Pokaż, co masz! Książki o broni CP

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Rusznik ma ogromny księgozbiór. W Goleszowie pokazał kilka pozycji. Już kiedyś pisał, co warto mieć. Był taki temat. Ponadto to skromny człek, wiec co ma się chwalić. Nie to co ja. Pyszny jestem, więc jak tylko była okazja to .... :wink:
"When seconds count, the cops are just minutes away."
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

Taki skromny to ten Rusznik nie jest, wyraźnie lubi brylować na forum swoją, niekiedy wręcz zaskakującą wiedzą, tylko Go umiejętnie podejść. Zresztą wszystko to ku pożytkowi miłośników broni historycznej. Ale kończę, bo się zaraz rozczulę i popłaczę... czarnymi łzami oczywiście.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Ładnie Rusznika poproś na zawodach, a z pewnością parę książek Ci podpowie. On nie lubi się chwalić tym co ma.
Bo czemeu masz mieć kopię jego biblioteczki. Ponadto sądzę, ze paru pozycji w życiu nie znajdziesz. Sam sie zastanawiam gdzie On to kupuje. Laka zbierania. Długie lata, a Ty chesz: pac, pac i jest :wink:

Powiedz jakie sprawy szczególnie Cie interesują. Może ludziska wraz z Toba będą szukać i podpowiadać Ci ciekawe pozycje. Ja ciągle myszkuję na ebay, więc jeśli będę wiedział czego szukasz - a znajdę - podpowiem.
"When seconds count, the cops are just minutes away."
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

Marku, ja nie zwykłem za bardzo kogoś o coś prosić, sam sobie usiłuję radzić, a jeśli już proszę, to z uwagi na ogólniejszy pożytek. I nie mówiłem o kopii Jego biblioteki, tylko o najważniejszych pozycjach przydatnych miłośnikom broni historycznej. Teraz co do mnie. Uważam, że każdy miłośnik itd. powinien mieć przynajmniej jednego klasyka bębenkowego i ja go mam - prawie niestrzelany navy .36, lufa 7,5 cala. Ale pasjonują mnie pistolce. Dlatego się szarpnąłem na kapiszonowego ChM-a Pedersoli. Z innych podnieca mnie Le Page, Parker of London. Dotąd praktycznie w moim zasięgu cenowym. Dalej to już trochę katastrofa finansowa i zainteresowania raczej teoretyczne: od dolnokurkowców poczynając.
hawken68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 27 września 2006, 15:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

ubiór

Post autor: hawken68 »

Witam cpt Nemo!Przesłany link jest super!A coś o traperach mam Hawkena Woodsmana!Pozdrawiam
Jeśli wyjmiecie broń spod prawa,to tylko ludzie wyjęci spod prawa będą ja posiadać!
Mariusz W.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 12 lipca 2006, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mariusz W. »

Seria 5 książek o coltach:Die Colt Root Revolver -Claus Hager,Die Colt-Revolver,tego samego autora,Der Peacemaker-Gunter Schmitt.Książki z lat siedemdziesiątych,cenne pozycje. Brakuje mi jeszcze dwóch pozycji-Samuel Colts revolver 1835-1885i Samuel Colts Revolver Und Derringer Ab 1871 Guntera Schmita. Macie Lugsa? ,jest niezły. I wielle innych książek,a raczej ksiąg,w tym również z połowy 19 w. ale nie o broni amerykańskiej.Napisane przez niemieckich wojskowych ,dane wsystemie metrycznym więc nie trzeba przeliczać.Pozdrawiam Mariusz W.
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

Właśnie dostałem zamówionych w księgarni "Mechaników i stylistów". Dopiero co powąchałem i już mnie wzięło. Tak że chyba, Koledzy, dziś ze mnie pisarza mieć nie będziecie. Udaję się do łóżka poobcować z tą książką.
Awatar użytkownika
witekC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 536
Rejestracja: 18 lutego 2005, 18:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witekC »

Jarosław Lugs jest też wydany po niemiecku pt. "Handfeuerwaffen". Dwa tomy, pierwszy 764 strony opisowe i 2-gi 1104 zdjęcia i ilustracje. Wydane w NRD w 1968 roku.

Witek.
Mariusz W.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 12 lipca 2006, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mariusz W. »

Jako że zbieram literaturę bronioznawczą od dziecka,to tych książek nagromadziłem grubo ponad 300,w tym prawie wszystkie wydane wpowojennej Polsce.Są to książki również o broni białej.Jest sporo albumów z byłej NRD jak i ZSRR .Moją pierwszą książką do której wracam z dużym sentymentem to Polska broń.Broń palna S.Kobielskiego ,być może kiepska,ale jak na tamte czasy to wcale, wcale.Broń Strzelecka Wilniewczyca z 1955r,-bardzo dobra , Broń palna wojsk polskich 1797-1831,pierwsze wydanie z 1980r-mała, podłużna,zielona książka ,drugie wydanie to wszyscy znają. Bardzo interesuącą pozycją jest Geschichte der Handfeuerwaffen Reinholda Gunthera z 1909r.Dość ciekawa jest Alte Hand-Feuerwaffen z1977r-pierwsze wydanie czeskie Jana durdika.A ta książka o której pisał Rusznik, jest żeczywiście rewelacyjna. Pozdrawiam Mariusz W.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2825
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, 00:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: RIP

Re: ubiór

Post autor: Cpt. Nemo »

hawken68 pisze:Witam cpt Nemo!Przesłany link jest super!A coś o traperach mam Hawkena Woodsmana!Pozdrawiam
No dobrze, ale tylko po angielsku niestety :(
Masz tu pare ksiazek w .pdf
o pionierach tamtych czasow.
http://www.pdflibrary.com/Components/Ex ... oneers.htm
Pozdrawiam, cpt.Nemo - GG 175472
Virago 535 Warszawski Szwadron Kawalerii CP
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
MaciekP
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 871
Rejestracja: 21 marca 2006, 14:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: RIP

Post autor: MaciekP »

"Mechaników i stylistów" Bidzińskiego właśnie kończę. Pierwszorzędna książka, wspaniale napisana, dużo ilustracji z epoki. Autor zbierał materiały przez 30 lat i efekt jest imponujący. Wada też jest. Książka dotyczy rewolwerów i pistoletów XiX i XX w. Pominięto prawie zupełnie jednostrzałowe pistolety kapiszonowe używane w XIX w., jak Le Page, Charles Moore, Parker of London itp. itd. Nie przekonuje mnie stwierdzenie, że "były spuścizną wieku XVIII i do tamtego stulecia konstrukcyjnie należały". Dużo z nich bowiem zostało "wymyślonych" w XIX w. i używanych przez wojsko i cywilów. Może autorowi zabrakło cierpliwości w zbieraniu materiału? Ale i tak książka godna polecenia każdemu strzelcowi cp (i nie tylko), który widzi dalej niż rura jego spluwy i tarcza na ileś tam metrów. Myślę, że takie omówienia naszych lektur można by tu umieszczać i cieszę się, że temat zaczął żyć, bo trochę przymierał.
Awatar użytkownika
cubalibre007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 13 marca 2010, 23:41
Tematy: 12
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cubalibre007 »

...
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2010, 04:28 przez cubalibre007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spamer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 12 lutego 2007, 12:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: spamer »

A co dokładnie Cię interesuje?
.177, .... .75
Awatar użytkownika
cubalibre007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 13 marca 2010, 23:41
Tematy: 12
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cubalibre007 »

...
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2010, 04:28 przez cubalibre007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spamer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 12 lutego 2007, 12:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: spamer »

U manie z rewolwerami cieniutko :-?
.177, .... .75
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”