Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Moderator: Moderatorzy CP

slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Postautor: slaw2 » 2019-02-21, 07:34

Sąsiedni wątek mnie zainspirował :)
Ćwicząc przed zawodami dowiedziałem się iż dobrze jest zachować wstrzęmięźliwość od kawy, herbaty , papierosów sexu i wszystkich innych używek :one:
Jak nie pić kawy ? W tyłku mam wynik bez kawy. Piję kawę co najmniej 3 godziny przed strzelaniem :piwo: . Ale piję
Ograniczam się do Primy w wielkich paczkach , bo w pracy wypijam co najmniej 4 bardzo mocna kawy. Lepiej żyć krócej a dobrze :one:
Ale słyszałem że kawę się pije w odpowiedni sposób, a ja w zasadzie to co robię to profanacja tematu . Każdy z nas pije kawę więc może komuś trzeba ponieść kawowy kaganek oświaty :052:
Wszak człowiek ma większość życia za sobą , to może na starość się dowie co do tej pory tracił .

jorge

Re: Kawa, jej sposoby mielenia i przechowywania a wyniki strzeleckie

Postautor: jorge » 2019-02-21, 08:00

Wątek o kawie rozpocząłbym od zdania , że życie jest za krótkie, żeby żyć byle jak . Czyli trzeba szukać, bo byle co to jest wszędzie. Jest w Skoczowie firma Tommycafe, mają kawę jak trzeba, w necie też jest sklep. Kupuję od lat tylko tam, ci, którzy próbowali kawy u mnie, wiedzą o co chodzi. Moja metoda parzenia to kafeteria/moka, inne zarzuciłem. Cukier do kawy to Dark Muscovado. Potrzebna też jest dobra woda. Na początek nie ma się co rzucać na Konę z Hawajów, Kopi Luwak ( mnie smakowała średnio, jest po prostu dziwna w smaku) czy Jacu. Polecałbym kawy afrykańskie ( Tanzania, Malawi, Zimbabwe) no i Kongo Latumba, ale trudno dostać. Z ciekawszych kaw świata polecam Australia Skybury Fancy, rzadka kawa ale wyborna. To co jest w sklepach omijam szerokim łukiem, szkoda pieniędzy na zmielone odpady, które kosztują tyle, bo reklama droga.
user

Awatar użytkownika
aksel

Postautor: aksel » 2019-02-21, 09:59

"Czarny proch i czarna kawa,
odurzeni przyjemnością,
myślą swą szukają szczęścia,
które zwie się...celnością " :-D
Guns and .....roses

Awatar użytkownika
Seamaster

Postautor: Seamaster » 2019-02-21, 10:06

Chyba wiosna idzie Pany ;laughing:
Krzysztof

jorge

Postautor: jorge » 2019-02-21, 10:16

Wiosnę to w Polsce obecnie mamy double: polityczną i astronomiczną (in spe) :-D :-D :-D Dobra kawa celności nie szkodzi, najgorsze są byle jakie robusty, bo mają dużo kofeiny, która działa skokowo, natomiast dobre arabiki mają raczej dobroczynne działania ( szczególnie na imprezach strzeleckich kilkudniowych :-D :-D :-D
user

Awatar użytkownika
slepe_oko

Postautor: slepe_oko » 2019-02-21, 10:36

Z której kawy wychodzi ci ładna crema? Mówię o parzeniu w kafeterce.
''histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku'' :033:

Awatar użytkownika
oldtimer

Postautor: oldtimer » 2019-02-21, 11:00

Prima :?: :651: :651: :651:
jak już musi być z marketu to np. ziarnista Costa Rica Tarrazu z Lidla lub Colombia Supremo z Tesco.....
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

jorge

Postautor: jorge » 2019-02-21, 15:47

No ziarnista z marketu to jeszcze pół biedy, ale cudów nie będzie. Moja przygoda z kawą taką jaka ma być zaczęła się w momencie, jak w Krakowie się otwarło " Pożegnanie z Afryką" no i tak mi zostało. Rozmowy o kawie należy poprzedzić lekturą nieocenionego Anthelme Brillant-Savarin'a " Fizjologia smaku". Zresztą tam jest nie tylko o kawie. A jaka wychodzi najlepsza crema z kafeterii? Mają w Tommycafe mieszanki ( ja je niespecjalnie lubię, bo to modo italiano i mocniej palone), do wyboru trzy, Top, Gold i Silver Blend. Moim zdaniem najlepsza z Top Blend wychodzi, jednak najbardziej lubię czyste arabiki plantacyjne.
Ostatnio zmieniony 2019-02-21, 15:51 przez jorge, łącznie zmieniany 1 raz.
user

Zielonorogi

Postautor: Zielonorogi » 2019-02-21, 15:52

jorge

Postautor: jorge » 2019-02-21, 16:00

Genialny ten Sharps !!! Bardzo dobrze do mielenia kawy nada się też ten skałkowy karabin Fergussona na korbę, nawet gdzieś widziałem do sprzedania replikę, jak na młynek nawet niedrogo, coś koło 4 tys. USD :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 2019-02-21, 16:01 przez jorge, łącznie zmieniany 1 raz.
user

LibreJG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: LibreJG » 2019-02-21, 23:12

Od pewnego czasu kupuję kawę jakości "speciality" z polskich palarni kawy. Do mielenia kawy posiadam młynek ręczny a do przygotowania samej kawy polecam i sam używam takie wynalazki jak "hario v60" i "aeropress". Temat samej kawy speciality jest bardzo ciekawy bo tak naprawdę odkrywa się zupełnie inny smak kawy niż człowiek znał. Polecam poszukać w swojej okolicy fajnej kawiarni, która ma o ofercie oprócz latte itp. kawy przygotowywane właśnie w np. hario v60 albo aeropressie.

Co do samego picia kawy i strzelania to na mojej tarczy zazwyczaj jest tak samo czyli przeciętnie bez względu na to czy wcześniej piłem kawę czy nie. ;laughing:
9x19mm, 22lr, 12/76.

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2019-03-05, 10:34

Twierdzenie, że "każdy pije kawę" jest znacznym nadużyciem :) Ja zasadniczo kawy w Polsce nie cierpię i piję tylko wtedy, gdy kolejne wiadro herbaty nie stawia mnie już na nogi. Z tygielka, gotowaną (nie tylko zaparzaną), na zasadzie mniejszego zła.
Piję za to kawę od chorwackiej granicy w dół mapy. Południowa smoła w naparstkach na jeden łyk - dopiero to ma odpowiedni smak, zapach i aromat.
W kraju w żadnym ekspresie ciśnieniowym nie udało mi się tego efektu powtórzyć. Raz tylko *zbliżyłem* się do ideału, kiedy przywlokłem z południa paczkę kawy z dystrybucji knajpianej, od znajomego.
Natomiast za wszystkie zalewajki, lury z ekspresów przelewowych i tzw. kawiarek serdecznie podziękuję :) Dobra herbata górą.
Maciek
.62 i .69

Mikun

Postautor: Mikun » 2019-03-05, 10:57

Hej. Eee tam :-D jak zawale z trzech łyżek sypaną to oczy z orbit wychodzą hehe. Jakiś czas temu piłem kawkę u Włocha w domu w filiżance dla lalek :-D maluśka jak jasna cholera,ale powiem szczerze tak dobrej kawy nie piłem... to był jakiś ekspres,mniemam że z górnej półki,wsypał ze 4 łyżki i cukru dowalił, choć nie pije z cukrem... pycha była i oczy z orbit też wyszły :-D
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

Awatar użytkownika
wicked28

Postautor: wicked28 » 2019-03-05, 12:11

Skoro już jesteśmy przy takich przyjemnych wiosennych tematach, to ja zamiast kawy polecam yerba mate. Lepiej pobudza od kawy i dłużej trzyma. Ale tylko te które smakują jak zaparzone pety to znaczy paragwajskie. Z argentyńskich tylko jedna mi smakuje: Rosamonte ale koniecznie Especial Selection. Pozdrawiam wszystkich siorbaczy.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony

slaw2

Postautor: slaw2 » 2019-03-05, 12:28

U mnie jak zwykle zapie....l w robocie i nie ma czasu na nic innego jak prima :shame: .
Nie wiem czy zdążę przed Marzanną na strzelnicę pojechać o zgrozo .
Jorge może byś zrobił fotę jak sobie palisz cygaro i popijasz kawą przy dobrej książce o broni siedząc na fotelu . Niech brać robotnicza wie co traci :one:

Wróć do „Hydepark CP”