Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Marek- »

A nie wystarczy ze producent napisał TYLKO CZARNY PROCH ?

Żelazka tez można używać zamiast młotka, jednak będzie tak robił tylko idiota.
Awatar użytkownika
kukulka00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 17 października 2013, 18:43
Tematy: 6
Lokalizacja: ŚWIDNICA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: kukulka00 »

Teraz są takie czasy że nawet opakowanie towaru trzeba opisać że nie nadaje się do spożycia.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Marek- »

Czyli sporo idiotów.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Parabellum »

Postaram się pamiętać przy prasowaniu.
Ostatnio zmieniony 01 stycznia 2018, 19:27 przez Parabellum, łącznie zmieniany 1 raz.
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Carol1973 »

Marek- pisze:A nie wystarczy ze producent napisał TYLKO CZARNY PROCH ?
Chyba już nie wystarczy :( .

Raz to kwestia innego podejścia do życia pokolenia x,y,z,… (też czytania ze zrozumieniem)
Dwa to chyba taka narodowa mentalność.

Ostatnio w pracy mieliśmy migrację Outlooka.
Powstała prosta instrukcja:
- etap 1 - kroki, które należy wykonać 1-go września
- etap 2 - kroki, które należy wykonać po 1-szym września

Oczywiście, cześć młodych inżynierów (tylko w Polsce – korporacja międzynarodową mająca 30 tysięcy pracowników z czego jedynie 1500 w Polsce) , w dniu 1-go września wykonała kroki z obydwu etapów.

Po wielu pytaniach dlaczego były dwie przyczyny:
- jedna: BO PRZECIEŻ NIE BYŁO NAPISANE, że nie można wykonać drugiego etapu wcześniej (czyli musi być wprost zakaz)
- druga: bo nie doczytali (terminy były w wielu miejscach, oprócz komunikacji mailowej, każda osoba wchodząc na teren firmy dostała do ręki wydrukowaną ulotkę)

Ps.
Oczywiście nie można generalizować.
Ostatnio zmieniony 01 stycznia 2018, 21:27 przez Carol1973, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Parabellum »

Carol, no dobrze, ale nie wiem do czego pijesz, to że ktoś jest z pokolenia XYZ nie czyni go to z automatu głupszym. Starsze pokolenia na upadek obyczajów w końcu utyskują już od tysiącleci.

Tu pada z mojej strony pytanie o stali w lufach w broni nitro i CP i tradycyjnie otrzymuje odpowiedź w rodzaju jakim idiotą jestem je zadajac i już potem ma zastosowanie metoda na chochoła, insynuacje, że chcę strzelać prochem bezdymnym w czarnoprochowcu, wolne żarty...

W przypadku kiedy w danym temacie nie ma ktoś zbyt wiele do powiedzenia może warto się wstrzymać się z tym żałosnym pouczaniem?

P.S. Jeśli mamy się tak czepiać, to forma 1-go września (nagminnie stosowana) jest niepoprawna, prawidłowo będzie 1 września.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Marek- »

Nie potrafisz sam sobie odpowiedzieć :shock:
Specjalnie dla ciebie i tobie podobnych spróbuję to wytłumaczyć na innym przykładzie

-Tato, tato czy ja mogę włożyć fujare do kontaktu?
- Nie synku, nie możesz.
- Ale tato, tato, ja chcę włożyć fujare do kontaktu.
- Nie mozesz synku.
- Ale czemu nie.
- Bo nie, kontakt nie jest po to żeby do niego fujare wkładać !
- Ale ja tato chce se tą fujare do kontaktu włożyć.
- To włóż se synku, trudno, w końcu skądś ten genotyp dostałeś, a jest szansa że dalej go nie przeniesiesz !
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: nosu »

Parabellum , skoro trawi Cię ciekawość to zapytaj w Ubertim lub u innego podobnego producenta. Gdy się dowiesz , podziel się z nami tą radosną nowiną .
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: bruner23 »

Parabellum pisze:Carol, no dobrze, ale nie wiem do czego pijesz, to że ktoś jest z pokolenia XYZ nie czyni go to z automatu głupszym. Starsze pokolenia na upadek obyczajów w końcu utyskują już od tysiącleci.

Tu pada z mojej strony pytanie o stali w lufach w broni nitro i CP i tradycyjnie otrzymuje odpowiedź w rodzaju jakim idiotą jestem je zadajac i już potem ma zastosowanie metoda na chochoła, insynuacje, że chcę strzelać prochem bezdymnym w czarnoprochowcu, wolne żarty...

W przypadku kiedy w danym temacie nie ma ktoś zbyt wiele do powiedzenia może warto się wstrzymać się z tym żałosnym pouczaniem?

P.S. Jeśli mamy się tak czepiać, to forma 1-go września (nagminnie stosowana) jest niepoprawna, prawidłowo będzie 1 września.

No dobrze, jeśli to Cie ciekawi to ja odpowiem :

Broń czarno prochową ( zdecydowana większość współczesnych replik )wykonuje się ze stali konstrukcyjnych lub automatowych węglowych zwykłej jakości.
Jest to stal o marnych parametrach wytrzymałościowych , robi się z niej np: gwoździe ,nakrętki , uchwyty i masę różnych przedmiotów codziennego użytku które nie są poddawane dużym obciążeniom .
Jest to podyktowane co najmniej dwoma względami :
-wymogi prawne oraz ekonomiczne.

Natomiast broń nitro to już ulepszane cieplnie stale wysokostopowe( np: wolframowo, molibdenowo-vanadowe) o bardzo dużej wytrzymałości na rozerwanie, ścieranie, zmęczenie itp. Taka pierwsza z brzegu najbardziej popularna stal lufowa to np: HM 40T :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
casull454
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 08:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: casull454 »

A jakież to wymogi prawne i w jakim kraju mówią że repliki broni historycznej nie mogą być z porządnej stali ??
Broń CP po prostu nie wymaga zbyt wytrzymałych stali z powodu niskich ciśnień i innej charakterystyki spalanie prochy dymnego.
A skoro może być robiona z byle czego i byle jak, bo to ma wpływ tylko na celność i żywotność a nie na bezpieczeństwo, to z zasady niechlujni technicznie Włosi robią ją byle jak i z byle jakiej stali byle by było tanio i łatwo w obróbce a rynek i tak łyknie.
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2018, 18:04 przez casull454, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: bruner23 »

Mylisz się, w Europie produkcja broni bez pozwoleń czyli czarno-prochowa ,alarmowa, gazowa objęta jest szczegółowymi restrykcyjnymi przepisami tylko niekoniecznie musisz o tym wiedzieć . Efektem tego np. broń gazowa jest robiona z szajs metalu i stosowane są tam rozwiązania uniemożliwiające przeróbki na ostrą . Podobnie jest z flobertami i bronią czarno-prochową - szczególnie rewolwerami . Kupując smartfona też mało kto zdaje sobie sprawę z tego jakie specjalne funkcje zostały tam zaimplementowane w zakamarkach jego architektury o których wiedzą producenci i niektóre służby a nie wie kupujący ,choć czasami się dowiaduje kiedy narazi się systemowi ... :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Marek- »

Brednie. Przynajmniej w części dotyczącej CP.
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2018, 22:13 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Willie357 »

Robi się tak, aby działało bezpiecznie w sytuacjach do czego zostało zaprojektowane.I dlatego np jeżeli chodzi o uzyte materiały czym innym jest np Uberti 1858 z napisem na lufie Black Powder Only, a czym innym konwersyjny Uberti 1858/73.tyle ,że bez tego napisu na lufie.No i w efekcie, przy stosowaniu bębna "scalonego "bez obaw czasem stosuję amunicję fabryczną w kalibrze 45 colt, w wersjach tak po prawdzie dedykowanych energetycznie do miłośników i posiadaczy 454 Casull....
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Shooter7 »

Raz sie juz na ten temat wypowiadalem ale ktos usunal mojego posta.

Marek,

W Niemczech kazdy przedmiot spelnia jezeli nie norme DIN ( Deutsche Industrie Norm ), RL ( Richtlinie ), to / lub inne. Bron gazowa jest oznaczona symbolem PTB. Idac tym tropem jezeli ktos nadaje " Prüfzeichen ) to mozna sobie dac obciac pewna czesc ciala, ze ´produenta obowiazuja wymogi prawne / techniczne wiec nie do konca z tym co mowisz.

:wink:
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Marek- »

Tylko że te przepisy w przypadku broni, pilnują bezpieczeństwa a nie tego by replika była wystarczająco marna, jak co niektórym wydaje.
Kup History 2 lub Shooter'a, bo jakoś poza rewowery większość wyleźć nie potrafi to zobaczysz różnice w stali.
A tania replika jest z byle czego bo łatwiej produkować z mikkiej stali a i narzędzia wyrzymuja dużo dużo dłużej.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”