Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Moderator: Moderatorzy CP

Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Kyle »

LongTom pisze: bo CP jest słabe w porównaniu z nitro.
Jak nie wierzysz i nie al ci dłoni spróbuj.
Jak z dzieckiem jak nie dotknie pieca i się nie oparzy to nie wierzy
.
Napisałem, że dziwię się, że tak cieniutkie ścianki (i to jeszcze marnej stali - zgodnie z tym co wcześniej napisaliście) potrafią wytrzymać nawet ten czarny proch (bo chyba nie wpadłeś na pomysł, że mam na myśli bezdymny w czarno-prochowcu), a ty sugerujesz nasypanie do czarno-prochowca nitro i w ostatnim zdaniu praktycznie przyrównujesz do dziecka? Nie mierz innych swoją miarą :wink:

Swoją drogą zanim ktoś wpadnie na głupi pomysł kolegi, sugeruję zobaczyć ten film:
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2018, 21:19 przez Kyle, łącznie zmieniany 9 razy.
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Grzesiek77 »

bruner23 pisze:
Parabellum pisze:Carol, no dobrze, ale nie wiem do czego pijesz, to że ktoś jest z pokolenia XYZ nie czyni go to z automatu głupszym. Starsze pokolenia na upadek obyczajów w końcu utyskują już od tysiącleci.

Tu pada z mojej strony pytanie o stali w lufach w broni nitro i CP i tradycyjnie otrzymuje odpowiedź w rodzaju jakim idiotą jestem je zadajac i już potem ma zastosowanie metoda na chochoła, insynuacje, że chcę strzelać prochem bezdymnym w czarnoprochowcu, wolne żarty...

W przypadku kiedy w danym temacie nie ma ktoś zbyt wiele do powiedzenia może warto się wstrzymać się z tym żałosnym pouczaniem?

P.S. Jeśli mamy się tak czepiać, to forma 1-go września (nagminnie stosowana) jest niepoprawna, prawidłowo będzie 1 września.

No dobrze, jeśli to Cie ciekawi to ja odpowiem :

Broń czarno prochową ( zdecydowana większość współczesnych replik )wykonuje się ze stali konstrukcyjnych lub automatowych węglowych zwykłej jakości.
Jest to stal o marnych parametrach wytrzymałościowych , robi się z niej np: gwoździe ,nakrętki , uchwyty i masę różnych przedmiotów codziennego użytku które nie są poddawane dużym obciążeniom .
Jest to podyktowane co najmniej dwoma względami :
-wymogi prawne oraz ekonomiczne.

Natomiast broń nitro to już ulepszane cieplnie stale wysokostopowe( np: wolframowo, molibdenowo-vanadowe) o bardzo dużej wytrzymałości na rozerwanie, ścieranie, zmęczenie itp. Taka pierwsza z brzegu najbardziej popularna stal lufowa to np: HM 40T :-D
Bardzo dziękuje za ciekawą i merytoryczną odpowiedź na pytanie kolegi.

Czy mógłbym prosić o subiektywną opinię w poruszanym wielokrotnie (aczkolwiek raczej bezpłodnie) temacie jakości stali orginalnych rewolwerów z epoki w porównaniu do stali popularnych replik.
Ta subiektywna opinia, będzie miała dla mnie wystarczającą wartość poznawczą.
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Grzesiek77 »

Ośmielę się podsumować temat. (ze względów bezpieczeństwa)
Jest to jasny przekaz który ma trafić do każdego.

1) Wsypywanie prochu nitro do broni czarno-prochowej daje praktycznie pewność, że ją rozerwie.

2) Przeliczanie sypie 0,9 grama czarnego to mogę wsypać 0,3 grama bezdymnego,
daje duże prawdopodobieństwo, praktycznie pewność rozerwania broni.

3) W broni czarno-prochowej, dosypywanie bezdymnego do czarnego prochu, żeby było fajniej,
powoduje, że będzie fajniej, koniecznie nagrywajcie, zrobicie furorę tą latającą stalą i mięsem.

################### Dlaczego ###################

Nitro jest silniejszy i nitro jest szybszy.
Ciężka kulka woli latać powoli, i producent broni uwzględnił to w jakości stali.
Jeżeli nasypiesz czarnego do pełna to część się "spali" a część "wydmucha".
Nitro spali się cały na raz, zanim kulka wyleci, więc musi zrobić się gdzieś dziura.
A ta dziura będzie w twoją stronę i tam polecą oderwane elementy.

Ten opis powstał na podstawie oglądania filmów i zdjęć rozerwanej broni i rozszarpanego świeżutkiego ludzkiego mięsa.
Z dumą dodam też, że czytałem o tym, i to nawet dużo.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Parabellum »

Nie jest to prawdą, jak widać poniżej:

Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: kapera »

To że ktoś coś eksperymentuje i łapki ma całe nie znaczy że tak jest . Jedynie niektóra broń CP na scaloną amunicje ma dodatkowy ostrzał na nitro i jest to wybite i uwidocznione na broni . O ile się nie mylę taki ostrzał jest tylko do kalibru 45/70 powyżej tylko CP . Dodam że nie każdy proch bezdymny się nadaje do strzelania jako zamiennik prochu czarnego w tej broni .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Grzesiek77 »

Parabellum pisze:Nie jest to prawdą, jak widać poniżej:

Zauważyłeś może, że to "trochę" lepsze rewolwery niż te które posiada znakomita większość z nas?

"Trochę" lepsze od tych naszych replik z gównolitu, którym puchną lufy od dużych naważek, rozciągają im się ramy,
rozklepują blokady bębna, kurki, i kominki, wyginają podojczyki, wycierają wszelkie możliwe części, pękają sprężyny.
I cała reszta przypadłości.

To, że podajesz wyjątek potwierdzający regułę, czyni cię odpowiedzialnym za tych wszystkich,
którzy tego nie rozumieją a którym w najlepszym razie urwie rękę przy samej du***.

To dla nich pisałem tego posta, jeszcze niedawno ludzie nie byli tacy głupi,
i nie trzeba było na replikach nabijać "black power only".
Teraz widać trzeba, na każdym, później tłumaczyć a i tak znajdzie się taki co tam bezdymny załaduje.
Bo przecież drugi tak samo lotny pisał na forum, że można.

Specjalnie napisałem na początku:
Jest to jasny przekaz który ma trafić do każdego.
Aby podkreślić do kogo skierowałem tego posta, nie bez powodu zakończyłem też nieco sarkastycznie.
Liczyłem na to, że ci którzy mają już jakieś wyobrażenie o stanie rzeczy zrozumieją treść.
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: nosu »

Ładunek prochu w tym rewolwerze to duplex ,10 grain czarnego prochu i 15 grain prochu do współczesnych odprzodówek na spłonkę z dubeltówki. Jednym słowem nie ma tam prochu do broni scalonej.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Parabellum »

A faktycznie Goex, no to taki średni ten duplex;)

Odnośnie poprzedniego posta - kolega pisał, że sypanie prochu bezdymnego do broni z ostrzałem cp, równa się bum. Oczywiście jest takie spore ryzyko, ...

reszta bredni do śmietnika, radzę nie wkładać fujary do kontaktu
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2018, 09:21 przez Marek-, łącznie zmieniany 2 razy.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: FridayNightSpecial »

Ja bym radzil wszystkim wlozyc fujare do kontaktu.
Zywi zostaliby tylko ci co maja mozgi.
Nie takie glupie rozwiazanie dla ludzkosci.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Parabellum »

Freudowskie obsesje wiecznie żywe, widzę. Hydrauliki nie będę wpychał, ale po wakacjach wkrótce zapraszam na kanał z ciekawymi eksperymentami z CP gruzem na YT - bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2018, 23:17 przez Parabellum, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: stangret »

A my życzymy wzroku, słuchu i wszystkich paluszków 8-) :516: :090:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Dexter »

Ej, tu się nie da merytorycznie podyskutować i uzyskać technicznych informacji, bez wiecznego pitolenia o "bezpieczeństwie"? Mnie też kilka kwestii ciekawi, z czystej chęci zaspokojenia wiedzy, ale jedyne co tu czytam to pitolenie nie na temat... Zluzujcie gacie, bo nikt tu nie pcha nitro do luf, zwłaszcza "na stanowisku obok" i jak nie macie nic do napisania na temat to może nie piszcie? Jedno techniczne pytanie, JEDNA merytoryczna odpowiedź i siedem stron obdzierania skóry z gówna.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: stangret »

Dexter pisze:Jedno techniczne pytanie, JEDNA merytoryczna odpowiedź i siedem stron obdzierania skóry z gówna.
Mądremu wystarczy. Reszta skazana jest na naturalną selekcję skoro pękła gumka :one:
"Bo choćbyś nie wiem jak się wytężał to..." gówno da merytoryczne tłumaczenie bo idiotów pełno.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2018, 08:44 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Marek- »

Koło się zamyka, czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny .

Jest wśród nas kolega rusznikarz do którego co jakiś czas trafiają takie "poeksperymentalne" zabawki.
Tłumaczenie jest z reguły podobne ja, ja 15 gr prochu czarnego nasypałem itd. a testy wskazują na nitro.
Po pierwsze, jak urwie ci łeb pół biedy, temat dowodzi że dla społeczeństwa i tak mała strata, jak urwie łapy to zdążą zapytać skąd to nitro miałeś, masz pozwolenie na broń ok, nie masz masz problem.

Dla biednych i głupich obi zrobiło promocje
Obrazek
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nitro w broni ładowanej odprzodu lufy?

Post autor: Parabellum »

Rozumiem, że dla bogatych i głupich pozostają rozwalone kolejne bębny i lufy? ;)

zmień zainteresowania
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2018, 15:30 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”