ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Moderator: Moderatorzy CP

oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: oldtimer »

Daj spokój z tymi obsesjami, że Niemcy/Ukraińcy/może ktoś jeszcze - cały czas tylko siedzą i knują przeciwko Polsce. A może Niemcy są po prostu w niektórych dziedzinach skuteczniejsi ? Wymaganie od nich tzw. „symetrii” nie ma sensu, teoretycznie byłoby to możliwe między państwami o równych potencjałach gospodarczych. Polityka to nie jest zabawa dla grzecznych dziewczynek, rację miał Bismarck mówiąc, że „obywatel nie powinien interesować się jak robiona jest polityka ani jak i z czego wyprodukowano kiełbasę” (bo przestanie szanować polityków i nie będzie mu kiełbasa smakować.) Realizują swoją politykę tak jak im na to pozwalamy – więc nie do nich pretensja. I nie tylko oni budują sobie u nas agenturę wpływu, mamy baaardzo długą historię jurgieltników.

Dziwi mnie zarzucanie mi erystyki – chodziło mi o wskazanie, że posługujesz się w swoich stwierdzeniach propagandowymi komunałami (powszechna zbrodniczość Ukraińców, odwieczna wrogość Niemców, ciągłe podgryzanie od środka przez sąsiadów) – nie ma się co mazgaić i przyjmować ciągle pozę cierpiętniczą, lecz wziąć się do roboty i tak poukładać sprawy w kraju (a nie z niego uciekać i słać zza granicy mądre rady) żeby o zgrozo nie wyszło na to, że znowu ten wredny Bismarck miał rację mówiąc, że „dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”.

Uważasz, że rządzący Niemcami są „sprawni umysłowo inaczej” i zablokowali napływ taniej siły roboczej z Polski – może żeby zrobić miejsce dla bardziej pracowitych islamskich imigrantów ? A może bali się, że Polacy będą chcieli im odebrać ziemie Słowian Połabskich ? (notabene z którymi Polanie raczej walczyli niż współdziałali).

Kolejna obsesja na temat złej „wyjątkowości” Ukraińców – co takiego złego robiło kilka rodzin przesiedleńców z akcji „Wisła” w tej wsi ? Czy to byli jacyś kamikaze, że nie bali się otaczającej ich obcej im większości ? A może ta okazywana wrogość i ekscesy polegały na tym ,że rozmawiali w swoim języku, nie czapkowali i nie schodzili sąsiadom z drogi na pobocze? Pochwalasz to, że ich dzieci się spolonizowały – a czy pochwalasz też zgermanizowanie się naszych gastarbeiterów którzy pozostali w Niemczech ? Zaiste moralność godna Kalego.

Z dalszych twoich wywodów wynika, że „cały misterny plan w p….” jeśli idzie o skuteczność akcji „Wisła”. Przymusowa polonizacja się nie udała. Szukają sobie żon / mężów wśród „świeżej krwi” swego plemienia. Niewdzięcznicy. Trzeba tego zakazać. Zaczną się mnożyć i szkolić po cichu dzieci na dywersantów. A jeden taki poczytny pisarz (kiedyś próbowałem jedną czy dwie jego książki, ale po kilku stronach tego grafomaństwa wymiękłem) to teraz warczy, że będzie kąsać jak go najdzie….. „Weź pigułkę, weź pigułkę, weź pigułkę….”. :roll:

Wiele rzeczy w kraju mi się nie podoba, ale nigdy nie myślałem żeby stąd uciekać i włazić innemu narodowi do jego chałupy; i nie szukam winy niepowodzeń u obcych lecz staram się dociec co sami źle robimy.

„Drogi kolego w obecnej chwili OFICJALNE wprowadzenie ukrainskiego posla do polskiego sejmu bylo by niczym innym jak pocalunkiem Judasza.
No to sa podstawy podstaw - jesli tego nie rozumiesz to oznacza, ze masz tylko fasadowe rozeznanie w tej tematyce.
To rozgrywa sie zupelnie inaczej.
Rozeznaj sie w sytuacji na polskich uniwersytetach, w szkolach policji, w fundacjach, stowarzszeniach itd.
To sa obecnie glowne kanaly, ktorymi wspolczesnie podaza wzwyz ukrainska 5 kolumna
Nie wiem czy znane Ci jest takie haslo - marsz przez instytucje.
Jest to niezwykle skuteczny sposob przejecia wladzy.
Oczywiscie wymaga czasu - ale to sie rozumie samo przez sie.”


Obawiam się, że „na to medycyna zna dwa lekarstwa, ale żadne nie działa” – jak twierdził dr Strosmajer. :-/

Też nie jestem fanem Piłsudskiego, ale zarzucanie mu zdrady to gruba przesada (no chyba, że masz na myśli to co wywinął Petlurze, choć zdobył się na oficjalne przeprosiny). Wiele paskudnych rzeczy można mu zarzucić, ale nie sposób odmówić mu sporej skuteczności w polityce. Po nim było już tylko gorzej (jak w Niemczech po odejściu Kohla, we Francji po odejściu Mitterranda, w UK po M.Thather).

Niech zgadnę - może Anders był krypto-ukraińcem ?

Dalej nie mam już siły…. a może wróć do kraju i rzuć się w nurt naszej zdemoralizowanej polityki ? może trzeba nam partii o jasnym i prostym programie typu: „bić k…. i złodziei mości hrabio”….? :)
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: syberius »

Drogi kolego, mialem zabierac sie do odpowiedzi ale zona byla szybsza.
Ona twierdzi, ze ta skorka jest nie warta wyprawki i nie zgadza sie na przesuwanie mojego wolnego czasu na bezowocne dyskusje.
Osobiscie tez tak uwazam - ta dyskusja nie ma sesu.
Juz lepiej poskladac sobie jakies testowe naboje- przynajmniej beda jakies wymierne rezultaty.

Mglista perspektywa przekonania Ciebie do FAKTOW, ktorym zaprzeczasz, nie podajac uzasadnienia jest zbyt malo warta aby poswiecac dlugie godziny na klepanie w klawiature.
Nie bierz tego jako atak personalny na Ciebie.
Zwyczajnie szkoda mi na to mojego czasu - roznice swiatopogladow pomiedzy nami sa za duze aby wypracowac jakis konsensus w mozliwym do zaakceptowania czasie.
Odpowiem tylko na Twoja propozycje mojego powrotu do Polski - poniewaz bardzo czesto taka propozycja pojawia sie w moich rozmowach z rodakami pozostajacymi w kraju.

Wybralem sobie to miejsce do zycia dlatego, ze mam tu znakomite warunki do realizacji zyciowych pasji:
-strzelectwa - mam swoja wlasna, przydomowa strzelnice o praktycznie nieograniczonej dlugosci. W Polsce jest to rzecz niemozliwa do realizacji.
- wedkarstwa, lowiectwa, off-road itd.
W Polsce nie mialem zadnej mozliwosci na realizacje tego w takim zakresie jak tu.
Na chwile obecna marksizm kulturowy, ktory jest tutaj programowa ideologia spoleczna za bardzo mi nie wchodzi w parade.
Przyczyna tego jest miejsce w ktorym mieszkam a mieszkam w srodku tajgi a do najblizszego (formalnie) miasta mam 120 km.
Do miasteczka, gdzie pracuje mam 50 km ale i tak odleglosc te pokonuje znacznie szybciej jak w Polsce - praktycznie zerowy ruch na drodze.

Najblizszy roznowaznik tego co mam tutaj znalazl bym w Rosji a dalej to tylko Alaska.
Mysle, ze rozumiesz moj wybor.
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: oldtimer »

Rozumiem, ludzka słabość – ale nie popieram.
Tylko po co było to bicie piany z wielkim zadęciem i hurrapatriotyzm na odległość z ciepłego grajdołka – który okazuje się zwykłym hedonizmem ?
Zresztą niech czytelnicy sami ocenią.
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: syberius »

Zaczynasz wchodzic z buciorami w moj zyciorys.
Uwazaj na takie zachowanie w realu- mozesz w najlepszym razie uslyszec kilka gorzkich slow.
Trafisz na bardziej krewkiego to zarobisz w nos.

Nie ty bedziesz decydowal o moich zyciowych wyborach.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: FunkyKoval5 »

Ciekawe skąd taki foch na stwierdzenie faktu przez kolegę oldtimer...?:-)
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: oldtimer »

syberius pisze:Zaczynasz wchodzic z buciorami w moj zyciorys.
Uwazaj na takie zachowanie w realu- mozesz w najlepszym razie uslyszec kilka gorzkich slow.
Trafisz na bardziej krewkiego to zarobisz w nos.

Nie ty bedziesz decydowal o moich zyciowych wyborach.
Przeczytaj jeszcze raz od początku to co tutaj napisałeś - przecież sam grzmiałeś, żeby każdego o podejrzanych poglądach (czytaj: poglądach niezgodnych z Twoimi) sprawdzać do iluś tam pokoleń wstecz czy aby nie Ukrainiec albo co gorszego... znowu ta moralność Kalego.... :(
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 346
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: wsteczniak »

Byliśmy przez setki lat napierdzielani z każdej strony i historia nic nas nie nauczyła, żadnych wniosków z niej nie wyciągneliśmy bo gdyby było inaczej to nie mielibyśmy armii która zmieści się na stadionie narodowym tylko trzy albo więcej razy większą!
Robimy z siebie idiotów, cały czas babrzemy się w tym polskim błocie. Jak znów coś pęknie to znów nas wystrzelają jak kaczki. Wojsko istnieje ale na papierze, w prywatnych rękach broni w ilości bez znaczenia... A NATO? NATO ma nas na zakończeniu przewodu pokarmowego...
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: slepe_oko »

A propo piatych kolumn. Zapraszam na wycieczkę do Niemiec, prawdziwa nie z TV zobaczycie te niemcy. I piata kolumna z Ukrainy w Polsce- aktualnie 99% zarobkow Ukraińców jest wydawnych u nas w kraju nie zawoza gotowki do siebie.
:512:
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: oldtimer »

slepe_oko pisze:aktualnie 99% zarobkow Ukraińców jest wydawnych u nas w kraju nie zawoza gotowki do siebie.
.... ale to dobrze czy źle... :?: :roll: :)
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: slepe_oko »

Dzien dobry, chce u pana wydac swoje wszystkie pieniądze. To dobrze czy źle?
:512:
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: ZBRODNIA NIEMIECKA W WARSZAWIE 1944 R.

Post autor: oldtimer »

slepe_oko pisze:Dzien dobry, chce u pana wydac swoje wszystkie pieniądze. To dobrze czy źle?
łomatko!!! a czy pan nie chce mnie podstępnie wykupić ???? :033:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”