Okulary korekcyjne

Moderator: Moderatorzy CP

MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

Panowie, nie łapię się w tych waszych plusach-minusach. To znaczy łapię się o tyle, że do dali, czyli jeżdżenia samochodem, mam 3 (nie wiem, plus czy minus) i te się w ogóle nie nadają do strzelania, bo przyrządów nie widać; a do bliży, czyli do czytania, też mam 3 i przyrządy dobrze widzę, lecz tarcza bardzo zamglona, ale zauważyłem, że 2,5 do bliży są do strzelania najbardziej akuratne, przyrządy dobrze widać, a tarczę też jako tako.
piotr_w
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: piotr_w »

Proszę.Lektura na nudne dni bez strzelania.

http://library.thinkquest.org/12409/wady.html


Macku

Czy eksperymentowałeś z korekcją dioptrii na okularze?
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Odgrzeję kotleta :) mam wadę -2 oko celujące i - 1,75 lewe :) W październiku robiłem sobie okulary, tanie ale z dobrej jakości szkłami. W salonie sieciowym fielmann. Okulary do pracy :) Czyli z założeniem że pożyją maks pół roku. Szkła karla zeissa ;D szklane bez powłok i oprawki pełne za 30zł ;D No i pierwszy raz się spotkałem z czymś takim jak zaznaczanie osi optycznej soczewek. Pani mi zaznaczyła krzyżykami środek osi optycznej przy prawidłowo założonych okularach i patrzeniu na wprost, na szkłach które były wzorem. Strzelam ostatnio dużo i jak na możliwości moje i sprzętu dość precyzyjnie, muszka-szczerbinka, 100m . Zauważyłem że jak strzelam z postawy leżącej to nie dość że zsuwają mi się często okulary to moja oś celowanie ni jak ma się do osi optycznej moich okularów. Patrzę przez górną, lewą część nad osią optyczną soczewki. Czyli może to mieć wpływ na dziwne przesunięcia przestrzelin w tarczy, rzędu 5cm w zależności od tego jak mi się okulary ułożą akurat. Soczewek czasem używam ale mam problem ze zjawiskiem suchego oka i po kilku godzinach bardziej mi przeszkadzają niż pomagają :) Widziałem kiedyś foty z jakiejś olimpiady, strzelanie z karabinka sportowego, ktoś tam miał na głowie okulary z małym okrągłym szkłem korekcyjnym o regulowanych kątach itd itd, a na drugie oko blenda. Jak to się nazywa?? Bo wpisują w google "okulary strzeleckie" wyskakują mi jakieś BHP nawet dopisek korekcyjne, z korekcją nic nie daje...
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
Awatar użytkownika
kruger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kruger »

Tu też już było ciekawie opisywane : http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=51015 polecam :P
"Life is brutal"
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

Kolego "matlak"
Też jestem okularnikiem, na tzw dodatek oko prowadzące to lewe (z tąd stałęm się lewusem)
Oprócz wady podstawowej mam astygmatyzm na prawym oku... więc te "srodki" soczewek muszą być...nawet przy normalnej niedowzroczności...
Doputy strzelasz z "otwartych to tylko "dyskomfort" ze złego ustawienia głowy... ale jak już z optyką dochodzi "fałszywa" paralaksa... i jest problem...
ALE spoko da się opanować i strzelać na 800m :one:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Ja niestety nie jestem w stanie tak ułożyć głowy żeby mieć okulary w osi z linią celowania :) no i tu by mi przyszła z pomocą ta regulacja :) mam już swoje wypracowane położenie głowy i ni jak się ono ma do osi optycznej całego układu ;) a że dążę do celności absolutnej i częstego goszczenia na podium, no to muszę się tą sprawą zając profesjonalnie.
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
Awatar użytkownika
kruger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kruger »

matlak pisze:Ja niestety nie jestem w stanie tak ułożyć głowy żeby mieć okulary w osi z linią celowania :) no i tu by mi przyszła z pomocą ta regulacja :) mam już swoje wypracowane położenie głowy i ni jak się ono ma do osi optycznej całego układu ;) a że dążę do celności absolutnej i częstego goszczenia na podium, no to muszę się tą sprawą zając profesjonalnie.
Jeśli będziesz miał zawsze jednakowe ułożenie głowy+odpowiednio dobrane szkiełka+to samo miejsce ich na "nosie" :-D równa się "10" na tarczy.,pomijając inne czynniki.
Sam do strzelania zakładam okularki ( - 0.5 mało ale jest) i przed oddaniem każdego strzału koryguję je...czasem zjadą troszkę :) Kolejna sprawa,to że mam za niskie.Kolejne będą sporo wyższe,szersze 8-)
"Life is brutal"
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

No właśnie chodzi mi o to że po co poprawiać pilnować jak można założyć te które mają blendę i jedno zawsze ustawione idealnie szkiełko.
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
Awatar użytkownika
banana_killer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 05 października 2005, 16:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: banana_killer »

Kolego matlak, kiedyś w sklepie widziałem coś takiego: Okulary
Kiedyś wymyślę mądry podpis
.177, .22, 7,62x39, 9x19, .44, 12/70
Krzysztof Pawlik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 342
Rejestracja: 28 marca 2006, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: zielona góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof Pawlik »

Zadzwoń do sklepu "Strzelec" w Zielonej Górze, kiedyś mieli.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”