Debil w klubie sportowym

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Jachet1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Debil w klubie sportowym

Postautor: Jachet1 » 2018-01-13, 16:08

Temat czysto teoretyczny jeśli nie jest on zbyt słaby jak na to forum proszę o przerzucenie go do rynsztoka.

Co się dzieje lub jak wygląda sytuacja w której osoba zapisuje się do klubu strzeleckiego z zamiarem zrobienia sportowego jednak okazuje się że lepiej byłoby gdyby taka osoba nie dysponowała bronią. Przykładowo stale łamie reguły bezpieczeństwa, wygłasza niebezpieczne poglądy, jest półgłówkiem lub zwyczajnie rozsądek mówi że coś z taką osobą jest nie tak. Byliście świadkami takich sytuacji?

shapi
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Debil w klubie sportowym

Postautor: shapi » 2018-01-13, 16:26

Wniosek o licencje idzie przez klub. Jesli prezes klubu uwaza ze dana osoba nie nadaje sie do kontaktu z bronia, dysponowaniem nia w trakcie zawodow itp - to zwyczajnie moze nie ogarnac dla niej licencji, co zamyka droge do pozwolebia sportowego.

Na wniosku i przedluzenie (nie pamietam jak jest przy pierwszym) stoi cos w stylu ze dany zawodnik nie byl karany za lamanie regulaminu zawodow itp.

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2018-01-13, 16:54

W klubach są też sądy koleżańskie - w przypadku takich czarnych owiec powinny działać.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

chris77

Postautor: chris77 » 2018-01-13, 17:17

Jachet1 pisze:Byliście świadkami takich sytuacji?

Słyszałem o sytuacji gdy prezes odmówił podpisania papierów (o patent albo licencję, nie pamiętam). Niestety nie wiem jak to się dalej potoczyło.

Matti

Postautor: Matti » 2018-01-13, 17:24

Jachet1 pisze:Temat czysto teoretyczny jeśli nie jest on zbyt słaby jak na to forum proszę o przerzucenie go do rynsztoka.

Co się dzieje lub jak wygląda sytuacja w której osoba zapisuje się do klubu strzeleckiego z zamiarem zrobienia sportowego jednak okazuje się że lepiej byłoby gdyby taka osoba nie dysponowała bronią. Przykładowo stale łamie reguły bezpieczeństwa, wygłasza niebezpieczne poglądy, jest półgłówkiem lub zwyczajnie rozsądek mówi że coś z taką osobą jest nie tak. Byliście świadkami takich sytuacji?

Możesz podać przykład "niebezpiecznych poglądów"? Bo z tego, co mi wiadomo, same poglądy jeszcze nikomu nie zaszkodziły...
Nothing is often the best thing to do, but always to say

cezarycezary

Postautor: cezarycezary » 2018-01-13, 17:41

3-krotnie byłem świadkiem niebezpiecznych zachowań posiadaczy broni na strzelnicy, 2-krotnie strzelcy udali sie do tarcz pozostawiając na stoliku broń załadowana i z podpietym magazynkiem, raz gdy strzelec mial jakieś chyba zacięcie czy inny problem z bronią i zaczynał z nia dziwnie operacje łącznie z zagladaniem do lufy. Za każdym razem instruktorzy bardzo spokojnie zwrócili uwagi strzelającym i bardzo grzecznie wyprosili ze strzelnicy, cichutko szybciutko delikatnie profesjonalnie,

Darth Hunterix

Postautor: Darth Hunterix » 2018-01-13, 18:04

Matti pisze:Możesz podać przykład "niebezpiecznych poglądów"? Bo z tego, co mi wiadomo, same poglądy jeszcze nikomu nie zaszkodziły...

Proponuję taki:
"Instruktorzy nic nie wiedzą, widziałem wszystkie filmy z Brucem Willisem to się na broni znam."

Albo:
"Zasady bezpieczeństwa są dla początkujących, ja już tyle strzelam, że mogę je olać."

I rzecz jasna ponadczasowy klasyk:
"Oczywiście, że nic się nie stanie, robiłem to setki razy!"

Dziś już nieco zapomniany, ale wciąż żywy w niektórych rejonach:
"Żeby była dziesiątka, musi być najpierw setka!"
Świnka morska: przenośna bądź samobieżna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków z substancji organicznej w wyniku działania mięśni gładkich.

Jachet1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Jachet1 » 2018-01-13, 18:24

Możesz podać przykład "niebezpiecznych poglądów"? Bo z tego, co mi wiadomo, same poglądy jeszcze nikomu nie zaszkodziły...[/quote]

Chodzi mi o ludzi przejawiających fanatyzm polityczny lub ideologiczny.

chris77

Postautor: chris77 » 2018-01-13, 18:26

Matti pisze:Możesz podać przykład "niebezpiecznych poglądów"? Bo z tego, co mi wiadomo, same poglądy jeszcze nikomu nie zaszkodziły...

Przykładowe:
"Broń jest po to, żeby zabijać."
"Jak dostanę pozwolenie, to już nikt mi nie podskoczy" - wypowiedziane przez gościa o wyglądzie stereotypowego dresa i bardzo mocno ograniczonym słownictwie, temu w ogóle nie udało się zapisać do klubu.
"J...ć czarnuchów, trzeba się zbroić żeby stawić czoła zarazie"
Jak dla mnie, to mocno niepokojące poglądy, szczególnie jeśli są wypowiedziane przez osoby o wyraźnie niskim ilorazie inteligencji.

Nie ma co do tego mieszać łamania zasad bezpieczeństwa przez początkujących. Takich ludzi się po prostu uświadamia i wpaja im odpowiednie nawyki. Po to są treningi i staż w klubie. To zupełnie co innego. Za to takich którzy nawet nie ukrywają, że chcą do klubu tylko dlatego, że chcą szpanować bronią przed "ziomeczkami", raczej nie należy do klubu przyjmować.

kriss91

Postautor: kriss91 » 2018-01-13, 19:13

Tutaj jest opisana ciekawa syutuacja związana z tematem:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9755656978

Nie oszukujmy się ale takie sytuacje tez często maja miejsce.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-01-13, 19:20

Na szczescie za poglady jeszcze u nas sie nie karze - to bylby przyklad faszyzmu z ktorym niektorzy koledzy chca walczy jak widze wlasnie faszyzmem. Jest jakas ksiega pogladow akceptowalnych przez zalozyciela watku i jego klakierow? Jaki zasob slownictwa uprawnia do posiadania broni? Musisz mi kolego garniak zalatwic, bo niestety mam wyglad dresa, wlosy sam se zapuszcze, tylko prosze, nie wysylajcie mnie do obozu... Ten temat nadaje sie imho do smietnika.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

kriss91

Postautor: kriss91 » 2018-01-13, 19:28

Moim zdaniem temat jest bardzo ciekawy. Bo są sytuacje kiedy do klubów sa zapisywani ludzie o których cała okolica wie że są to osoby z półświatka. A to już chyba bezpieczne to nie jest.

Awatar użytkownika
gregor40

Postautor: gregor40 » 2018-01-13, 19:34

MarcinD pisze:Na szczescie za poglady jeszcze u nas sie nie karze - to bylby przyklad faszyzmu z ktorym niektorzy koledzy chca walczy jak widze wlasnie faszyzmem. Jest jakas ksiega pogladow akceptowalnych przez zalozyciela watku i jego klakierow? Jaki zasob slownictwa uprawnia do posiadania broni? Musisz mi kolego garniak zalatwic, bo niestety mam wyglad dresa, wlosy sam se zapuszcze, tylko prosze, nie wysylajcie mnie do obozu... Ten temat nadaje sie imho do smietnika.

Otóż karze się, i przykłądy takich poglądów, za któe się karze padły w tym watku. Skieruję na art 256 KK. W interesie klubów i strzelnic jest, by mieć swiadomość kto jest ich członkiem i klientem. Przykłąd ekstremalny - zamachowcy z WTC szkolili się w Daytona Beach na Florydzie. W branży pracuje tam mój znajomy. Całe środowisko związane z amatorskim lotnictwem i szkoleniami ucierpiało.

modoc

Postautor: modoc » 2018-01-13, 19:40

No i co w związku z tym. Dopóki nie łamie obowiązującego prawa nic za bardzo nie można zrobić. Za same poglądy nie ma sankcji. Do tej pory nie spotkałem się z osobami które starasz się zaprezentować. Wszyscy byli mili i uprzejmi. Nikt nikomu nie wrzucał ani nie obrażał się o byle co. Do pewnego momentu zastanawiałem się co biorą. Jednak okazało się, że to zwykła ludzka życzliwość. Więc uwypuklanie sytuacji które nie są nawet ułamkiem promila mija się z celem.
Ostatnio zmieniony 2018-01-13, 19:41 przez modoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie

past

Postautor: past » 2018-01-13, 19:43

Sorry nie popadajmy w paranoję. Po to są zawody , treningi aby kadra klubu zobaczyła jak delikwent zachowuje sie na strzelnicy. To ich decyzja czy chcą mieć takiego kolegę z bronią. Druga rzecz przed wydaniem pozwolenia jest wizyta u psychiatry i psychologa. To specjaliści.

Wróć do „Rynsztok”