Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Samoobrona dla osoby niepełnosprawnej

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

mateush
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Samoobrona dla osoby niepełnosprawnej

Postautor: mateush » 2018-09-02, 23:36

Hej!
Jestem lekko niepełnosprawny(tupie lewą nogą, nie mogę za bardzo ruszać palcami lewej ręki).
Miałem gaz pieprzowy i się już dwukrotnie przydał..
Jest coś co jeszcze nie wymaga używania dużej siły fizycznej? Łatwo mnie też przewrócić.

Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Samoobrona dla osoby niepełnosprawnej

Postautor: Hermes » 2018-09-03, 01:08

Jest.
Unikanie sytuacji konfliktowych.
Jak mówią statystyki osoby starsze i niepełnosprawne reaguja niewspółmiernie do zagrożenia przekraczając ramy obrony koniecznej.
Uprawiaj aikido.Tam czarny pas maja nawet osoby bez ręki.Zapomnij o broni jako narzędziu obrony natomiast zachęcam do uprawiania strzelectwa
sportowego jako pracy nad samym sobą.

Wróć do „Rynsztok”