Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

CZ P-10

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

CZ P-10

Postautor: Hermes » 2018-01-28, 19:37

[quote="Spitfire24"]Być może dołożył się do tego jedyny i wyłączny dystrybutor CZ na Polskę. Większość sklepów z którymi rozmawiałem, bardzo narzeka na współpracę z tą firmą. Może to ma jakiś związek z posuchą dotyczącą P-10 na naszym rynku.[/qu

Możesz to rozwinąć?
Narzekają bo co?
Senger trzyma się kolejności zamówień a chicieli by coś jak za dawnych czasów...pod ladą?

PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Grupa: Zbanowany

Re: CZ P-10

Postautor: PAWCIO69 » 2018-01-28, 23:14

może po prostu chieliby sprzedawać to na co jest popyt?
wtedy zarabiają;) zbieranie zamówień to jak za póznego Gierka...
.223 9x19 9x18 M .357 12ga

Awatar użytkownika
lasooch

Postautor: lasooch » 2018-01-28, 23:28

Jak kogoś ciśnie promesa i gotówka, to na armybazar jest używana P10C z kaburą, dodatkowym magazynkiem i amunicją, z Warszawy.
Strzelać nie umiem, ale lubię... :wink:

Hermes

Postautor: Hermes » 2018-01-29, 00:34

PAWCIO69 pisze:może po prostu chieliby sprzedawać to na co jest popyt?
wtedy zarabiają;) zbieranie zamówień to jak za póznego Gierka...

Popatrz na BULa...
Zadzwoń do GLI militaria .Każą wpłacić zaliczkę a BULa zobaczysz...w czerwcu...

To że nie ma to nie wina dystrybutora.Akurat znam Sengera i wiem jak pracuje.Jeśli nie ma P10 to znaczy że Uherski Brod jemu też nie przesyła...
Popyt...?
BUL sprzedają i produjują odwieczni "eksperci" w handlu czyli Naród Wybrany a oczekiwanie na niego o wiele dłuższe niż na P10 i na końcu otrzymujesz
upragniona 45 z...GRAWERUNKIEM STRONY WWW POLSKIEGO DYSTRYBUTORA :651: :027:
To tak jakby zmuszali Cię do jeżdzienia autem z logo dealera...

KudrigY

Postautor: KudrigY » 2018-01-29, 09:55

Hermes pisze: (...) z GRAWERUNKIEM STRONY WWW POLSKIEGO DYSTRYBUTORA :651: :027:

Heh, ja z tego samego powodu zapłaciłem trochę drożej za AK GN, byle tylko nie mieć dużego grawerunku TGUN - kupiłem gdzieś indziej... I pewnie nie tylko ja... Żeby nie było, TGUN jako firma jasno na fotach pokazują, jak wyglądają ich nowo wyprodukowane / przerobione egzemplarze, więc nikt nie powinien być zaskoczony. W przypadku grawerunku dystrybutora o którym mowa powyżej, to mam nadzieję, że też o tym informują - jeżlei to by było dla mnie zaskoczenie, to sam bym takiej giwery nie odebrał. Chyba że z upustem, jak zrobiono z podarunkowymi bagnetami 6H4 z wytrawionym logo (czy nazwą, już nie pamiętam...) Cenzinu - chyba nadal są do dostania po 100 pln.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / 7.62x54R / 12GA

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2018-01-29, 10:35

Hermes pisze:
Spitfire24 pisze:Być może dołożył się do tego jedyny i wyłączny dystrybutor CZ na Polskę. Większość sklepów z którymi rozmawiałem, bardzo narzeka na współpracę z tą firmą. Może to ma jakiś związek z posuchą dotyczącą P-10 na naszym rynku.

Możesz to rozwinąć?
Narzekają bo co?
Senger trzyma się kolejności zamówień a chicieli by coś jak za dawnych czasów...pod ladą?

Nie znam Sengera, ale znam dobrze tych sprzedawców, którzy narzekali, że po pierwsze Senger segreguje odbiorców i wybranym znajomkom daje dużo lepsze ceny i lepszą dostępność niż innym. Ja wiem, że mamy wolny rynek i Sengerowi wydaje się, że może robić co chce, ale w ten sposób nie prowadzi się świadomej promocji marki.
Dodatkowo mam potwierdzone, że nawet nie zna pełnego portfolio wyrobów CZ, które może sprzedawać na rynku cywilnym ;laughing: .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Hermes

Postautor: Hermes » 2018-01-29, 17:57

Policz...
Szmelc do norania (też go mam) za 1900 pln.Fabryka pewnie sprzedaje mu za -30% czyli ok 1300 pln...Może oddaje do sklepów za 1500 wiec o jakich LEPSZYCH cenach prawisz? 50 pln taniej...
Zauważ że na dystrybutorze spoczywa odpał łusek a funkcjonariusze tez kosztują...
Co do preferencji dostaw.To normalne prawo rynku.Jako sprzedawca NAJPIERW dam tym którzy DUŻO ode mnie biorą a jak widać szum robą detaliści.
Chętnie poznamy Twoje POTWIERDZENIE tego że nie zna katalogu.

Od samego poczatku strzelam u niego zawody o Puchar CZ wraz z Kolegami z Polski i zakładową drużyną CZ.Na zawodach są tez przedstawiciele fabryki i da się zauważyć że bardzo szanują Sengera.Dlaczego?
Bo dużo od nich bierze!

...i koło biznesu się zamyka.

Jeszcze jedno.Możesz zawsze pojechać do Chodzieży i osobiście zamówić broń.Zobaczysz wtedy styl pracy na własne oczy a nie "...kolega mówił ze inny kolega mówił..."

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2018-01-29, 18:24

Hermes pisze:Policz...
Szmelc do norania (też go mam) za 1900 pln.Fabryka pewnie sprzedaje mu za -30% czyli ok 1300 pln...Może oddaje do sklepów za 1500 wiec o jakich LEPSZYCH cenach prawisz? 50 pln taniej...

Nie pisałem o cenach za jakie sprzedaje tylko o tym, że różnicuje klientów. Różnica w cenie zakupu pistoletu o 100 zł powoduje, że przestajesz być konkurencyjny na rynku, a taka różnica jest jaknajbardziej możliwa.
Hermes pisze:Zauważ że na dystrybutorze spoczywa odpał łusek a funkcjonariusze tez kosztują...

Na siłę próbujesz udowodnić swoją tezę. Powyższe koszty nie mają związku z różnicowaniem ceny do dalszej odsprzedaży.
Hermes pisze:Co do preferencji dostaw.To normalne prawo rynku.Jako sprzedawca NAJPIERW dam tym którzy DUŻO ode mnie biorą a jak widać szum robą detaliści.

Masz jak widzę niewielkie pojęcie o handlu. Jak wiesz kiedyś byli dwaj dystrybutorzy na Polskę, teraz został jeden. Jeżeli tym pozostałym po drugim dystrybutorze nie chce sprzedawać lub sprzedaje drożej, to jest to ingerowanie w wolny rynek - czytaj nieuczciwa konkurencja, a może chęć odwetu za kupowanie gdzie indziej ? I osoby z którymi rozmawiałem to nie są detaliści, ze zrozumiałych powodów nie będę podawał nazwisk.
Hermes pisze:Chętnie poznamy Twoje POTWIERDZENIE tego że nie zna katalogu.

Poznamy, czy chcesz poznać ? Komentaż jak wyżej.
Hermes pisze:Od samego poczatku strzelam u niego zawody o Puchar CZ.

Być może
dlatego masz z nim dobre relacje, co przekłada się na brak obiektywizmu zwłaszcza, że nie jesteś jego partnerem biznesowym.
Hermes pisze:Na zawodach są tez przedstawiciele fabryki i da się zauważyć że bardzo szanują Sengera.Dlaczego?
Bo dużo od nich bierze!

...i koło biznesu się zamyka.

Tak bardzo go szanują, że z każdym nowym modelem jest problem, bo do Polski nic nie przyjeżdża, no prawie nic - po 2-3 sztuki na sklep ;laughing:
Kolego, w handlu pracuję od 26 lat więc nie wmówisz mi, że dystrybutor nie dostaje na swój rynek towaru, ale jest szanowany. W tych kategoriach jest najwyżej dystrybutorem trzeciej kategorii. Dodatkowo jak chcesz jakieś części zamienne do CZ-ki to dużo szybciej kupisz je u Halinka Arms niż w Chodzieży.
A strona internetowa tej firmy to PORAŻKA.

Reasumując, rozumiem, że jesteś dobrym znajomym Pana Sengera (a może cię nawet sponsoruje na zawodach) i będziesz go bronił do upadłego. Rozumiem to, natomiast od czasu do czasu warto zdjąć różowe okulary i spojżeć obiektywnie na temat.

Jak dla mnie nie ma co dalej tego tematu ciągnąć. Każdy z forumowiczów ma jakieś zdanie na ten temat.

Edit
I żeby nie było. Mam 3 cezetki. A niedawno były 4. I pewnie to nie koniec.

Edit 2
Sprawdziłem ich profil na FB. Pierwszy wpis z 5 czerwca 2017, łącznie 7 wpisów z czego 3 o zmianie zdjęcia profilowego :shock: . W ten sposób nie tylko wygląda promocja marki ale inne rzeczy również. I proszę porównaj sobie ich stronę i profil na FB z profilem nieoficjalnej strony CZ Polska oraz ze stronami i profilami na FB takich firm jak BUOS czy Besthunters.
Ostatnio zmieniony 2018-01-29, 18:35 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 2 razy.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-01-29, 18:27

Chciałbym aby P10 były po 1500 dla sklepów, niestety nie ma tak dobrze.

Hermes

Postautor: Hermes » 2018-01-29, 19:30

[quote="Spitfire24"]..../quote]

Wybacz ale jak ktoś bawi się w rozbiórki zdaniowe to kończe z nim dyskusje.
Najlepiej analizuj każdy wyraz jeśli masz problem z konstrukcją jednolitej wypowiedzi...
Polarms Ci na wszystko odpowiedział.
Sengera nie znam.Strzelam u niego zawody bo sa świetnie zorganizowane i jest doskonała atmosfera.Woli tez dać w nagrode 3 jednostki broni,zafundowac polowanie na muflona w Czechach niż robić stronę www i profil FB dla leni którym się nie chce ruszyć doopy z domu a potem wyrabiaja opinie o drugim człowieku bo...ma brzydka stronę internetową.
Jak tak dbasz o promowanie marek to miej cochones i załóz wątek o GLI Militaria i BULu bo na niego czeka się dłuzęj...
Hubertus zaliczek nie pobiera i nie obraca Twoją kasą pół roku...
Jak Ci się nie podoba możesz kupić u Vojacka albo nikt Cie nie zmusza do posiadania CZ ale wybacz.Kryteria rankingowe na podstawie atrakcyjności profilu Facebooka to masz jak z liceum...

uprzedzę...
nie znam Sengera,nie pracuje u niego,nic u niego nie wygrałem,mam 2 CZ kupione w innych sklepach które profile FB maja gorsze lub ich nie maja...
Ostatnio zmieniony 2018-01-29, 19:43 przez Hermes, łącznie zmieniany 2 razy.

zagladacz

Postautor: zagladacz » 2018-01-30, 00:29

Pobudka! Zrobił wam się porządny offtopic.

Wracając do tematu - duża część recenzji internetowych - jak sami wiecie - jest sponsorowana.
Do dziesiątek pozytywnych achów i ochów dorzucam łyżkę goryczy os ASSMANa

https://youtu.be/W1jZiqTad3I

lotnik

Postautor: lotnik » 2018-01-30, 06:08

Moim zdaniem Spitfire24 ma dużo racji. Też orientuję się dość w obecnej sytuacji.
Patrząc na to szerzej z mojego punktu widzenia sposób działania jest conajmniej mało rynkowy. Nie chcę wchodzi tu w szczegóły bo to nie miejsce na takie dyskusje i nie ten temat wątku . Ale kolego Hermes gdybym ja z działem którym zarządzam (w ogromnej firmie) podchodził do rynku wg Twoich rad to pewnie musiałbym pracy szukać już dawno a firma miałby opinię inną niż obecnie.
Ostatnio zmieniony 2018-01-30, 06:13 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2018-01-30, 07:32

POLARMS pisze:Chciałbym aby P10 były po 1500 dla sklepów, niestety nie ma tak dobrze.

1600 też będzie OK :-D

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2018-01-30, 09:33

Hermes pisze:
Spitfire24 pisze:..../quote]
Najlepiej analizuj każdy wyraz jeśli masz problem z konstrukcją jednolitej wypowiedzi...
Polarms Ci na wszystko odpowiedział.
Sengera nie znam.Strzelam u niego zawody bo sa świetnie zorganizowane i jest doskonała atmosfera.Woli tez dać w nagrode 3 jednostki broni,zafundowac polowanie na muflona w Czechach niż robić stronę www i profil FB dla leni którym się nie chce ruszyć doopy z domu a potem wyrabiaja opinie o drugim człowieku bo...ma brzydka stronę internetową.

Kolego odniosłem się do każdego z poruszonych chaotycznie przez ciebie tematów, stąd taka forma wypowiedzi. Nie potrafisz tego zrozumieć, natomiast tylko się bezradnie miotasz. Bycie dystrybutorem na kraj w XXI wieku nie polega na zorganizowaniu polowania dla zaprzyjaźnionych myśliwych. Rynek sportowców jest dużo większy i jako taki przez tego dystrybutora jest zaniedbany. A na rynek to Singer ma wywalone, bo ten produkt jest tani, więc i tak się sprzeda. Dowodem na to jest cała ta sytuacja. Żaden sklep sprzedający CZ nie wie kiedy będzie dostawa z Chodzieży i co w niej przyjdzie. ;laughing:
Nie wyrabiam człowiekowi opinii bo ma brzydką stronę i nie o tym pisałem. PRAWDZIWY DYSTRYBUTOR dba o przekaz marki na rynku, dba o dostępność informacji dla WSZYSTKICH klientów, a internet nie jest dla leni tylko dla ludzi potrafiących korzystać ze zdobyczy XX i XXI wieku. Ten nie dba zupełnie to widać i żadne twoje zaklęcia tego nie zmienią.
Dodatkowo nie potrafisz się odnieść merytorycznie do argumentów bo ich nie rozumiesz. Przeczytaj z uwagą i zrozumieniem wpisy kolegów @lotnik, @Polarms i @tomekwrocławski, może to ci coś rozjaśni. Koledzy wyraźnie napisali, że ceny odsprzedażowe są niskie i to pośrednicy ponoszą wszystkie koszty dystrybucji.

I nie wiem co ty z tym BULLem, to jest wątek o CZ i jak masz bull doopy (jak sam to określiłeś) to już twój problem.

Reasumując. Biorąc pod uwagę poziom twojej ostatniej wypowiedzi :090: dłużej nie będę tej dyskusji ciągnął. Miłego dnia dla wszystkich.

Awatar użytkownika
Marin205
Kontaktowanie:

Postautor: Marin205 » 2018-01-30, 09:51

Chciałbym zauważyć, że skorzyścią dla nas rynek CZ w Polsce jest zepsuty cenowo. W Czechach CZ jest droższe. Moje P10C FDE kosztowało mnie 2200 + opłaty. Pomijam koszty wyjazdu do Czech bo i tak jeżdżę.
Obrazek

Wróć do „Rynsztok”