Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Brak dostępu do giełdy

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
frutek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Brak dostępu do giełdy

Postautor: frutek » 2018-02-10, 20:18

Witam, :516: jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość jeśli jestem nie w tym dziale co trzeba.
pozwolę sobie zająć chwilę bo mam problem z dostępem do giełdy ponownie zapoznałem się z regulaminem i przyznam się że nie wiem dlaczego. Pomijam że jest to moim zdaniem zupełnie bez sensu, bowiem zaczynam przygodę z ppn , dotarłem do fajnego forum czytam cenne uwagi , wymianę doświadczeń . Naturalne jest że szukam sprzętu i mimo, iż jestem członkiem zacnego forum nie widzę ogłoszeń i muszę po kątach ( priv itp) zbierać info o aktualnych ogłoszeniach.
Reasumując czy tak ma być czy da się temu jakoś zaradzić?
Żałuję ale do tej pory nikt tego logicznie i prosto nie był w stanie mi wyjaśnić? Bedę wdzięczny :piwo:
Pozdr
HW 40, Sig 226 i na tym nie koniec

Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Brak dostępu do giełdy

Postautor: dazzoth » 2018-02-10, 20:20

musisz nasmarować 30 postów :D
Tantal wz.88, Glock 19

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-02-10, 20:25

Zgodnie z regulaminem:
2. Tematy w tym dziale mogą zakładać osoby które napisały 30 merytorycznych postów w działach tematycznych

ale nie widzę nic na temat czytania. Byłem przekonany, że czytać można bez ograniczeń.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 4-16x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
Air Arms EV2 + vortex diamondback tactical 4-16x44 ffp
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php

falma
Status: Online

Postautor: falma » 2018-02-10, 20:42

Miesiąc od rejestracji musi minąć
Marcin
Vortex Crossfire II 4-12x40@S400F

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-02-10, 21:05

Jest to podyktowane tym że niektórzy "użytkownicy" robili sobie z naszego forum darmowy serwis ogłoszeń. Rejestrowali się tylko po to żeby sprzedać lub kupić jakąś broń, i nigdy więcej się nie pojawić ani nic napisać.
Jednym słowem, giełda jest dla aktywnych forumowiczów a nie serwis darmowych ogłoszeń dla cwaniaków.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

falma

Postautor: falma » 2018-02-10, 21:09

Można by dopisać ten miesiąc do regulaminu.

Sam zwracałem głowę moderatorowi bo miałem 30 postów, a dostępu do giełdy nie.

Jakby był zapis w regulaminie to wszystko byłoby jasne.
Marcin

Awatar użytkownika
frutek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: frutek » 2018-02-10, 21:17

Koledzy dziękuję za pomoc ale w regulaminie giełdy nie widziałem nic o miesięcznej karencji na korzystanie z giełdy jeśli taka jest to tym bardziej się dziwie jak się "pomaga" nowym forumowiczom którzy chcieli by uzupełnić swoje wyposażenie korzystając ze sprawdzonych adresów = członków tego forum. A tak muszę latać i kupować na popularnych portalach choć mam ciekawe oferty pod nosem. No ale z drugiej strony zawęża to sprzedającym grono potencjalnych kupców przecież ci zaczynający przygodę z reguły kupują najwięcej. Zakładanie że każdy nowy to cwaniak kolego to nie jest przyjazna postawa nie tak się powinno witać nowych członków...
Czy nie uważaćie że coś tu jest niehalo?
Pewnie to przeżyje ale jak to mówią niesmak pozostaje...
Ostatnio zmieniony 2018-02-10, 21:18 przez frutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Tommy54

Postautor: Tommy54 » 2018-02-10, 21:36

Można by złagodzić przepisy i umożliwić nowym userom - kupno przedmiotów ogłoszonych w K/S.
A pozostawić ograniczenia w stosunku do sprzedaży .

hilary22

Postautor: hilary22 » 2018-02-10, 21:37

I nie macie racji bo ja mam stażu 3 miesiące postów 150 i nadal nie mam dostępu do giełdy - choć jakoś bardzo mi to nie przeszkadza (a najciekawsze jest to, że jak byłem żółtek to mogłem chociaż wejść do komercyjnych a jako beżowy nic nie mogę )
Jedynie to trochę mnie wkurza bycie forumowiczem drugiej kategorii, jakbym coś nagrandził, pisał głupoty czy celowo robił zamęt. Ale ogólnie staram się być miły , piszę raczej na temat choć jak każdy czasem się mylę ale jak mi ktoś to uzmysłowi to nawet się cieszę , że nauczyłem się czegoś nowego, pomagam jak umiem najlepiej ale nadal jestem człowiekiem drugiej kategorii. Przyzwyczaiłem się już ale rozumiem ludzi którzy faktycznie byli ludżmi drugiej kategorii i teraz rozumiem ich frustrację.

falma

Postautor: falma » 2018-02-10, 21:42

To może napisz do moda z pytaniem czemu masz blokadę giełdy? Może to jakaś pomyłka po prostu jest?
Marcin

Awatar użytkownika
frutek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: frutek » 2018-02-10, 21:51

Przywracacie mi wiare w LUDZI :one: a już się bałem że coś ze mną nie tak ;laughing:

kol halma pisałem albo niedostawałem odpowiedzi albo takie jak ta poniżej cytuję:

Przy rejestracji zapytało przeczytałem i akceptuję regulamin. No i trzeba to kliknąć po jego przeczytaniu. Widocznie zbyt niedokładnie go przeczytałeś więc zacznij od nowa
Mimo że twierdze iż regulamin nic tu nie reguluje.

R@bin

Postautor: R@bin » 2018-02-10, 22:03

Ja znowu w miarę dużo czytam i mało pisze,na giełdzie sprzedałem kilka-kilkanaście rzeczy i jeszcze więcej kupiłem i gdybym teraz chciał coś sprzedać to dup.... :shame: trochę bezsensu :shame:
Kand. CP1M, H 55 ,HW 97K Black Hawke Vantage 4-12x40

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-02-11, 01:32

kamazek pisze:
JJKILLER pisze:Jest to podyktowane tym że niektórzy "użytkownicy" robili sobie z naszego forum darmowy serwis ogłoszeń. Rejestrowali się tylko po to żeby sprzedać lub kupić jakąś broń, i nigdy więcej się nie pojawić ani nic napisać.
Jednym słowem, giełda jest dla aktywnych forumowiczów a nie serwis darmowych ogłoszeń dla cwaniaków.

Czyli każdy nowy user, który chce coś kupić na forum, to cwaniak :?:

Rozumiem, że żaden z aktywnych, wieloletnich, zasłużonych userów nigdy nie zamieści swojego ogłoszenia ani nic nie kupi np. na all..ro, bo tam roi się od cwaniaków ?

Ktoś tutaj jest pod silnym wpływem psychotropów lub namiętnie ogląda telewizję publiczną :evil:

Widzisz kolego, zrozumiałeś tak jak było Ci wygodnie, a nie tak jak to napisałem (najprościej jak umiałem) All...ro jest serwisem ogłoszeń, a tu jest forum, widzisz różnice?
Jestem tu wiele lat (to moje drugie konto bo stare sam zamknąłem kiedyś) i była już taka sytuacja że w tematach o broni pojawiało się kilka postów tygodniowo, ale na giełdzie było ich dziesiątki dziennie, przy czym w 8/10 przypadków w podpisie pod awatarem widniał napis "postów 1". Zrozum że pisząc o "cwaniakach" nie miałem na myśli każdego usera, Polaka (jak to ktoś głupio nadinterpretował i napisał) tylko faktycznych cwaniaków, którzy zobaczyli że za darmo można sobie wystawiać ogłoszenia nie tylko broni, bo jak nazwiesz ludzi, którzy na innych portalach nie chcą zapłacić kilku złociszy za wystawienie ogłoszenia tylko wpadają na forum broni, zakładają konto wyłącznie po to żeby wystawić dziesięć ogłoszeń za darmo, po czym znikają i nigdy więcej nawet "pocałuj mnie w d...ę" nie napiszą. Wejdź sobie w sekcję WIĘCEJ... (lewa, góra strony), wybierz UŻYTKOWNICY, i na liście kliknij dwa razy POSTY. Jest ponad 600 stron (25 userów na stronę) martwych dusz, z których zdecydowana większość weszła raz, tylko po to żeby za darmo sobie dawać ogłoszenia (po usunięciu ogłoszenia post znikał z licznika). Poza tym zawsze każdy służy pomocą i wiedzą, niektórzy nawet odpowiadają na to samo pytanie, zadane ponad 100x w jednym wątku, bo ktoś może dopiero za 101x zrozumie, i jest to fajne jeśli uda się wytłumaczyć komuś coś, czego nikt wcześniej nie dał rady zrobić. To jest forum o broni, i jego zadaniem jest zrzeszać ludzi, którzy o broni rozmawiają, o broni i aspektach z nią związaną chcą się czegoś dowiedzieć, podzielić informacjami, zapytać. To tak jakby ktoś przyszedł do Twojego domu, nawet dzień dobry nie powiedział, bez pytania najadł się po kokardkę, beknął, pierdnął i wyszedł...

W związku z powyższym proszę nie nadinterpretowywać słowa pisanego i nie wypisywać głupot. Jeżeli ktoś spełnia wymogi i nadal nie ma dostępu do giełdy to powinien napisać o tym do admina. Za obostrzenia nie można obwiniać uczciwych userów, ale powstały właśnie przez tych nieuczciwych, i to o nich pisałem "cwaniaki"
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 02:21 przez JJKILLER, łącznie zmieniany 2 razy.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

LukBla

Postautor: LukBla » 2018-02-11, 08:05

falma pisze:Miesiąc od rejestracji musi minąć

Czyli będąc użytkownikiem powyżej miesiąca, powinienem napisać do moderatora prośbę o dostęp do giełdy?

falma

Postautor: falma » 2018-02-11, 08:15

Zobacz w ustawieniach konta czy nie należysz przypadkiem do grupy "blokada dostępu do giełdy"

Jeśli tak to poproś o wyjaśnienie czemu tak jest.

Może popełniłeś jakieś "wykroczenie" o którym nie wiesz lub nie pamiętasz? A może to zwykła pomyłka, wtedy powinno się udać.
Marcin

Wróć do „Rynsztok”