Scalone - rozdzielnego ladowania

Moderator: Moderatorzy CP

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Scalone - rozdzielnego ladowania

Post autor: MaciekSz »

Rozmowa o scalonych Sharpsach i High Wallach z sasiednego dzialu spowodowala, ze zaczalem czytac i w koncu trafilem na ten oto film.
Na moje niewprawne oko bron jest oparta wlasnie na zamku Winchestera mod. 1885 (co chyba sie czesto widzi w ASSRA).
Ale to nic, zobaczcie jak gosc laduje:

Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Scalone - rozdzielnego ladowania

Post autor: Cereus »

Pod koniec XIX w do lat 30 XX popularne były zawody Schuetzen , czyli strzelanie z wolnej ręki na 200 yardów. Udoskonalano broń i amunicję uzyskując niezwykłe efekty np skupienie poniżej 1" na 200 yardach( to z solidnego statywu)
Jedną z technik było ładowanie pocisku za pomocą specjalnej osadzarki , tak by cały znajdował się w gwincie, poźniej łuski z prochem. Strzelec uźywał tylko jednej łuski , wielokrotnie ją napełniając , czyszcząc po każdym strzale.Nie występowały deformacje i przekoszenia pocisku podczas przeciskania przez stożek.
Inną z technik było wprowadzenie pocisku od przodu lufy.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Scalone - rozdzielnego ladowania

Post autor: MaciekSz »

Dzieki. Ja wczesniej o tym nie slyszalem.
Taka formula, dystans i sposob ladowania sa - jak sie okazuje - po dzis dzien stosowane w zawodach American Sigle Shot Rifle Association.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Scalone - rozdzielnego ladowania

Post autor: Willie357 »

Zawody tej klasy sa niezwykle popularne w Stanach,tylko bron jest zdecydowanie inna,i to wlasnie z tego powodu i jeszcze.kilku innych jak na razie nie jeszcze zalazkow strzelania tego typu u nas.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
cezzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 398
Rejestracja: 21 września 2005, 11:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Scalone - rozdzielnego ladowania

Post autor: cezzo »

No nie wiem ? ja się inaczej nazywam- bynajmniej nie Zalążek. :-D Więc informuję kolegów że właśnie tak od pół roku osobiście ładuję swojego Maynarda 40-70 a to z tego powodu że tak jest historycznie :wink: . Te przebrzydłe Amerykance robili tak nawet w modelu 44-100 Creedmor a może szczególnie. Te ładowaczki (nie mylić z podobnie brzmiąca częścią ciała kobiecego :) ) , robili z takiej samej gilzy z której strzelali aby idealnie pasowała do komory przy załadunku.
Niestety nie mam jeszcze skupienia 1" na 200 metrów ale już niedługo.......... za dni parę ................ :621:
Miłość,Kobiety i śmiech gdy nie trafiamy celnie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”