Pokaż, co masz! Książki o broni CP

Moderator: Moderatorzy CP

ndv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 14 lutego 2004, 16:07
Tematy: 7
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pokaż, co masz! Książki o broni CP

Post autor: ndv »

Znalazłem taki katalog z kilkoma publicznie dostępnymi skanami (niektóre książki z połowy XIX w.):
http://onlinebooks.library.upenn.edu/we ... istory&c=x
Lemur
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 marca 2006, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pokaż, co masz! Książki o broni CP

Post autor: Lemur »

Swego czasu miałem parę egzemplarzy czasopism takich "Strzał", albo "Broń i amunicja", w których pojawiały się artykuły o broni czarnoprochowej. Musiałem się ich pozbyć, a teraz chciałbym powiększyć kolekcję zarówno o czasopisma, jak i książki.

Interesują mnie głównie krótkie repliki (pistolety i rewolwery), ale artykułami o karabinach też nie pogardzę. Interesuje mnie właściwie wszystko od instrukcji ładowania, po czyszczenie, naważki, kule/pociski, technikę strzelania i tak dalej.

Macie może w swojej kolekcji periodyki, w których są poruszane powyższe zagadnienia? Moglibyście podać nazwę czasopisma i numer?

Jeżeli chodzi zaś o książki, to pozostaje chyba tylko literatura anglojęzyczna. Interesują mnie kompendia, czy też coś w rodzaju biblii strzelców czarnoprochowych, gdzie znajdę informacje jednakowo o różnych szkołach konserwacji replik, jak i ładowaniu, czy kwestii technik pozwalających na uzyskanie jak najlepszych wyników na tarczy.

Z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli chodzi o moją biblioteczkę dotyczącą broni zasilanej czarnym prochem, to jest ona skromna i składa się z następujących pozycji:

- "Strzelanie z broni odprzodowej" - Grzegorz Nowak (tak, tu zaskoczenia nie ma :wink: ),
- "Encyklopedia broni dawnej" - A.E. Hartink,
- "Broń strzelecka XIX wieku" - praca zbiora

Książek tyczących się współczesnej broni palnej mam dużo więcej, ale to już byłby offtop.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”