Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Moderator: Moderatorzy CP

Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Telesfor »

Zwykły salonowiec do zabawy w strzelanie tarczowe z samych kapiszonów, popularny w 19 w. Repliki takich produkuje współcześnie Pedersoli. Fajne zabawki.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Parabellum »

Yurko, frezarek nie mieli wtedy? :roll:
Czyli co, sądzicie, że można bezpiecznie licytować i rejestrować na EKB?
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2019, 10:06 przez Parabellum, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: slaw2 »

U nas to chyba raczej w salonie z kapiszonów strzelać nie wolno .
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Yurko »

Parabellum pisze:Yurko, frezarek nie mieli wtedy?
Nie wiem, czy nie mieli frezarek, ale kultura techniczna była inna. Wszystko, nawet w najtańszych wyrobach, starano się robić z zaokrągleniami albo chociaż z "fazkami" bez ostrych kantów. I oczywiście bez 90 stopniowych wcięć generujących pękanie. Obowiązkowa trzystopniowa (co najmniej) obróbka... Robienie czegoś na gotowo z jednego przelotu, to dopiero nasze czasy.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Parabellum »

Czarny konik zamieścił link do licytacji ze Stanów, gdzie jest pistolet opisywany jako konstrukcja belgijska z XIX wieku i wygląda na to, że też tam kąt prosty też występuje.
Jeśli są to pistolety salonowe, z uwagi na niewielkie obciążenia podczas strzału, może po prostu kwestie wytrzymałościowe zeszły na dalszy plan?
Awatar użytkownika
kukulka00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 17 października 2013, 18:43
Tematy: 6
Lokalizacja: ŚWIDNICA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: kukulka00 »

Jeśli akurat przeglądasz forum , coś jesz lub pijesz- opróżnij usta nim zerkniesz na to ogłoszenie...
armata :- ))
RobertWRC
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 2019, 22:58
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: RobertWRC »

CZAS-52 to Czarnoprochowa Armata Samobieżna kalibru 52 mm, znajdująca się na wyposażeniu Brygady Cyklistów Czarnoprochowych im. Cattlemana. Najnowszy produkt Małopolskiego Przemysłu Zbrojeniowego. Długa lufa nadaje pociskom wysoką prędkość umożliwiającą skuteczne zwalczanie wrogiej kawalerii pancernej ogniem na wprost, unikatowa konstrukcja umożliwia też uzyskanie wysokich kątów podniesienia lufy i skuteczne rażenie celów ukrytych za przeszkodami terenowymi. :wink:
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2019, 23:07 przez RobertWRC, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Irek M »

Pazerność tego sprzedawcy przekracza - a może jeszcze nie - wszelkie normy. Jakiś czas temu karabinek ten kupił kolega. Przyzmam się, że też byłem zainteresowany ale mnie przelicytował. Poszedł za 900 z haczykiem. Kiedy go już miałem w rękach u kolegi to strasznie ucieszyłem się, że nie kupiłem tego szajsu. Kolega odesłał, a sprzedający - antykimilitaria czy secendhands jakoś tak oddał kasę. Po jakimś czasie ten sam karabinek znowu toś kupił ale już za 200zł drożej. Teraz widzę, gajgos sprzedaje go - a co się będzie szczypał, okazja za jedyne ...2x tyle...
https://allegro.pl/oferta/angielski-kar ... 8836294973
Również w jego posiadaniu choć nie on kupił znalazł się pistolet Zouave z lipną kolbą doczepianą. Nawet nie raczył mi odpisać.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Kiersnowski Artur »

jkp44jkp czyżby sprzedawca opisanego chłamu?, poza tym, to sam naucz się pisać poprawnie w języku polskim, zwróć szczególną uwagę na polskie znaki diaktryczne, bo nie daje się czytać tego co napisałeś.
Jak mawia prof. Bralczyk jest różnica pomiędzy "zrobić komuś łaskę" a "zrobic komus laske".
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: JohnWayne »

To trzeba taka klawiaturę zainstalować lub nabyć, lub zrobić cokolwiek innego aby poprawnie pisać.
I zwroty grzecznościowe takie jak "Pan" czy "Pańska" pisze się dużą literą. :P
Ponadto jest też klawisz enter na klawiaturze, którego też należy używać w celu poprawnego redagowania tekstu.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2020, 13:49 przez JohnWayne, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5758
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: sas88 »

Trudno się nie zgodzić z jkp44jkp.

Opis przedmiotu jest w porządku, niczego nie ukrywa, zdjęcia przyzwoite. W czym rzecz? Cena jest kwestią umowy między stronami.

Błędy zdarza się robić każdemu, ale...
Irek M. to podobno nauczyciel. Za moich czasów woźni w szkołach posługiwali się lepszą polszczyzną.
Fakt, że to dawno było.
pisze się z dużej litery.
Ten zwrot to rusycyzm, panie polonista.
Po polsku piszemy dużą (lub wielką) literą.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2020, 13:22 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: JohnWayne »

sas88 pisze:Ten zwrot to rusycyzm, panie polonista.
"Panie" pisze się dużą literą. :P
Co do "polonisty" to nie mam pewności. :wink: ale możliwe że też. Jest to jakiś następca prof. Miodka czy prof. Bralczyka :?: :-D

Ale słuszna uwaga. Rusycyzmów należy unikać...
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2020, 13:50 przez JohnWayne, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Kiersnowski Artur »

jkp44jkp pisze:Chyba logiczne ze nie mam polskiej klawiatury skoro nie ma ani jednego polskiego znaku w moim tekscie. Co do panskich upodoban i tego co pan gdzie widzi, to juz panska sprawa. Ze sprzedawca nie mam nic wspolnego, ale na pewno nie bede dyktowal komus tego za ile ma sprzedawac swoja wlasnosc i jeszcze unosil sie ze ktos uznal ze jest wiecej warty niz ja, w wyniku tego zaplacil za niego wiecej.
W innych postach potrafisz mieć, wprawdzie sporadycznie, ale jednak polskie znaki. Ale to tyle w temacie.

P.S. Co do rusycyzmów, to kiedyś prof. Andrzejczyk (jeśli nie mylę nazwiska) tłumaczył nam na spotkaniu wędkarskim różne takie niuanse. W.g. Niego np. wszelkie "na" to są rusycyzmy, np chodzę na uczelnię, to czystej wody rusycyzm.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2020, 14:21 przez Kiersnowski Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: Kiersnowski Artur »

Szanowny Panie, przewertowałem, żeby nie napisać nic "głupiego" co mogłoby hm... nie mieć odniesienia, tudzież "być z czapy", nie szczegółowo nie przewertowałem, jak to mówią używając rusycyzmu ;-) przeleciałem po "łebkach". Na Pana miejscu też nie szedłbym w zbyt daleko idące wnioski co do mojej osoby. Mogą być błędne.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na aukcjach cześć 2

Post autor: slaw2 »

https://allegro.pl/oferta/uberti-reming ... 8848855963

Czy do takiej szyny można domontować koniobijkę i sztucznego ku***a ?

Tutaj gość sprzedaje fajne 2 sprzęty poniżej wartości . Karabin Plaismana z Pedersolego w stanie bardzo ładnym i w chromowanej wersji odda za 1500 zł .Do samego graweru w tym karabinie była dopłata chyba 200 $ . Mam podobnego Plaismana i do 80 m kulą na łatce strzela bardzo ładnie .
Jak ktoś szuka pierwszego dobrego karabinu z przyśpiesznikiem.....to nie ma na co czekać .
Ten Plaisman jest rewelacyjny dla kogoś na początek . Lżejszy od każdego innego karabinu o 0.8 kg . Rewelacja .
Jest bardzo dobrze zachowany i nie jest umęczony .
Rewolwer też ma w ładnym stanie i w dobrej cenie .
https://www.olx.pl/oferta/bron-czarnopr ... 995d29f978
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2020, 22:08 przez slaw2, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”