Co kupić do 500zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

thewu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: thewu »

Kamazek :piwo: na taką odpowiedź liczyłem. Jasno, zwięźle i na temat
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

thewu pisze: 16 sierpnia 2020, 21:44 Na Hatsany złapałem się bo mi się najzwyczajniej w świecie podobają. Może mam skrzywienie po broni ostrej ale uwielbiam polimery i tworzywa no i bez urazy ale nie podoba mi się trzymanie drewnianego polana. Może zaproponujecie jakiegoś rozsądnego polimerka.
Dozbieraj do czegoś sensownego, np. taki FX Wildcat w polimerze to będziemy rozmawiać. ;laughing:

A tak serio to polimer polimerowi nierówny, miałem Hatsana 80 i mam Walthera Terrusa, obydwa w polimerach. Terrus ma piękny, zdobiony i przyjemny polimerek, Hatsan miał... nawet nie wiem jak to określić, ale szwy było widać. Nie sugeruj się zdjęciami dopóki nie potrzymasz w rękach. Z tuningowaniem niskiej klasy wiatrówek to jak z tuningowaniem używanego samochodu kupionego za 3500zł. Niektórzy jeżdżą takimi pierdzącymi, rdzewiejącymi BMW albo Hondami. Ktoś kto się zna na samochodach ma świadomość, że pieniądze przeznaczone na taki tuning to kasa w rdzę, która zjada takie auto. Sugerując się opiniami o Eresie, (gościu od superwiatrówek.pl), na pewno jakieś cuda tam działa z tymi karabinkami. Ale z pustego i Salomon nie naleje, Hatsany niskiej klasy są zaprojektowane z myślą o byciu tanimi. Zadaj sobie raczej pytanie do czego chcesz strzelać, jak będziesz użytkował taką wiatrówkę. Ale i tak bez względu na to będziesz musiał być przygotowany na źle wyważony karabin w polimerze, który będziesz musiał rozkręcać i sztucznie dociążać. Jak tutaj pisali na forum, że Hatsan w polimerze tak kopie, że aż zęby dzwonią to myślałem - porąbani jacyś, gdzie oni się takich rzeczy doszukują! Poczułem przy 10 strzale... :)
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: wichura »

Dociążyć polimera, jaki problem?, jest milion info na ten temat, koszt zerowy, kilkanaście/kilkadziesiąt minut pracy, a frajda ze "sam to zrobiłem", nieprzeliczalna na PLN-y :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

Witam.
Bez urazy super porównanie tarcz i karabinków GreedyDuck.
Porównujesz kilka strzałów z sprężyny która ma odrzut do jednego strzału z karabinka PCP który praktycznie nie ma odrzutu , z Hatsana strzelałeś z otwartych przyrządów celowniczych a z LG 210 tez czy miałeś lunetę ???

Moim skromnym zdaniem jak prezentujesz i pokazujesz testy to pokazuj porównania sprężyny do sprężyny lub PCP do PCP , taka sama ilość strzałów na taka samą odległość z tego samego rodzaju przyrządów celowniczych
czyli jak jeden strzela z otwartych to drugi też, najlepiej postrzelaj po kilka tarcz z każdego karabinka i pokaz po jednej najlepszej z każdego , oczywiście strzelasz z takie samej postawy z obu karabinków i pisać czy to wersja pudełkowa czy po zmianach.

Co kosztów na starcie moim zdaniem lepiej kupić coś taniego np chinke czy coś niedrogiego i zobaczyć czy w ogóle ci się to spodoba niż od razu kupować sprężynę za +1000 zł lub PCP z pompka lub butla i przetłoczką i bujać się zęby sprzedać jak się nie spodoba, pomijając fakt ze kupując używkę może się okazać ze sprzedawca sprzedaje bo coś z karabinkiem nie tak, jak się spodoba to trzeba się zastanowić co się chce i iść w tym kierunku ja wybrałem zawody HFT które wszystkim polecam i zakupiłem Air Arms Tx200 mk3.

Mi na starcie polecono Hatsana 90 stg 2 gen + lunetę + tuning i jestem zadowolony jak na start. Wtedy nowy karabinek + tuning kosztował mnie 600zł
Najlepiej kupić coś taniego Chinke z bazaru używkę Slavie czy nowego Hatsana i zobaczyć czy się zaraz nie znudzisz.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: wichura »

Haako w dużej części podzielam Twoje zdanie, ale nie zgodzę się z "tanią chinką z bazaru" Fajne strzeladło do zabawy nie musi kosztować krocie, ale sorry, za 120 zeta :shock: , łatwiej w totka trafić. Ale mozna próbować :wink: .
Jak w temacie, za 500 zeta, można kupić destruktora puszek, i butelek (harnaś).. albo punktaka 8j na 15-20m (slavia) To ma służyć do "zabawy', nie na zawody...
A wspomniane przeze mnie wcześniej qb, potrafi w.177 generować okolice 30j, ale to inna bajka, to już fac, to trzeba zarejestrować, i papier mieć od rusznikarza... Ale to znów "krok" dalej, jak już to może by jakiś kbks? A jak już boczny zapłon... :033:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

wichura chodzi tylko o to by nowa osoba upewniła się ze się nie znudzi i co będzie chciała robić, równie dobrze można kupić wiatrówkę za 12000 zł i strzelać do puszek z 10 metrów, to samo zrobi chinka za 200 zł. W szkole na matematyce nauczono mnie ze masz większą szanse ze cie piorun trafi dwa razy niż wygrasz w totka główną nagrodę
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Leon83 »

Z procy też można postrzelać do puszek na 10m. Można też rzucać kamieniami do tych puszek. Będzie jeszcze taniej.
Co wybierzesz do strzelania na 10m - masz wybór między nowym hatsanem xxx za 400,- a używaną HW30s za 650,- (za tyle kupiłem tu na forum HW30s w polimerze z gwarancją, po tuningu Waldka)? Odpowiedz, ale szczerze.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

Haako pisze: 16 sierpnia 2020, 23:49 Witam.
Bez urazy super porównanie tarcz i karabinków GreedyDuck.
Porównujesz kilka strzałów z sprężyny która ma odrzut do jednego strzału z karabinka PCP który praktycznie nie ma odrzutu , z Hatsana strzelałeś z otwartych przyrządów celowniczych a z LG 210 tez czy miałeś lunetę ???
Diopter.
Haako pisze: 16 sierpnia 2020, 23:49 Moim skromnym zdaniem jak prezentujesz i pokazujesz testy to pokazuj porównania sprężyny do sprężyny lub PCP do PCP , taka sama ilość strzałów na taka samą odległość z tego samego rodzaju przyrządów celowniczych
czyli jak jeden strzela z otwartych to drugi też, najlepiej postrzelaj po kilka tarcz z każdego karabinka i pokaz po jednej najlepszej z każdego , oczywiście strzelasz z takie samej postawy z obu karabinków i pisać czy to wersja pudełkowa czy po zmianach.
Przede wszystkim na żadnym etapie nie twierdziłem, że to jakieś naukowe testy mające na celu niezbite udowodnienie że struktura chemiczna materiałów śrutu i temperatura pierdnięcia psa sąsiada sprawiają, że LG210 jest lepszy od Hatsana. Pokazałem tylko, że z LG210 trafiam, a z Hatsana nie umiem. ;)
Haako pisze: 16 sierpnia 2020, 23:49 Najlepiej kupić coś taniego Chinke z bazaru używkę Slavie czy nowego Hatsana i zobaczyć czy się zaraz nie znudzisz.
A to się człowiek przypadkiem nie zrazi jak sobie palce utnie tym syfem? Zdaje się, że wiszą przybite tematy ostrzegające przed chinkami z bazaru.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

Leon83 pisze: 17 sierpnia 2020, 07:02 Z procy też można postrzelać do puszek na 10m. Można też rzucać kamieniami do tych puszek. Będzie jeszcze taniej.
Co wybierzesz do strzelania na 10m - masz wybór między nowym hatsanem xxx za 400,- a używaną HW30s za 650,- (za tyle kupiłem tu na forum HW30s w polimerze z gwarancją, po tuningu Waldka)? Odpowiedz, ale szczerze.
I pluć można próbować na 10 metrów jak się chce, wybrał bym nowego Hatsana za 400 zł , ludzie czytając ten watek szukaj karabinku do 500 zł i pewnie będą chcieli dokupić lunetę i tu robi się już cena około 700 zł.
A używany HW30s za 650 zł z tuningiem i gwarancja pewnie ze super tylko to byłą pojedyncza sztuka, nie sądzę żeby ktoś czekał 3-4 miesiące że może ktoś będzie sprzedawał HW30s za 650 zł i z tuningiem a tu idziesz do sklepu i kupujesz nówkę z gwarancją. No chyba że jest gdzie sklep który ma na stanie cały czas HW30s z tuningiem i gwarancja za 650 zł.
GreedyDuck pisze: 16 sierpnia 2020, 09:29 Tutaj takie porównanie moich strzałów z Hatsana 80 na 10 metrow (jeden zerwany i przez tru-glow niewiele widzę):


A tutaj strzał z 20 metrów z Walthera LG210:


To co ludzie piszą o Hatsanach jako szmelcu - wiatrówki do 1000zł to klasa "puszkobijców". Większość hobbystów tutaj chce dobrze doradzić, bo za 1000zł i więcej można kupić sprzęcik na lata. Te Hatsany to trochę takie odpustowe karabinki. Jeśli jednak nie masz więcej pieniędzy, a chcesz strzelać tylko do puszek to prawdopodobnie będziesz się dobrze bawił.
Porównujesz 6 strzałów z Hatsana 80 (Sprężyna) do 1 strzału z LG210 (PCP) , stwierdzając na końcu że Hatsany to odpustowe karabinki, dlatego moja wypowiedz na temat testów i porównania inaczej jest to według mnie wprowadzanie w błąd.
GreedyDuck pisze: 17 sierpnia 2020, 11:19 Haako pisze: ↑2020-08-16, 23:49
Najlepiej kupić coś taniego Chinke z bazaru używkę Slavie czy nowego Hatsana i zobaczyć czy się zaraz nie znudzisz.
A to się człowiek przypadkiem nie zrazi jak sobie palce utnie tym syfem? Zdaje się, że wiszą przybite tematy ostrzegające przed chinkami z bazaru.
Co do ucinaczki palców chodzi to karabinki z dolnym naciągiem gdzie ogólnie jest przyjęta zasada że cały czas trzymasz dźwignie podczas ładowania, nawet w karabinkach z dolnym naciągiem które maja zabezpieczenia tez się trzyma dźwignie , nie trzymając się ogólnych zasad bezpieczeństwa , logicznego myślenia i zdrowego rozsądku krzywdę można sobie lub komuś zrobić każdym karabinkiem.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

Zawsze możesz pokazać swoje tarczki i jaka jest powtarzalność strzałów z twojego tuningowanego Hatsana i udowodnić wszystkim, że to ja nie umiem strzelać. Ja tylko zaprezentowałem wyniki z dwóch karabinków różnej klasy w moim rekreacyjnym wykonaniu. Tylko strzelaj bez lunety skoro jesteś taki dobry. :)
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

GreedyDuck pisze: 17 sierpnia 2020, 14:46 Zawsze możesz pokazać swoje tarczki i jaka jest powtarzalność strzałów z twojego tuningowanego Hatsana i udowodnić wszystkim, że to ja nie umiem strzelać. Ja tylko zaprezentowałem wyniki z dwóch karabinków różnej klasy w moim rekreacyjnym wykonaniu. Tylko strzelaj bez lunety skoro jesteś taki dobry. :)
Widzisz nie muszę nic pokazywać , nigdzie nie twierdze ze jestem dobry, natomiast ty swoimi tarczkami pokazujesz skupienie 6 strzałów z Hatsana (sprężyna) otwarte przyrządy, do jednego strzału w środek tarczy (10) z LG210 (PCP bez odrzutu) strzelając z Dioptera, pomijając fakt porównania skupienia sprężyny do PCP i do tego jeszcze hatsan 6 strzałów LG210 jeden strzał i do tego na zdjęciu jednogroszówka sugerująca za***iste skupienie z LG210 co to za skupienie z jednego strzału toż to nie skupienie żadne to pojedynczy strzał , wszystko to sugeruje wszystkim ze masz umiejętności tylko hatsan jest odpustowy według ciebie, co wprowadza wszystkich w błąd.
Awatar użytkownika
Jabu_LFS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 02 czerwca 2019, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Jabu_LFS »

Z tym ładowaniem to nie do końca, chinki są zrobione po prostu z "plasteliny" i trzymanie dźwigni niczego nie gwarantuje. Materiały i zabezpieczenia w dobrych karabinkach są dużo lepszej jakości. Z jakiegoś powodu tanie wiatrówki są tanie a dobre są droższe.
Co do skupienia to gdzieś na forum Januszpelle wrzucał tarczki z hatsana i hw 50, może nawet w tym wątku, kilka stron wcześniej. Moim zdaniem te tarcze obrazują wszystko.

*Edit:
tutaj jest post i tarczki Janusza:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=94 ... 2#p1964422
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

Haako pisze: 17 sierpnia 2020, 15:14 pokazujesz skupienie 6 strzałów z Hatsana (sprężyna) otwarte przyrządy, do jednego strzału w środek tarczy (10) z LG210 (PCP bez odrzutu) strzelając z Dioptera, pomijając fakt porównania skupienia sprężyny do PCP i do tego jeszcze hatsan 6 strzałów LG210 jeden strzał i do tego na zdjęciu jednogroszówka sugerująca za***iste skupienie z LG210 co to za skupienie z jednego strzału
Z LG210 już nie musiałem strzelać więcej, bo od razu trafiłem. ;laughing: Jak chcesz "za***iste" skupienie to Ci mogę zrobić zdjęcia większej ilości takich tarcz, mam ich kilka, a zrobienie następnych nie ma problemu, bo karabinek jest dobry. Sęk w tym, że na 10 metrów z przyłożenia to zakładając, że dobrze przymierzę powinienem też walić w środek. A nie trafiłem. Hastsan to nie matchówka, Hatsan to odpustowy karabinek do strzelania do puszek. Ja wcale nie twierdzę, że nie można się z nim dobrze bawić. :one: Na początek to spoko sprzęt, zwłaszcza jak się dorwie używkę. Ale tuningowanie tego nie ma sensu, lepiej kupić coś lepszego jak radzą tutaj koledzy niż ładować więcej kasy w Hatsana.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Leon83 »

Haako pisze: 17 sierpnia 2020, 14:00
I pluć można próbować na 10 metrów jak się chce, wybrał bym nowego Hatsana za 400 zł , ludzie czytając ten watek szukaj karabinku do 500 zł i pewnie będą chcieli dokupić lunetę i tu robi się już cena około 700 zł.
A używany HW30s za 650 zł z tuningiem i gwarancja pewnie ze super tylko to byłą pojedyncza sztuka, nie sądzę żeby ktoś czekał 3-4 miesiące że może ktoś będzie sprzedawał HW30s za 650 zł i z tuningiem a tu idziesz do sklepu i kupujesz nówkę z gwarancją. No chyba że jest gdzie sklep który ma na stanie cały czas HW30s z tuningiem i gwarancja za 650 zł.
Oczywiście szanuję Twoją odpowiedź, tylko argumentacja kuleje. Piszemy o samym karabinku a nie o tym co będzie ktoś jeszcze dokupywać i ile czasu trzeba na okazję czekać.
To teraz załóżmy, że kupiles takiego hatsana za 400,- i jak wiadomo może okazać się FACem, wierzga jak kangur a śrubki w polimerze trzeba dokręcać co chwilę - trzeba zrobić przegląd i ucywilizować Turka. Sam masz Hatsana po „dębowym” wiec musiałeś za te usługę zapłacić. Ile takie coś kosztuje? Nie zapomnij o wysyłce w dwie strony. Po ucywilizowaniu nadal będzie bardziej wierzgał niż HW ale to pomińmy. Jaka różnica w cenie została? Stówka? Może trochę więcej a może trochę mniej. A teraz zastanów się jakie jest prawdopodobieństwo, że HW będzie miało lepszą lufę? Myślę, że i w tym przypadku będzie miała Niemka przewagę. A na koniec spróbuj odsprzedać tego Hatsana i HW i porównaj ile zostało z pieniędzy, które wydane zostały na Harnasia a ile na HW. Jak znam życie to HW sprzeda się na pniu za cenę zakupu a Turka może sprzedaż z 300,- i pewnie powisi swoje na forum czy Allegro.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

Jabu_LFS pisze: 17 sierpnia 2020, 15:17 Z tym ładowaniem to nie do końca, chinki są zrobione po prostu z "plasteliny" i trzymanie dźwigni niczego nie gwarantuje. Materiały i zabezpieczenia w dobrych karabinkach są dużo lepszej jakości. Z jakiegoś powodu tanie wiatrówki są tanie a dobre są droższe.
Co do skupienia to gdzieś na forum Januszpelle wrzucał tarczki z hatsana i hw 50, może nawet w tym wątku, kilka stron wcześniej. Moim zdaniem te tarcze obrazują wszystko.

*Edit:
tutaj jest post i tarczki Janusza:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=94 ... 2#p1964422
To już lepsze porównanie Hatsana(~450zł) do hw50(1000zł+) , ja przyczepiam się do porównania które pokazał GreedyDuck sprężyny do pcp gdzie system w sprężynie wywołuje drgania i odrzut co ma wpływ na celność do systemu ze zbiornikiem na sprężone powietrze w którym nie występuje sprężyna z tłokiem do sprężenia powietrza przez co nie ma to wpływu na celność.
Nie mówiąc już o porównaniu skupieniu z 6 strzałów hatsana do jednego strzału z PCP jeszcze z jednogroszówką na tarczy sugerująca super skupienie z jednego strzału, skupienie pokazuje miedzy innymi powtarzalność karabinka zakładając że strzela się śrutem z którego lufa danego karabinka ma najlepsze skupienie.To tyle w tym temacie.
Leon83 pisze: 17 sierpnia 2020, 15:58
Haako pisze: 17 sierpnia 2020, 14:00
I pluć można próbować na 10 metrów jak się chce, wybrał bym nowego Hatsana za 400 zł , ludzie czytając ten watek szukaj karabinku do 500 zł i pewnie będą chcieli dokupić lunetę i tu robi się już cena około 700 zł.
A używany HW30s za 650 zł z tuningiem i gwarancja pewnie ze super tylko to byłą pojedyncza sztuka, nie sądzę żeby ktoś czekał 3-4 miesiące że może ktoś będzie sprzedawał HW30s za 650 zł i z tuningiem a tu idziesz do sklepu i kupujesz nówkę z gwarancją. No chyba że jest gdzie sklep który ma na stanie cały czas HW30s z tuningiem i gwarancja za 650 zł.
Oczywiście szanuję Twoją odpowiedź, tylko argumentacja kuleje. Piszemy o samym karabinku a nie o tym co będzie ktoś jeszcze dokupywać i ile czasu trzeba na okazję czekać.
To teraz załóżmy, że kupiles takiego hatsana za 400,- i jak wiadomo może okazać się FACem, wierzga jak kangur a śrubki w polimerze trzeba dokręcać co chwilę - trzeba zrobić przegląd i ucywilizować Turka. Sam masz Hatsana po „dębowym” wiec musiałeś za te usługę zapłacić. Ile takie coś kosztuje? Nie zapomnij o wysyłce w dwie strony. Po ucywilizowaniu nadal będzie bardziej wierzgał niż HW ale to pomińmy. Jaka różnica w cenie została? Stówka? Może trochę więcej a może trochę mniej. A teraz zastanów się jakie jest prawdopodobieństwo, że HW będzie miało lepszą lufę? Myślę, że i w tym przypadku będzie miała Niemka przewagę. A na koniec spróbuj odsprzedać tego Hatsana i HW i porównaj ile zostało z pieniędzy, które wydane zostały na Harnasia a ile na HW. Jak znam życie to HW sprzeda się na pniu za cenę zakupu a Turka może sprzedaż z 300,- i pewnie powisi swoje na forum czy Allegro.
Piszemy w temacie "Co kupić do 500 zł" wiec sugerowanie karabinka za 650 zł już się mija z celem, jest watek "Co kupić do 1000zł" jak ktoś szuka karabinka to zakładam że chce od razu kupić i się bawić, a nie czekać kilka miesięcy po czym pojawi sie HW30s bez tuningu używany za 900zł, Hatsany sprężynowe są znane ze kopią a 1 generacja bardzo kopie i szybko niszczy lunety co zostało poprawione w generacji drugiej, nikt nie każe nikomu od razu tuningować bo ktoś tak napisał na forum to jest jego decyzja , po tuningu tracisz gwarancje którą masz przy zakupie nowego karabinka , ja ze swoim karabinkiem dostałem zaświadczenie z numerem seryjnym ze karabinek nie przekracza 17J od sharg.pl . W chwili obecnej możesz już kupić karabinek Hatsana ze sprężyną gazowa który juz tak nie kopie w cenie od 400 zł na portalu aukcyjnym. Co do ceny jaka dałem za karabinek nowy + tuning pisałem kilka postów wyżej. Do nówki HW30 około 1300zł wolał bym dołożyć 300zł i kupić używkę AA tx200 mk3. Co do odsprzedawania to temat "Co kupić do 500zł" a nie "Co kupić do 500zł a potem odsprzedać" , HW super fajny tylko nie ten przedział cenowy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”