Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Colt pocket vs Remington pocket

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

Matlec93
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Colt pocket vs Remington pocket

Postautor: Matlec93 » 2018-10-19, 15:08

Witam

Mam zamiar powiększyć moją kolekcję broni Czarnoprochowej. Chciałbym zaopatrzyć się w mały rewolwer który można bez problemu nosić przy sobie aby nie przeszkadzał w ruchu. Mam na oku właśnie te dwa najpopularniejsze modele i nie wiem który wybrać. Remington ogólnie bardziej mi się podoba wizualnie ale strasznie mnie martwi brak obudowy wokół spustu. Chciałbym się zapytać czy ktokolwiek z was posiada, któryś z tych dwóch modeli i mógłby mi doradzić jakie są ich wady i zalety. Ewentualnie może jest jeszcze jakiś model o którym nie wiem a jaki byście polecili w tych gabarytach? Prosiłbym o rzeczowe wypowiedzi i unikanie typu "a po co chcesz go nosić przy sobie? Zwariowałeś?" Odpowiedź brzmi, ponieważ mam takie prawo i nie mam zamiaru z takimi ludźmi nawet dyskutować na ten temat więc możecie sobie z góry odpuścić jakąś moralizatorską gadkę :)

Pozdrawiam

Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt pocket vs Remington pocket

Postautor: Grzesiek77 » 2018-10-19, 15:35

Osobiście uważam, że powinieneś jeszcze trochę poczytać.
Wniosek taki wyciągam z twojej wypowiedzi na temat spustu, oprócz spustu jest też kurek, fajnie by było jak byś zrozumiał zasadę działania single action. Najlepiej wraz z budową i zasadą działania mechanizmów.

Dobrym pomysłem było by też podjechać na strzelnicę i postrzelać z rewolweru czarno prochowego, może ci się nie spodoba, z korzyścią dla nas i dla ciebie. (mam tu na myśli głownie nasze i twoje bezpieczeństwo).

"Mam prawo" nie zwalnia z odpowiedzialności, jest wręcz jednoczesnym wzięciem tej odpowiedzialności za swoje czyny na siebie.
Przykro mi to mówić, ale osobiście uważam, że do tej odpowiedzialności nie dorosłeś.

Matlec93
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Matlec93 » 2018-10-19, 15:55

Oczywiście prosiłem o brak tego typu wypowiedzi i zaraz musiał się zgłosić gość który guzik o mnie wie ale się wypowie. Więc dla twojej wiadomości jestem odpowiedzialną osobą a z bronią czarnoprochową mam do czynienia od paru lat więc daruj sobie doprawdy...
Ostatnio zmieniony 2018-10-19, 15:56 przez Matlec93, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sas88
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: sas88 » 2018-10-19, 18:04

z bronią czarnoprochową mam do czynienia od paru lat

Twój tekst o osłonie spustu dowodzi czegoś zupełnie innego.
Tam się spust wysuwa po odciągnięciu kurka.

Kolega dobrze ci radzi, idź najpierw na strzelnicę.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”

Wróć do „Rynsztok”