Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Moderator: Moderatorzy CP

slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: slaw2 »

Sąsiedni wątek mnie zainspirował :)
Ćwicząc przed zawodami dowiedziałem się iż dobrze jest zachować wstrzęmięźliwość od kawy, herbaty , papierosów sexu i wszystkich innych używek :one:
Jak nie pić kawy ? W tyłku mam wynik bez kawy. Piję kawę co najmniej 3 godziny przed strzelaniem :piwo: . Ale piję
Ograniczam się do Primy w wielkich paczkach , bo w pracy wypijam co najmniej 4 bardzo mocna kawy. Lepiej żyć krócej a dobrze :one:
Ale słyszałem że kawę się pije w odpowiedni sposób, a ja w zasadzie to co robię to profanacja tematu . Każdy z nas pije kawę więc może komuś trzeba ponieść kawowy kaganek oświaty :052:
Wszak człowiek ma większość życia za sobą , to może na starość się dowie co do tej pory tracił .
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: jorge »

Wątek o kawie rozpocząłbym od zdania , że życie jest za krótkie, żeby żyć byle jak . Czyli trzeba szukać, bo byle co to jest wszędzie. Jest w Skoczowie firma Tommycafe, mają kawę jak trzeba, w necie też jest sklep. Kupuję od lat tylko tam, ci, którzy próbowali kawy u mnie, wiedzą o co chodzi. Moja metoda parzenia to kafeteria/moka, inne zarzuciłem. Cukier do kawy to Dark Muscovado. Potrzebna też jest dobra woda. Na początek nie ma się co rzucać na Konę z Hawajów, Kopi Luwak ( mnie smakowała średnio, jest po prostu dziwna w smaku) czy Jacu. Polecałbym kawy afrykańskie ( Tanzania, Malawi, Zimbabwe) no i Kongo Latumba, ale trudno dostać. Z ciekawszych kaw świata polecam Australia Skybury Fancy, rzadka kawa ale wyborna. To co jest w sklepach omijam szerokim łukiem, szkoda pieniędzy na zmielone odpady, które kosztują tyle, bo reklama droga.
user
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: aksel »

"Czarny proch i czarna kawa,
odurzeni przyjemnością,
myślą swą szukają szczęścia,
które zwie się...celnością " :-D
Guns and .....roses
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: Seamaster »

Chyba wiosna idzie Pany ;laughing:
Krzysztof
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: jorge »

Wiosnę to w Polsce obecnie mamy double: polityczną i astronomiczną (in spe) :-D :-D :-D Dobra kawa celności nie szkodzi, najgorsze są byle jakie robusty, bo mają dużo kofeiny, która działa skokowo, natomiast dobre arabiki mają raczej dobroczynne działania ( szczególnie na imprezach strzeleckich kilkudniowych :-D :-D :-D
user
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: slepe_oko »

Z której kawy wychodzi ci ładna crema? Mówię o parzeniu w kafeterce.
:512:
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: oldtimer »

Prima :?: :651: :651: :651:
jak już musi być z marketu to np. ziarnista Costa Rica Tarrazu z Lidla lub Colombia Supremo z Tesco.....
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: jorge »

No ziarnista z marketu to jeszcze pół biedy, ale cudów nie będzie. Moja przygoda z kawą taką jaka ma być zaczęła się w momencie, jak w Krakowie się otwarło " Pożegnanie z Afryką" no i tak mi zostało. Rozmowy o kawie należy poprzedzić lekturą nieocenionego Anthelme Brillant-Savarin'a " Fizjologia smaku". Zresztą tam jest nie tylko o kawie. A jaka wychodzi najlepsza crema z kafeterii? Mają w Tommycafe mieszanki ( ja je niespecjalnie lubię, bo to modo italiano i mocniej palone), do wyboru trzy, Top, Gold i Silver Blend. Moim zdaniem najlepsza z Top Blend wychodzi, jednak najbardziej lubię czyste arabiki plantacyjne.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2019, 15:51 przez jorge, łącznie zmieniany 1 raz.
user
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1308
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: Zielonorogi »

...
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2023, 13:01 przez Zielonorogi, łącznie zmieniany 1 raz.
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: jorge »

Genialny ten Sharps !!! Bardzo dobrze do mielenia kawy nada się też ten skałkowy karabin Fergussona na korbę, nawet gdzieś widziałem do sprzedania replikę, jak na młynek nawet niedrogo, coś koło 4 tys. USD :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2019, 16:01 przez jorge, łącznie zmieniany 1 raz.
user
LibreJG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 października 2017, 17:14
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: LibreJG »

Od pewnego czasu kupuję kawę jakości "speciality" z polskich palarni kawy. Do mielenia kawy posiadam młynek ręczny a do przygotowania samej kawy polecam i sam używam takie wynalazki jak "hario v60" i "aeropress". Temat samej kawy speciality jest bardzo ciekawy bo tak naprawdę odkrywa się zupełnie inny smak kawy niż człowiek znał. Polecam poszukać w swojej okolicy fajnej kawiarni, która ma o ofercie oprócz latte itp. kawy przygotowywane właśnie w np. hario v60 albo aeropressie.

Co do samego picia kawy i strzelania to na mojej tarczy zazwyczaj jest tak samo czyli przeciętnie bez względu na to czy wcześniej piłem kawę czy nie. ;laughing:
9x19mm, 22lr, 12/76, 308.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: MaciekSz »

Twierdzenie, że "każdy pije kawę" jest znacznym nadużyciem :) Ja zasadniczo kawy w Polsce nie cierpię i piję tylko wtedy, gdy kolejne wiadro herbaty nie stawia mnie już na nogi. Z tygielka, gotowaną (nie tylko zaparzaną), na zasadzie mniejszego zła.
Piję za to kawę od chorwackiej granicy w dół mapy. Południowa smoła w naparstkach na jeden łyk - dopiero to ma odpowiedni smak, zapach i aromat.
W kraju w żadnym ekspresie ciśnieniowym nie udało mi się tego efektu powtórzyć. Raz tylko *zbliżyłem* się do ideału, kiedy przywlokłem z południa paczkę kawy z dystrybucji knajpianej, od znajomego.
Natomiast za wszystkie zalewajki, lury z ekspresów przelewowych i tzw. kawiarek serdecznie podziękuję :) Dobra herbata górą.
Maciek
.62 i .69
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: Mikun »

Hej. Eee tam :-D jak zawale z trzech łyżek sypaną to oczy z orbit wychodzą hehe. Jakiś czas temu piłem kawkę u Włocha w domu w filiżance dla lalek :-D maluśka jak jasna cholera,ale powiem szczerze tak dobrej kawy nie piłem... to był jakiś ekspres,mniemam że z górnej półki,wsypał ze 4 łyżki i cukru dowalił, choć nie pije z cukrem... pycha była i oczy z orbit też wyszły :-D
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
Awatar użytkownika
wicked28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 15:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: wicked28 »

Skoro już jesteśmy przy takich przyjemnych wiosennych tematach, to ja zamiast kawy polecam yerba mate. Lepiej pobudza od kawy i dłużej trzyma. Ale tylko te które smakują jak zaparzone pety to znaczy paragwajskie. Z argentyńskich tylko jedna mi smakuje: Rosamonte ale koniecznie Especial Selection. Pozdrawiam wszystkich siorbaczy.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Post autor: slaw2 »

U mnie jak zwykle zapie....l w robocie i nie ma czasu na nic innego jak prima :shame: .
Nie wiem czy zdążę przed Marzanną na strzelnicę pojechać o zgrozo .
Jorge może byś zrobił fotę jak sobie palisz cygaro i popijasz kawą przy dobrej książce o broni siedząc na fotelu . Niech brać robotnicza wie co traci :one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”