Kolejne rodzące się pytania

Moderator: Moderatorzy CP

FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kolejne rodzące się pytania

Post autor: FridayNightSpecial »

1. Remington .44. Sądząc po tym jakiej siły używam na prasce żeby wepchnąć kulę .454 do bębna wychodzi mi ze wcześniej złamię pobojczyk albo urwę ośke niż dam radę go załadować.
Czy do ładowania pobojczykiem używacie kul .451 ?

2. Jak to jest z trwałością prochu czarnego ?
Słyszałem że to właśnie nitro po 2-3 latach przestaje sie nadawac a czarny wytrzymuje dużo dłużej.
Tymczasem na Vesuvicie jest podana trwalość 2-3 lata.
Gdzie jest prawda?

3. Przy okazji: Jakos cienko w Warszawie z kapiszonami. Czemu ?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, 15:35 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: Toost »

FridayNightSpecial pisze:1. Remington .44. Sądząc po tym jakiej siły używam na prasce żeby wepchnąć kulę .454 do bębna wychodzi mi ze wcześniej złamię pobojczyk albo urwę ośke niż dam radę go załadować.
Czy do ładowania pobojczykiem używacie kul .451 ?
A wpychasz kulę czy prasujesz nią kasze na brykiet?
Ja używam 454
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: Novilius »

W Remingtonie Pietty zalecane jest używanie kul .451. Ja na początku używałem .454 a później .451 i różnica była znacząca. No ale też trzeba brać pod uwagę to, że zmieniłem też sprzedawcę i może on równie dobrze używać po prostu miększego ołowiu.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: Toost »

Novilius pisze:W Remingtonie Pietty zalecane jest używanie kul .451. Ja na początku używałem .454 a później .451 i różnica była znacząca. No ale też trzeba brać pod uwagę to, że zmieniłem też sprzedawcę i może on równie dobrze używać po prostu miększego ołowiu.
Kaliber kul trzeba zwyczajnie doświadczalnie dobrać. Akurat u mnie 454 tyle, że w coltach latają dobrze, u kolegi za to lepiej sprawują się 445.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, 19:09 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: FridayNightSpecial »

Kule mam z militaria.pl.
Narazie nie mam porownania co jest miekkie a co twarde.
Nastepne kupie mniejsze. Zakladam ze .454 i .451 to rozmiar kuli w calach.
Kaszy nie prasuje do trwalosci diamentu. Opor jest juz na poczatku, gdy do sciskania kaszy jest jeszcze daleko.

A co z trwaloscia prochu czarnego?
Pewnie brak informacji bo wszyscy go zuzywaja zanim skonczy sie okres gwarancji.
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2017, 13:09 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: mildot »

Kulki powinny być z miękkiego ołowiu (mało domieszki cyny czy innych śmieci). Upuść kulkę z około metra na twardą powierzchnię (płytki podłogowe), Ślad na kulce powinien mieć 3-4mm średnicy. Jeśli ślad będzie mniejszy to są twarde. Powinien być nawet większy (na ile pamięć mnie nie zwodzi).

Moja amatorska opinia o trwałości prochu mówi, że jeśli leżakuje w zamkniętym opakowaniu i nie był wystawiany na działanie wilgoci to jego trwałość jest baaardzo długa... Ale jeśli do wnętrza dostała się wilgoć to zniszczeje bardzo szybko. Dlatego jak otwieram opakowanie to wkładam do środka taką wkładkę pochłaniającą wilgoć. Mam pudełko Vesuvitu które ma około 3-4lat i bardzo okazjonalnie go używam - nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu czasu na efekty strzelania. Ale to są oczywiście subiektywne odczucia. Na pewno wypowiedzą się bardziej doświadczeni i więcej wiedzący w temacie.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: Toost »

FridayNightSpecial pisze:Kule mam z militaria.pl.
Narazie nie mam porownania co jest miekkie a co twarde.
Nastepne kupie mniejsze. Zakladam ze .454 i .451 to rozmiar kuli w calach.
Kaszy nie prasuje do trwalosci diamentu. Opor jest juz na poczatku, gdy do sciskania kaszy jest jeszcze daleko.

A co z trwaloscia prochu czarnego?
Pewnie brak informacji bo wszyscy go zuzywaja zanim skonczy sie okres gwarancji.
Bez konsultacji na strzelnicy z kimś obeznanym będzie trudno. Kula w bęben ma wchodzić z oporem pozostawiając pierścionek ołowiu, to normalne. Nie wiadomo jedynie jaki ten opór jest u Ciebie. Dobierając kaliber kul sugeruj się bardziej wynikami na tarczy a mniej oporem przy ładowaniu.
O trwałość prochu (szczelnie zamkniętego bez dostępu wilgoci) raczej się nie przejmuj, poleży pewnie dłużej niż te 3 lata na pudełku. Tylko czy on jest po to, żeby leżał?
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: FridayNightSpecial »

mildot:
I to jest rada. Dzieki.

Toost:
Jak juz dymałem do Czech ze stolicy to kupilem troche wiecej niż kilo choc nie chcialem przeginac na wypadek zderzenia z władzą nasza lub ich..
Albo go wymienie na kule czy kapiszony albo bedzie mi sluzyl dlugie lata (mam nadzieje).
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2017, 22:34 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: scyzor1969 »

FridayNightSpecial pisze:kupilem troche wiecej niż kilo choc nie chcialem przeginac na wypadek zderzenia z władzą nasza lub ich..
Wg przepisów ADR masz prawo wieźć max. 20 kg. Jedyne warunki to gaśnica 2 kg i nie palić w aucie :roll: :)
Pytanie czy każda "władza" zna przepisy :027:
Jak trafisz na barana to czy będziesz miał 3 kg czy 20 i tak problem :512:
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2017, 07:29 przez scyzor1969, łącznie zmieniany 1 raz.
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: scyzor1969 »

...
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2017, 07:30 przez scyzor1969, łącznie zmieniany 1 raz.
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: marekp »

Oczywiscie nie dalo sie przeczytac choc odrobine forum - konieczne bylo zaloznie nowego watku.

MarekP

Skoro jestes z Warszawy to moze warto pojsc na szkolenie z obslugi tej broni? To nie kosztuje majatku a na pewno po nim bedzie mniejsza szansa na uszkodzenie broni. I co wiecej bedzie mozna dobrac wlasciwe kulki. Po co jezdzisz do Czech po proch? Nie jest latwiej kupic w Pionkach? Kurier przywiezie. Zdaje sie ze jeden ze sklepow w Warszawie tez ma proch. Polski proch jest lepszy od czeskiego. Polecam niedzielne szkolnie na ZKS w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2017, 08:15 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: FridayNightSpecial »

Przeczytalem prawie cale forum o CP zanim sie zarejestrowalem.

Nie pytam jak i gdzie kupic czarny proch.
O trwalosci nic nie znalazlem.
O tym jak odroznic miekki olow od twardego tez nie.

Proch z Pionek kosztuje dwa razy wiecej wiec stwierdzilem ze bede mial niezly weekendowy wypad ktory bedzie troche tanszy niz bylby normalnie bo zaoszczedze na prochu, takie tam przyjemne z pozytecznym.

Na szkoleniu tez bylem zanim sie tu zapisalem, strzelalem w ubiegly weekend bez opieki.
Jakby ktos pytal to EKBP tez mam.
Luke1990
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 09 czerwca 2017, 17:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: Luke1990 »

Pepiki nie zdzierają tak na prochu,wiec jak najbardziej podzielam zdanie kolegi pojechać kupić pare czesławów i mały zapas jest, jak dobrze się go przechowuje nic mu nie powinno być.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: FridayNightSpecial »

Pozno odpowiadam ale troche sie dowiedzialem przy okazji.
Nasze sklepy moga przechowywac max 5 kg w swoich magazynach.
Mowia ze jazda po te ilosc kilka setek kilometrow powoduje ze cena jest taka, benzyna, czas itp.
Zabawne jest ze w samochodzie stojacym pod sklepem moga trzymac 20 kilo.
Postawie dolary przeciwko orzechom ze nikt nie jedzie przez cala Polske po 5 kilo prochu ale argument dla klienta jest.
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejne rodzące się pytania

Post autor: gondol_jerzy »

FridayNightSpecial pisze:...
Postawie dolary przeciwko orzechom ze nikt nie jedzie przez cala Polske po 5 kilo prochu ale argument dla klienta jest.
Nie wiem jakie są ceny prochu w sklepach, ale orzechy w tym roku wymroziło u mnie co do jednego. :)
Nikt przecież nie zakłada sklepu w celach charytatywnych. Trzeba coś zarobić, a po drodze zusy, utrzymanie lokalu inne takie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”