Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: Marek- »

ciekawe , mam podobne skojarzenia
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: lipton73 »

Ja zaczynam dopiero zabawę z CP, właśnie idzie do mnie cały sprzęcik, jednak uważam, że zabezpieczę broń, będę robił skrzynkę, a w domu mam szafę z całym swoim sprzętem wojskowym, kiedyś bawiłem sie w ASG, ale nie jak inni, niedzielne strzelanki, tylko reco, wypady kilkudniowe w teren w pełnym szpeju itd. W szafie leżą sobie spokojnie bez zabezpieczenia Beretta M9 gaziak, M15a4 elektryk i wiatrówka. Mam dzieci w wieku 13 i 7 lat, nie raz zabierałem ich na strzelanie ze wszystkiego, wypady całodniowe w teren, są przyzwyczajeni do starego w mundurze i z bronią hihi, a najmłodszy 7 letni synek już chce jeździć ze mną na strzelnicę i dymić z Remingtona haha, ale do czego zmierzam... ta cała reszta potrafi po moim wypadzie leżeć w pokoju gościnnym na wierzchu i nikt się tym nie interesuje, przyzwyczaiłem swoich domowników do tego typu sprzętu, jednak jak by nie było to jest broń palna i też bym chciał sobie w swoim pokoju powiesić na wierzchu, aby lubować pięknem tej broni, jednak lepiej będę spał, jak to nie będzie na wierzchu, a tym bardziej, że dom zawsze pełen jest dzieciaków z sąsiedztwa i o ile do swoich mogę mieć jakieś tam zaufanie, to te obce wiem, że są bardziej postrzelone niż ja :-)
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: Irek M »

Pierwszych kilka sztuk na pewno gdzieś upchniesz po szafach. Na następnych kilkanaście zostanie już tylko ściana :piwo:
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: lipton73 »

hehe, dobre, jednak w moim przypadku raczej pomieszczę się w tej szafie :-D Zawsze pozostaje kwestia domowego księgowego, który bardzo niewyraźnie patrzy na Ciebie, jak kupujesz sobie nową zabawkę, dlatego też nie sądzę, że aż tak się rozwinę, no chyba że kiedyś dam wypowiedzenie obecnemu księgowemu, a zatrudnię nowego hihihi ;laughing:
Awatar użytkownika
Juzio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 02:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: Juzio »

hiszpan25 pisze:widze ze sie wywiazala kolejna dyskusja o niczym. pytanie bylo proste - gdzie trzymacie....
ja rewolwer trzymam w szafie zamkniety w kasetce na pieniadze. jest za wysoko dla dziecka a nawet jesli postanowi jakos go zdjac z polki to nadal nic z nim nie zrobi bo nie otworzy kasetki (klucz mam przy sobie).
PZDR!
Ze smutkiem musze Cie poinformowac, ze to jest myslenie czysto zyczeniowe !
Ja sie chowalem z bronia w domu od urodzenia, Ojciec byl mysliwym juz duzo wczesniej.
Byla bron, byla amunicja, byly wszelakie akcesoria - BYLY ZAMKNIETE !
Kilka razy upolowalem klucze ...

Reszte byc moze sam sobie dopowiesz ...
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: Irek M »

Lipton - masz całkowicie przestarzałe podejście. Jest bardzo prosty sposób by księgowa bezgranicznie zaczęła wspierać Twoje hobby, mianowicie : tyle ile wydajesz na hobby wydawaj też na księgową. Sprawdzone!!! zmiana podejścia murowana !!!! :wink:
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: BISKUPKING61 »

Przestarzałe podejście to masz Ty Irku! :651: W dobie emancypacji i równouprawnienia to niech sobie "księgowa" sama kupuje buty, torebki czy inne waciki. Ja nie wymagam, aby księgowa kupowała mi kolejne egzemplarze do kolekcji, albo kolejny motocykl. Jednak jak już nabędę i powieszę na ścianie (mowa o bezpozwoleniowej), albo postawię motocykl w pokoju- to nie płacę "okupu". Ci co u mnie byli "wią" o czym mówię :one:
P.S.
pozdrawiam Ciebie i Twoją Księgową serdecznie!
Jak dajecie radę z "dziadkiem" Szabelskim?
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 22:43 przez BISKUPKING61, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: stangret »

Irek M pisze:Jest bardzo prosty sposób by księgowa bezgranicznie zaczęła wspierać Twoje hobby, mianowicie : tyle ile wydajesz na hobby wydawaj też na księgową.
Irek. Ty se nie żartuj. Nie mam tyle szaf, szafeczek i półek w domu ;laughing:
To bardzo zła metoda. Przyzwyczaisz I pozamiatane. A wystarczy trochę psychologii z odrobiną przebiegłości :)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: lipton73 »

Hihi, temat trochę schodzi na inny tor, ja wiem, że księgowej nie zmienię, tzn. na pewno jej przekonań i podejścia do tego wszystkiego, zawsze będzie tak, ze to co nie dla niej, to niepotrzebne, co nie zmienia faktu, że broń będzie zawsze pod kluczem :-)
hiszpan25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 01 czerwca 2016, 11:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: hiszpan25 »

Juzio pisze:
hiszpan25 pisze:widze ze sie wywiazala kolejna dyskusja o niczym. pytanie bylo proste - gdzie trzymacie....
ja rewolwer trzymam w szafie zamkniety w kasetce na pieniadze. jest za wysoko dla dziecka a nawet jesli postanowi jakos go zdjac z polki to nadal nic z nim nie zrobi bo nie otworzy kasetki (klucz mam przy sobie).
PZDR!
Ze smutkiem musze Cie poinformowac, ze to jest myslenie czysto zyczeniowe !
Ja sie chowalem z bronia w domu od urodzenia, Ojciec byl mysliwym juz duzo wczesniej.
Byla bron, byla amunicja, byly wszelakie akcesoria - BYLY ZAMKNIETE !
Kilka razy upolowalem klucze ...

Reszte byc moze sam sobie dopowiesz ...
dlatego klucz do kasetki mam dopiety do kluczy mieszkaniowych ktore mam przy sobie (zawsze). Jedynie wiec wyjscie bylo by w nocy gdy spie zabranie mi kluczy , otwarcie kasetki , zaladowanie broni... a to jednak dosc malo prawdopodobne... a napewno mniej prawdopodobne niz zwykle wyjecie broni z szafki czy zdjecie jej ze sciany :)
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2017, 14:54 przez hiszpan25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: SP5L »

Witam !!!
Ja dziś nabyłem dla swoich zabawek taki sejf S1. http://allegro.pl/show_item.php?item=68 ... 7&snapshot Dwa rewolwery CP na pewno ( i nie tylko) się w nim zmieszczą i podczas pobytu poza domem będę spokojny - używam ich raz w tygodniu na strzelnicy ZKS.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
Juzio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 02:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: Juzio »

dlatego klucz do kasetki mam dopiety do kluczy mieszkaniowych ktore mam przy sobie (zawsze). Jedynie wiec wyjscie bylo by w nocy gdy spie zabranie mi kluczy , otwarcie kasetki , zaladowanie broni... a to jednak dosc malo prawdopodobne... a napewno mniej prawdopodobne niz zwykle wyjecie broni z szafki czy zdjecie jej ze sciany :)[/quote]

Niezbyt smieszne. Raczej mocno naiwne.
A Ty myslisz, ze gdzie moj ojciec te klucze mial ?
Nie bede Cie bardzo meczyl - tam gdzie Ty :^))))))))))))))))))))))))))))))))))
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: Zbigu »

Najlepiej kupić drugą kasetkę małą na zamek szyfrowy w którym są klucze i po kłopocie. I nie dorabiajcie tu proszę teorii w stylu że to wydłuża dostęp do broni etc. Przecież chodzi o to, żeby nasze dzieci się nie bawiły bronią.

Kasetka na klucze zamykana na zamek szyfrowy załatwia temat. Amen.

pozdrawiam,
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
irontom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 13:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie trzymacie swoje zabawki ?

Post autor: irontom »

Na dzieci najlepsza jest edukacja. Nie "zobacza jak rodzice to robia", tylko zabranie na kolano i tlumaczenie. Jak juz raz wytlumaczysz to powtarzasz i przypominasz to tak dlugo jak sie da. Efekt? Dzieciak, jak przyjda do dzieciaka inne dzieciaki robi skrocony wyklad swoim kolegom/kolezankom na temat bezpieczenstwa broni. Na strzelnice tez pare razy trzeba zabrac. I najwazniejsze, obojetnie jak duze dziecko, jak zaczyna przejawiac zainteresowanie - pokazac wszystko i wytlumaczyc. Nie chodzi o propagowanie postaw pro-broni, ale o fakt, ze zakazany owoc smakuje najlepiej.

Sejf - jest bardzo wazny, ale nic nie zastapi zdrowego rozsadku i edukacji. Bron trzymamy zabezpieczona (do broni z USA dodaja tez takie fajne klódki, ktore legalnie na CP mozna u nas uzywac, co innego WBP). Proch i amunicje w wypadku CP jeszcze lepiej bym zabezpieczyl.
Nie dla blokowania dostepu do broni w EU: http://redneck.pl/dyrektywa/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”