Co to za rewolwer / broń?

Moderator: Moderatorzy CP

Hyacinth8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 13 sierpnia 2018, 19:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Co to za rewolwer / broń?

Post autor: Hyacinth8 »

Ostatnio w moje ręce wpadł taki rewolwer jak na zdjęciuObrazek https://zapodaj.net/5d6efeb15b593.jpg.html
Nie wiem co to za bardzo za rewolwer (ogólnie nie znam się na broni) wydaje mi się, że replika jakiegoś Colta, ale jakiego? Co to za model?
Napisy jakie na nim znalazłem to:
- PAT. SEPT.19.1871 PAT.JULY.2.1872
- na lufie CAL.44.BLACK.POWDER.ONLY-A.UBERTI.ITALY (czyli według mojego rozumowania producent UBERTI)
Znalazłem też przy numerze seryjnym "CM" czyli najprawdopodobniej rok produkcji 2017, tak?
Zmierzyłem też lufę to jej długość do początku bębenka to 4,75 cala, ale nigdzie nie znalazłem takiego w sprzedaży i trochę mnie to tak zastanawia.

I jeszcze mnie zastanawia czy pod lufą nie brakuje pobojczyka na sprężynie? Chyba tak to się nazywa. Czy on jest niezbędny do użytkowania tej broni? BO gdzieś na YouTube znalazłem, że przeszkadzał ponieważ kaleczył palec przy wyciąganiu "bolca" trzymającego bęben / cylinder i, że lepiej go zdemontować. A tak jeszcze przy okazji zapytam dużo może być wart taki rewolwer w takim stanie?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. :)
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 20:38 przez Hyacinth8, łącznie zmieniany 3 razy.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co to za rewolwer / broń?

Post autor: Irek M »

Wygląda jak Catelman(?)
Hyacinth8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 13 sierpnia 2018, 19:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co to za rewolwer / broń?

Post autor: Hyacinth8 »

W sumie to wygląda jak https://www.militaria.pl/uberti/rewolwe ... p76885.xml ale czy to ten? i tu jest podane, że 1873 a ja ma napisy PAT. SEPT.19.1871 PAT.JULY.2.1872 więc nie bardzo rozumiem to co chodzi z tą robieżnością
k32g
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 16 lipca 2018, 10:31
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co to za rewolwer / broń?

Post autor: k32g »

Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 23:43 przez k32g, łącznie zmieniany 3 razy.
Hyacinth8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 13 sierpnia 2018, 19:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co to za rewolwer / broń?

Post autor: Hyacinth8 »

Wszystkim dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
Ewentualnie jakby ktoś był zainteresowany to rewolwery wystawiłem na sprzedaż. Posiadam dwie takie sztuki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”