Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Brak dostępu do giełdy

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Brak dostępu do giełdy

Postautor: Dariusz DC » 2018-02-11, 08:56

! Wiadomość od: Dariusz DC
Kolega JRKiller dobrze to wyjaśnił, przypominam że publiczne podważanie decyzji moderatorskich jak również jątrzenie oraz wypisywanie bzdetów o króliku etc skończy się urlopami
DC jeszcze nie 9

Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: kamazek » 2018-02-11, 09:08

Dobrze byłoby dołączyć do prośby zaświadczenie, że nie jest się cwaniakiem.
No i jeszcze przydałoby się podobne zaświadczenie, że nie jest się gupkiem, gdy ktoś chce sprzedać szybko coś za pół ceny, bo zależy mu na czasie !
Ale idąc dalej, kupujący (szczególnie userzy z dużym stażem) też powinni okazać odpowiednie zaświadczenia, że nie są cwaniakami, kupując coś tanio (dla mnie jest to postępowanie karygodne !)

Do moderacji !
Ten post jest moją propozycją rozwiązania problemu i nie jątrzy, mądry może nie jest, ale ja tam prosty chłopak jestem :(
Piwo jest dowodem na to, że Bóg istnieje i chce byśmy byli szczęśliwi :-D
---------------------------------------------------------------------------------------
Walther LGU Master + DOC
Crosman Copperhead tuning by kamazek + Hawke 4 x 32

Awatar użytkownika
frutek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: frutek » 2018-02-11, 09:17

Mnie ponowne wyjasnienie kolegi piszacego o cwaniakach nie przekonuje choc rozumiem i szanuje jako glos w sprawie . Tylko jako swieżak przez tydzien nie moglem sie doprosic wyjasnienia a otrzymane byly mowiąc delikatnie szorstkie. Moze warto to wpisac do regulaminu a nie zeby trzeba bylo sie domyslac co robie nie tak . Nic wiecej sie nie dowiem wiec dla mnie temat zamkiety. Pokornie czekam na zaszczyt dostepu ( a chodziło mi tylko o przeglądanie) do gieldy a na razie pocwicze z procy :502:
Dziekuję wszystkim za dyskusje miedzy innymi dlatego tu się zarejestrowałem ale jak widac to za mało...
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 09:40 przez frutek, łącznie zmieniany 2 razy.
HW 40, Sig 226 i na tym nie koniec

Awatar użytkownika
pashedu

Postautor: pashedu » 2018-02-11, 09:19

Eszzz
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 09:48 przez pashedu, łącznie zmieniany 2 razy.
Air Arms S400 Classic + Hawke Sidewinder 30 8-32x56 SR Pro IR

Mamutowicz
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: Mamutowicz » 2018-02-11, 09:59

Eh.. świerzaki nie rozumieją jak działa świat..
Więc wyjaśniam:
1. Moderator ma zawsze rację.
2. User nigdy nie ma racji.
3. Jeśli moderator się myli - patrz pt. 1.

I nie ma co dyskutować, bo to Moderacja ma Guziki do znikania ludzi z forum, a nie userzy :)

Co do cwaniakowania i wystawiania itp..
Rozwiązanie jest banalnie proste:
Wprowadzenie opłat za wystawianie sprzętu na sprzedaż.
Troszkę większej niż na allegro np - wtedy wszystkie cwaniaki które chciały sprzedać Chińskiego "Super Ultra Magnuma (MOCNEGO)" przeniosą się spowrotem na allegro czy inne tablice, bo tu się im nie będzie opłacać.
Poważni użytkownicy nie powinni narzekać, bo przecież są poważni a nie cwaniaki, a świerzaki będą się czuli dowartościowani bo nikt nie będzie od nich wymagał xxx "Merytorycznych" postów zanim dostąpią Zaszczytu wejścia na Giełdę.
Poza tym to też się opłaci, bo dzięki opłatom będzie można sfinansować jakiś Szczytny Cel .. albo coś..
:)

PS.
No.. chyba było merytoryczne..
Zaproponowałem Rozwiązanie wraz z Uzasadnieniem..
No i Wyjaśniłem Młodzieży Zasady rządzące Światem..
;)

PS. 2.
Cwaniaków zapraszam na Tawernę :) tu nie trzeba mieć XXX postów żeby sprzedać "Super Ultra Magnuma (MOCNEGO)"
Tylko.. że może on skończyć tak: Obrazek
Niestety.. każde forum ma ograniczenia... :/
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 10:12 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-02-11, 11:04

Mamutowicz pisze:(...)
Rozwiązanie jest banalnie proste:
Wprowadzenie opłat za wystawianie sprzętu na sprzedaż. (...)

I kto te opłaty będzie zbierał i rozliczał dochód do fiskusa? Założysz prywatnie, jednoosobowe stowarzyszenie (bo chcąc pobierać opłaty za takie usługi trzeba posiadać osobowość prawną), będziesz wynajmował księgową, robił rozliczenia, ponosił koszta z tym związane, ponosił finansowe koszta ewentualnych pomyłek? Pamiętaj że to jest forum a nie firma.
Dla Ciebie wydaje się to proste, niestety prawo nie jest takie proste i potrafi utrudnić nawet najprostsze rzeczy, dzięki fiskusowi niejedna duża firma upadła, przez jakąś drobnostkę, do której fiskus się przyp... i kazał płacić miliony. Podpiszesz gleit i weźmiesz na siebie odpowiedzialność finansową?
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 11:07 przez JJKILLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

falma

Postautor: falma » 2018-02-11, 11:42

Nie przesadzajmy. Każde forum na którym jestem (fakt że głównie foto) ma ograniczenia na dostęp do giełdy. Głównie jeśli chodzi o sprzedaż czegoś.

Ma to sens bo zniechęca potencjalnych oszustów, a znowu napisać 30 sensownych postów i czekać miesiąc nie każdemu się będzie chciało.

Sam nie miałem problemy z odczekaniem tego miesiąca (a jestem dość świeżym userem). Jedynie brak zapisu o tym w regulaminie lekko mnie zdezorientował.

Dlatego uważam że powinien ten wpis być. Regulamin powinien działać w obie będą strony. Obowiązywać zwykłych użytkowników, jak i modów i administratorów.
Marcin
Vortex Crossfire II 4-12x40@S400F

Awatar użytkownika
frutek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: frutek » 2018-02-11, 12:04

Sluchajcie te 30 postow dotyczy tylko i wylacznie zakladania tematow w dziale gielda moderator odeslal,mnie do regulaminiu :-/ a tam nic nie ma o przegladaniu - to raz.
Nigdzie w regulaminie nie ma ze nie bede mogl korzystac z zgladac zapoznac sie z oferta gieldy przypadek czy tani chwyt -(komercyjne moze przegladac) to dwa .
Nie trzeba byc medrcem by zastosowac mechanizmy by osoba zarejestrowana mogla na poczatek tylko przegladac gielde k/s itp - to trzy
Zgadzam sie natomiast z potrzebą eliminowania natretnych sprzedawcow.
A mialem juz nie pisac na ten temat :shame:
HW 40, Sig 226 i na tym nie koniec

Awatar użytkownika
Ślubek
Kontaktowanie:

Postautor: Ślubek » 2018-02-11, 12:35

frutek pisze:Nie trzeba byc medrcem by zastosowac mechanizmy by osoba zarejestrowana mogla na poczatek tylko przegladac gielde k/s

Pod warunkiem że silnik Forum to umożliwia. Jeśli nie, to napisanie odpowiedniej wtyczki nie jest trywialne. Szczególnie jak się jest pasjonatem strzelectwa a nie PHP.
Jeśli potrafisz to zrobić to skontaktuj się z adminem i mu pomóż zamiast marudzić. :piwo:
Morini CM162EI, Łucznik wz.70, S&W 78G, FEG GPM-01, Crosman 3576,
FWB 700, Diablik+Vortex DiamondBack 3-9x40, Walther LGV Olympia, Crosman 1760

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-02-11, 12:47

Zagorek pisze:Zgodnie z regulaminem:
2. Tematy w tym dziale mogą zakładać osoby które napisały 30 merytorycznych postów w działach tematycznych

ale nie widzę nic na temat czytania. Byłem przekonany, że czytać można bez ograniczeń.

Ale wystarczy zmienić, że: wgląd do działu mają osoby które napisały 30 .......
i byłoby czytelnie i jasno. Zgadzanie się bądź nie z zasadami forum to indywidualna sprawa i decyzja o korzystaniu z niego jednak wyrażenie zgody na regulamin a następnie stosowanie nie istniejących zapisów to inna sprawa.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 4-16x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
Air Arms EV2 + vortex diamondback tactical 4-16x44 ffp
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php

hilary22

Postautor: hilary22 » 2018-02-11, 20:24

Ups ....
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 20:29 przez hilary22, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-02-11, 20:46

To teraz powiedz mi jak to bossom forum przeszlo kolo nosa kilka kola bo ty kupiles i sprzedales? Pomylilo ci sie z allegro, oplaty ponosza tylko komercyjni uzytkownicy. Nie komercyjni, ktorzy od czasu do czasu czyszcza szafe lub maja czegos nadwyzke nie placa nic, a zatem wladciciel forum nie zarabia.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

hilary22

Postautor: hilary22 » 2018-02-11, 20:54

Nie jestem cykor ani podpuszczać tylko zarywam noce, żeby napisać coś sensownego i zgodnego z prawdą a i tak mi wykasowują posty, to stwierdziłem że nie ma sensu pisać na ten temat i tak nas maja w czterech literach. Twierdzą, że my żółtodzioby jesteśmy i życia nie znamy - żebyście wiedzieli panowie moderatorzy i wy starzy forumowi wyjadacze kto ode mnie kupował sprzęt strzelecki na innych portalach a potem opylał go na tym forum w dziale K/S z niezłą przebitką to byście się zdziwili (łącznie z komercyjniakami). Nie mam dostępu do K/S-a ale mam przyjaciół i dobrych kolegów co mi dzwonią, że w K/S-ie pojawił się karabinek który kiedyś był mój.
Kończę z tym biadoleniem bo to nic nie zmieni.
Zajmę się tym co mi wychodzi i sprawia satysfakcję, będę odpowiadał na nieskończone pytania nowych forumowiczów :
Co kupić za 500 zł?
Jaka lunetę kupić do HFT?
Jaki karabinek PCP kupić na początek?
i kilkadziesiąt podobnych, może się w końcu komuś przydam ( bo wnuków jeszcze nie mam :-D )

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2018-02-11, 21:03

2-wie strony bicia piany o niczym, :roll: Modzie wywal ten temat.... odciazy serwer.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Wróć do „Rynsztok”