Właściwości składników smarów do kul

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Właściwości składników smarów do kul

Post autor: bruner23 »

Jakis czas temu próbowałem robić smar do przybitek na bazie Fluidolu . Ten specyfik zawiera woski i lanolinę. Dobrze się miesza z łojem. Fluidolu dodawałem niewiele .Nie pamiętam dokładnych proporcji ale wychodziło coś o konsystencji pasy do butów .Smarność niezła ,nagar miekki ale dokładniejszych testów na strzelnicy nie robiłem.
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Awatar użytkownika
maciek012
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Właściwości składników smarów do kul

Post autor: maciek012 »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź claas87 ;)
Wspominałeś o wydmuchiwaniu smaru. Zapewne smar znajdował się na kuli. Co sądzisz o smarowaniu pod kulę?
Remington 1858 New Army Uberti-HEGE 8" .44
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Właściwości składników smarów do kul

Post autor: Toost »

claas87 pisze:W ramach ciekawostki ja robię smar z wosku i oleju silnikowego 5W40 (podchwyciłem z kanału YT capandball), sprawdza się znakomicie :)
Jakie proporcje?
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Właściwości składników smarów do kul

Post autor: claas87 »

Ten typ smaru aplikuje ze strzykawki proporcje to ok 70% olej silnikowy syntetyczny 30% wosk- sprawdza się przy temperaturach poniżej 10C, natomiast ze wzrostem temperatury trzeba zwiększać proporcję wosku. Na temperatury powyżej 20C stosuje twardszy smar z wosku, smalcu i oliwy z oliwek. Oba typy smarów sprawdzają się znakomicie, są niezwykle łatwe w przygotowaniu i tanie.
Kolego Maćku, są różne metody aplikowania smaru, jedni smarują na kulę, drudzy pod, niektórzy smarują co drugą komorę albo tylko pierwsze dwie, uważam że każda metoda jest dobra i skuteczna. Jeżeli chodzi o wydmuchiwanie smaru to nie powinno to mieć miejsca jeżeli masz dobrze dobraną twardość smaru do temperatury otoczenia (chyba że masz milimetrową szczelinę, to pewnie nawet twardy wydmucha), nie ma smaru uniwersalnego, ja zawsze mam przygotowane klika rodzajów twardości. Osobiście daję smar na kulę ale nie dlatego, że uważam tą metodę za lepszą, robię tak z przyzwyczajenia. Zawsze można też nasączyć sobie przybitkę filcową smarem, jeżeli ktoś takowej używa, zawsze to mniej roboty przy ładowaniu.
Awatar użytkownika
maciek012
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Właściwości składników smarów do kul

Post autor: maciek012 »

Dziękuję za odpowiedź claas87 :wink:
Remington 1858 New Army Uberti-HEGE 8" .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”