Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Debil w klubie sportowym

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Debil w klubie sportowym

Postautor: Raffael » 2018-01-18, 09:10

kriss91 pisze:Po 1: Nie chodzi mi o sytuacje kiedy delikwent jest na etapie badań lekarskich czy juz samego postepowania w WPA. Chodzi mi o sytuacje TYLKO I WYŁĄCZNIE na etapie pryjęcia do klubu. Wydawanie pozwolenia przez policje to juz inna historia.
Tak, chodzi koledze o to aby przy przyjmowaniu do klubu robić policyjną robotę.
kriss91 pisze:Po 3: Kolego Raffael jeśli uważasz że swiadome pomaganie ludziom o których masz wiedze że żyja z krzywdy innych (i jest to cos wiecej niz tylko ploteczki) to gratuluje podejścia.
Zaraz mi kolega przypisze pomocnictwo. Kolega mocno się zapędził.
kriss91 pisze:Nie jestem zwolennikiem donoszenia tak jak to jeden kolega na forum pochwalił sie jak zadzwonił na policje bo zauwazył wystajacą kabure u kogoś.
A zwolennikiem jakiego donosicielstwa jest kolega? Prosze o listę o czym mam uprzejmie donosić.

A, przepraszam, Jeden powód donosicielstwa jest mi znany: "Chodzi mi o ludzi przejawiających fanatyzm polityczny lub ideologiczny.". Proszę kolegę o listę idei, czy partii co do których mam być wyczulony i uściślenie, czy osoba uważająca, że tylko partia X zrobi porządek pod przywództwem lidera Y jest już podejrzany i nie powinien być w klubie sportowym? Czy wg kolegi poglądy polityczne powinny być przyczyną nie wydania, cofnięcia pozwolenia na broń? Której partii, czy idei najbezpieczniej być zwolennikiem?
Ostatnio zmieniony 2018-01-18, 09:16 przez Raffael, łącznie zmieniany 1 raz.
IA Hawken .45

kriss91

Postautor: kriss91 » 2018-01-18, 09:37

Z tego co piszesz wynika ze dla Ciebie wszystko jest albo białe albo czarne. Są albo donosiciele albo tolerancyjni którzy patrząc na takie rzeczy absolutnie nic sobie z tego nie robia. Tu nie chodzi o kablowanie za to ze komus sie zdarzyło spać w rowie naje....ny. Tu wogóle nie chodzi o to żeby donosic czy zgłaszać na policje takie rzeczy, chociaż sytuacja którą opisłaem uważam że jest dosyć ekstremalna. Gdzieś jest granica rozsądku, a każdy ma swój kręgosłup moralny.

Raffael

Postautor: Raffael » 2018-01-18, 10:29

Najpierw najpierw kolega pisze aby donosić, sugeruje wyrzucanie za poglądy polityczne a potem nie potrafi skonkretyzować o co ci chodzi.
Podaje przykład jakiegoś bandziora. Sam przyznaje, ze ekstremalny. Jednostkowy przykład niewydolności policji. I co? Mamy teraz wszystkich traktować jak potencjalnych bandziorów?

Prosze o szczegółowe wytyczne o donoszeniu i kogo mamy wyrzucać.
Jak kolega nie che, nie potrafi, uswiadomił sobie, ze zabrnął w ślepy zaułek, to proszę ludziom wody z mózgu nie robić.
niech kolega zajmie się swoją praca, a nam pozwoli traktowac wszystkich a'priori za wolnych, praworządnych ludzi (chyba, że przed sądem UDOWODNI się, ze jest inaczej).
IA Hawken .45

Awatar użytkownika
oscyp

Postautor: oscyp » 2018-01-18, 10:42

Panowie, wyluzujcie. Kolega opisał sytuację w której poczuł się niekomfortowo (ja to z jego punktu widzenia rozumiem), zapytał czy i jak [może] / [powinien] się zachować a Wy tu o sądach, polityce, donosicielstwie.... bez przesady. W mojej opinii nad każdym klubem sportowym pieczę sprawuje prezes i w jakiś sposób jest odpowiedzialny za to co się w kręgach klubu dzieje - jeśli ktoś czuje, że coś jest nie tak, to może wystarczy usiąść z prezesem przy kawie, opisać swoje obawy i jeżeli ten ma głowę na karku to z pewnością o tym porozmawia i nie zignoruje. Natomiast wchodzenie w czyjeś kompetencje (czy to prezesa czy policji czy nie daj boże sądów) to już jakiś wyższy poziom paranoi i niepotrzebne zamieszanie - tego bym nie polecał.

Wesson PRO

Postautor: Wesson PRO » 2018-01-18, 10:55

w PRO Poznań mamy w statucie - że każdy Nowy ma WPROWADZAJĄCEGO (ze Starych) - który go pilnuje, wprowadza, ustawia itd.
po rocznym stażu (możliwym do skrócenia) uchwałą Zarządu dopiero staje się pełnoprawnym, hmm... Członkiem
i wtedy to już nasza wspólna Klubowiczów sprawa, sprawdzać - chwalić - zawiesić
proste
są też całkowicie zgodne z prawem i statutem metody ZNIECHĘCANIA
-- bez względu na geograficzne położenie i polityczny ustrój sama możliwość posiadania broni to atrybut wolnego człowieka
[kpt. J. Bartnik, VM] --

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2018-01-18, 11:06

To już trochę przesada... Oby było jak najmniej takich klubów.
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mosberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bajkał MP-27, Bul 1911 CG .45, Tikka T3X Varmint .223

Wesson PRO

Postautor: Wesson PRO » 2018-01-18, 11:16

oczywiście masz Waść rację, a nawet racicę
dlaczego nie przyjmować każdego Wyklętego z marszu?
toż one som Patrioty
i Święte Świry w Camo
-- bez względu na geograficzne położenie i polityczny ustrój sama możliwość posiadania broni to atrybut wolnego człowieka

[kpt. J. Bartnik, VM] --

Raffael

Postautor: Raffael » 2018-01-18, 11:23

W statusie poznańskiego Towarzystwa Strzeleckiego Brygada jest punkt:

§ 9.1. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną działającą na zasadach wolności. Jest organizacją apolityczną, a
członkami mogą być ludzie różnych światopoglądów i wyznań pozostających w zgodzie z Konstytucją i pozostałymi
aktami prawnymi Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy w statusie swojego stowarzyszenia/klubu znajdujesz cos podobnego?
IA Hawken .45

Wesson PRO

Postautor: Wesson PRO » 2018-01-18, 11:43

coś pięknego, stanowczo popieram
NIEMNIEJ,
przez ostatnie ok. 20 lat strzelania w różnych miejscach/Klubach i na strzelnicach komercyjnych
nieodmiennie konstatowałem :651:
obecność do ok. 20% Zaburzonych, tak - czy inaczej

mój Klub prosto stara się unikać takowych

[kpt. J. Bartnik, VM] --

Wróć do „Rynsztok”