Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ostrzeżenia przed wejściem na strony internetowe

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Ostrzeżenia przed wejściem na strony internetowe

Postautor: Rimski » 2018-03-20, 08:46

Witam

Tak się zastanawiam nad kwestią "ostrzeżeń" wyświetlanych przed wejściem na strony internetowe związane z bronią (sklepy, giełdy itp.). Wejście na stronę wymaga zaakceptowania - wiecie o co chodzi.
- Strona dla specjalistów...
- Strona z bronią...
- Strona dla obywateli Polski...
- Od 18 lat...

Skąd te "ostrzeżenia"? Czy jakieś przepisy tego wymagają (jeśli tak, to jakie)? Czy może jest to zwykła nadgorliwość?

franek

Re: Ostrzeżenia przed wejściem na strony internetowe

Postautor: franek » 2018-03-20, 08:58

jeżeli masz na myśli armybazar.eu to ... to nie jest "polska strona" - w "Warunkach ogólnych" są odwołania do przepisów Słowacji.
A tam wszystkie sklepy z tej branży mają takie "ostrzeżenie" lub dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników.

Po rozmowie z paroma polskimi sprzedawcami, u nas przydałby się też jakiś filtr ... na przykład test na czytanie ze zrozumieniem ....
Chodzi o odfiltrowanie tych co to wychowali się na grach i przekonaniu, że "w internecie" nie obowiązują żadne przepisy po za "ja to chcę"
I tłumaczenie że nie, nie może tego kupić o tak sobie jest .. upierdliwe.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Telesfor

Postautor: Telesfor » 2018-03-20, 09:03

Niedawno będąc na lotnisku w Barcelonie usiłowałem poczytać na tablecie nasze forum. Siec wifi lotniska zablokowała mi szybko dostęp z powodu " treści zawierających informacje o broni i przemocy" . To samo gdy chciałem sprawdzić bieżącą ofertę sklepów z naszymi akcesoriami- pełna blokada. I info ,ze dalsze próby wejścia mogą skutkować zainteresowaniem służb lotniska:-)).

Awatar użytkownika
Młynek

Postautor: Młynek » 2018-03-20, 09:11

Na lotniskach, to norma.
Ale na logikę, to jest bez sensu, bo 99,99% osób przeglądające te strony i fora, to nie terroryści.
Ale czymś muszą się wykazać w walce z terroryzmem ;laughing:
COLT Łódź
22LR, 9X19, 38/357 Magnum, 223Rem, 308Win

REDs

Postautor: REDs » 2018-03-20, 10:23

Młynek pisze:Na lotniskach, to norma.
Ale na logikę, to jest bez sensu, bo 99,99% osób przeglądające te strony i fora, to nie terroryści.
Ale czymś muszą się wykazać w walce z terroryzmem ;laughing:

Terroryści w oczekiwaniu na swój samolot przeglądają strony z gołymi dziewczynami ;-)

MarcinD
Status: Online

Postautor: MarcinD » 2018-03-20, 10:30

Z kozami:P
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-03-20, 10:38

Lepiej uważajcie z takimi stwierdzeniami, bo "specjaliści od mowy nienawiści", też przeglądają fora, a taka "popularność" nie jest nam raczej potrzebna, tym bardziej że forum ma charakter publiczny. A to już krok od oskarżeń o ksenofobię, rasizm, cyklizm i inne -izmy, cokolwiek to znaczy.

Awatar użytkownika
GreenHeart

Postautor: GreenHeart » 2018-03-20, 11:09

Fokat pisze:Lepiej uważajcie z takimi stwierdzeniami, bo "specjaliści od mowy nienawiści", też przeglądają fora, a taka "popularność" nie jest nam raczej potrzebna, tym bardziej że forum ma charakter publiczny. A to już krok od oskarżeń o ksenofobię, rasizm, cyklizm i inne -izmy, cokolwiek to znaczy.

Poprawnosc polityczna juz cie tak mocno dopadla ze kozy kojarzysz z Islamem? Co z tego? To tak jakby powiedziec owca i miec ma myli Australijczykow, krowa to Teksanczykow, a lama Peruwianczykow. Nie dajmy sie zwariowac bo niedlugo podobni tobie zakaza mi mowic wybrane slowa w kontekscie prawdopodobnego obeazenia czyis uczuc.
Oł Lord, pliss lisyn moje modlitwy, bikoz ajm only uniżony siner. Mejbi moje prejers not być grejt ale ajm fuul of spiryt.

Wróć do „Rynsztok”