Jak do nas trafić

Okolice Suwałk ,Augustowa i Olecka

Moderator: Moderatorzy CP

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Jak do nas trafić

Post autor: Sebastian »

Strzelnica w Klonownicy - widok maps.google.pl

Jadąc od Augustowa w kierunku na Suwałki zaraz po wyjeździe z miasta mijamy po prawej stronie stacje Augustów port.Zaraz potem przejezdzamy mostem rzeczke Klonownice.Po ok 50 -100 m jest skret w prawo w las przez niestrzezony przejazd kolejowy.Zaraz za przejazdem skrecamy w lewo na Strekowizne (tablica oraz reklama Skody).Po ok 100m od drogi szutrowej odbija w prawo pod katem 30 st. lesna drozka prowadzaca na strzelnice .Jeszcze 100m i jestescie na miejscu. Witamy.
Jadac od Suwalk skrecamy przed Augustowem w lewo na przejazd kolejowy uwazajac na samochody jadace z naprzeciwka i za nami ktore moga nie zdazyc wyhamowac przed stojacym na srodku drogi samochodem.Reszta juz znana.



Obrazek

Obrazek


A tak to wyglada jak juz dojedzie sie na miejsce :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2013, 14:25 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kanalarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 stycznia 2011, 13:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kanalarz »

Koordynaty GPS: (margines błędu kilkadziesiąt metrów)
53°52'15.959"N, 22°59'44.843"E

Link do miejsca na mapie http://mapa.targeo.pl/,19,22.99600,53.8 ... 77f76b0969
Czaplomashi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 grudnia 2013, 21:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak do nas trafić

Post autor: Czaplomashi »

> Jadąc od Augustowa w kierunku na Suwałki zaraz po wyjeździe z miasta mijamy po
> prawej stronie stacje Augustów port.Zaraz potem przejezdzamy mostem rzeczke
> Klonownice.

W roku 1977, w sierpniu, przekroczyłem ją pieszo (rajd mieliśmy wtedy jakiś). Był wtedy taki cholerny upał, że musiałem się w niej wtedy prawie cały zanurzyć, chociaż obok był most. Do dziś pamiętam, jak mi wtedy było dobrze. Plecaka wtedy jakoś jednak nie zanurzyłem. Wtedy tą trasą przejeżdżał jakiś jeden samochód na godzinę i około 10 furmanek. To już pewnie już nie wróci.

> Po ok 50 -100 m jest skret w prawo w las

Wielkie dzięki, trafię. W 1978 r. przeszedłem prawie całą puszczę Augustowską pieszo i w oficerkach. Później przez 2 dni nie byłem w stanie ich zdjąć, chciałem już je rozcinać. Teraz córeczki mi w to nie wierzą i myślą, że konfabuluję. Mają rację, starcy często konfabulują a taki krytycyzm u młodzieży jest w sumie zjawiskiem pozytywnym.

Sorry za te wspomnienia, ale historycy to już tak mają, pamiętają precyzyjnie daty i miejsca i zdarzenia. BTW, kiedyś, w roku 1981 (w lipcu) przejechałem w nocy trasę Augustów-Warszawa na motocyklu. Minęły mnie z naprzeciwka 3 (słownie: trzy) samochody (furmanek nie liczyłem), a w tym jeden to był radiowóz. Czy dzisiaj jest ktoś w stanie w to w ogóle uwierzyć? Zwłaszcza przy obecnym natężeniu ruchu na tej trasie.

Mam jeszcze jedno pytanie, ale to już na przyszłość. Czy tam też, na tej strzelnicy, tolerują też myśliwych? O brata mi chodzi, polował od dziecka, ma sztucer, dubeltówkę i selekcjonera, ale przez ostatnie kilka lat musiał się opiekować Mamą, ona 7 lat leżała w łóżku, więc nie polował. Mama ostatnio zmarła, braciszek już więc jest na chodzie. Można byłoby go tam kiedyś przywieźć? Chodzi oczywiście o jakąś wiosnę-lato, braciszek okolicę zna, bywał tam w młodości. Warto żeby po takiej przerwie gdzieś sobie potrenował.

Łączę wyrazy szacunku

Wojciech Czaplicki
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Klub Strzelecki "Kaliber.45"”