych w ust. 1 pkt 2–4, i potwierdzające, że mogą dysponować bronią, wydane przez lekarza
upoważnionego i psychologa upoważnionego, nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem złożenia wniosku.


Wygląda na to, że wymogi stawiane chcącemu wyrobić kartę rejestracji broni pneumatycznej, są powielone jako wymóg rejestracji każdej kolejnej sztuki.
Najlepiej, gdyby wypowiedział się ktoś, kto ostatnio coś rejestrował.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Miszczszczelecki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 16 maja 2016, 23:11
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja kolejnej sztuki FAC

Post autor: Miszczszczelecki »

Jest to idiotyczne, ale każda rejestracja FAC-a wymaga nowych badań lekarskich, chyba że trzymiesięczna ważność badańpoprzednich jeszcze nie upłynęła.
1911 SWISS ARMS .177
lupus1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 31 maja 2008, 11:05
Tematy: 0
Lokalizacja: z lasu...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja kolejnej sztuki FAC

Post autor: lupus1 »

Dopiero dziś rejestracja Texana została zakończona sukcesem. Teraz koszta:
Opłata skarbowa -82 zł.
Orzeczenie psychologiczne - 220 zł (po zniżce 20 zł. bo poprzednie też u tej samej baby robiłem)
Psychiatra - 100zł.
Okulista - 140 zł.
Orzeczenie lekarskie -200zł.
Badania zmierzchowe( obowiązkowe - nie wiem od kiedy ale poprzednio tego nie było )-50 zł.
Zaświadczenie o niekaralności - 30 zł.
Razem - 822 zł + w ch** nerwów ,telefonów, czekania w kolejkach . Badania są ważne 3 m-ce , zaświadczenie o niekaralności 6 m-cy. Jak po upływie któregoś zachce się nam kolejnego FAC-a procedurę przechodzimy od nowa!
proca
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”