Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Moderator: Moderatorzy CP

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

"Gdyby"?

A nie zniesiono?
Maciek
.62 i .69
gawor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 337
Rejestracja: 10 maja 2008, 09:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gawor »

Jak restrykcyjne by nie było prawo w tych Włoszech to dostęp do broni jest banalnie prosty.
Miałem kiedyś znajomego Włocha. Choć bronią się specjalnie nie interesował to mówił jak prosto tam załatwić nawet granatnik przeciwczołgowy. Po prostu granicza z takimi krajami że to nie problem
xxx
garfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 229
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 11:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Grochow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: garfik »

Polska też graniczy z kilkoma krajami, i jak ktoś naprawdę chce to może sobie załatwić różności. Ale w tym wątku, mam wrażenie, chodzi o PRAWO a nie o bandytkę.
3x.177 (Blow, Kral, QB78), Pocket .31, 2x.44 (New Army, Navy Sheriff), Hawken Inv .45, jakaś dubeltówka dwunastka
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Oczywiscie. Kupic pewnie mozna i CKM ale to nie chodzi o nielegalne posiadanie broni.
Nie wiem czy cenzus majatkowy jest tak bardzo wazny. Strzelanie zawodnicze jest istotnie dosc kosztowne. A do tego przez tyle lat niszczone tradycje strzeleckie (jesli takowe byly ). W kazdym razie zindoktrynowano spoleczenstwo przez ostatnie kilkadziesiat lat. Bron powinni miec milicjanci a maja czasem bandyci lub chuligani - wiatrowki. Bikiniarze. I tak zostalo do dzis. Ustawa ktora zakazuje posiadania broni. Potem robi jakies wyjatki. I wszyscy to akceptuja. No i policjant wie lepiej czy mi bron potrzebna czy nie. Najlepiej to jakby wszyscy w celach siedzieli to by nie bylo przestepcow. Piec rodzajow policji a prostej rzeczy nie potrafia zalatwic. Kolo mnie ciagle barany jezdza przez trawnik. I zadna z policji nie umie tego kogos znalezc! A to proste jak drag. Znalezc i kazac zaplacic za naprawe trawnika. I wszystko. Nie zaden mandat. Ale oni nie wiedza jak to zrobic. Policja nie wie. Straz Miejska tez nie wie. Nie da sie i juz. Zeby nie bylo watpliwosci. Ja nie mam zadbych oporow do samochodow. To jest epoka samochodow niewatpliwie i one sa wazniejsze od ludzi :-) ale nie mysi ktos rozjezdzac trawnikow! Chyba ze beda tak robione ze nie bedzie to ich niszczylo. I potem taka policja ocenia czy mi jest bron potrzebna czy nie. To potem tak wlasnie jest. Niemcy strzelaja a my sie patrzymy. A zeby nie bylo watpliwosci. Nie zgadzam sie ze to cena. Czesi tez strzelaja i to dobrze strzelaja. I duzo ich strzela. A chyba nie sa specjalnie bogatszym panstwem niz my. To jest wynik STOSOWANIA prawa u nas. Wiec te nasze walki to nie sa o ustawe o broni. One chyba raczej sa o stosowanie prawa !!! Tak sobie pomyslalem stad moze i ten nieco przyflugi post.

MarekP
Yoyo
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Post autor: Yoyo »

Witam koledzy.
Przerylem cały internet i polowe forum moze mi pomozecie. Stalem się miesiac temu posiadaczem remika 1858 i chce go za 2 tyg wziac do Holandii gdzie wyjezdzam do pracy na jakis czas. Niestety nigdzie nie moge znalezc iformacji czy cp jest tam legalne. Napisalem do paru sklepow w NL maila z pytaniami nikt noe odpisal a jedyne info jakie znalazlem to gdzies na wiki o dostepie do broni i pisza tam ze mozna moec do bodajże 1970tylko rewolwery. I nic wiecej nie znalazlem a wiem ze na ASG trzeba miec nawet pozwolenie bo kiedys strzelalem sie w pl. Moze ktos cos slyszal? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re:

Post autor: Shooter7 »

Arnie pisze:Co do Niemców - fajnie sie strzela z jednokomorowego rewolweru :?: :)
Mysle, ze pomylila Ci sie Francja z Niemcami :)
Arnie pisze:Pojedź do Niemiec po jednostrzałowy rewolwer :)
Mysle, ze jezeli chodzi o Nimecy, to jestem troche oblatany ale jak dotad ani nie widzialem ani nie syszalem ani nie spotkalem. Spotkalem je za to we Francji. Tak wiec wiesz, ze dzwoni ale nie wiesz w jakiej parafi.
marekp pisze: No i ciekaw jestem jak kupic w Niemczech np. Peacemakera oryginal czy Winchestera.
Jak to jak ? Na Gelbe WBK :)
rusznik pisze:Czyli dubeltowki czy rzadkie systemy rewolwerowe z zamkami skalkowymi czy innymi starszymi systemami sa BEZ ZEZWOLEN mimo ze sa wielostrzalowe !
Nic co jest zbudowane na bazie revolverowej nie jest w Niemczech bez zezwolenia.

Magiczna cyfra to DWA - czyli dubeltowki. U przypadku pistoletow juz nie jestem pewny, bo moze byc juz inaczej.

Yoyo

wyrob w PL Europejska karte broni i daj go sobie do niej wpisac. Pytaniem jest czy wogole ktos Ci go w PL wpisze :)

:wink:
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2016, 00:24 przez Shooter7, łącznie zmieniany 4 razy.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Post autor: MaciekSz »

Zdobywcą "Złotej łopaty" zostaje w tym roku kolega Shooter7!
:)
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Arnie »

Shooter7 pisze: Mysle, ze pomylila Ci sie Francja z Niemcami :)
Gratulacje za wykop z zaświatów. Nie wiem jak jest teraz, ale w 2013 r bez pozwolenia były tylko jednostrzałowe, "normalne" na pozwolenie - dotyczyło Niemiec
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Arnie »

2xposzło :-(
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2016, 11:23 przez Arnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Post autor: marekp »

Zawsze tak bylo w Niemczech i jest nadal. Jednostrzalowe odprzodowe bez pozwolen reszta na pozwolenie. Szkoda ze wypowiadaja sie ludzie nie majacy pojecia jakie jest prawo w danym kraju. We Francji jest podobnie jak u nas tyle ze 1890 jest granica i nie ma rozdzielnosci ladowania. Wiec wszelkie rewolwery kapiszonowe sa bez pozwolen. Ale tak jak we wszystkich krajach Europy majac EKBP potrzeba miec jeszcze powod ze sie ma te bron. To nie jest tak ze mam bo mam. Moze to byc np. zaproszenie na zawody. To jest wystarczajacy powod zeby miec bron ze soba. Do EKBP wpisza Remingtona nawet jesli nie masz faktury ani nic. Na ogol wystarczy zlozyc oswiadcznie. Moga chciec sprawdzic to wtedy bedzie trzeba pojechac z ta bronia. Takie jest prawo. EKBP to jest ZASWIADCZENIE ze ktos posiada taka bron. Nie wiem jaki bylby sens zebym oszukal ze mam a nie mam ale tak jest zapisane w przepisach. Ale podkreslam - trzeba miec powod ze sie bron wiezie ze soba. Szczesliwie na te bron nie potrzeba zezwolnia z policji na wywoz. To jest jakies ulatwienie. Nie wiem jakie jest prawo w Holandii.

Polecam tez zanim sie cos napisze przeczytac co zostalo napisane. Zeby niekoniecznie codziennie ktos odpowadal na to samo pytanie. :-)

MarekP
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2016, 11:48 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Post autor: scyzor1969 »

Z tego co pamiętam to był jakiś Corsair kiedyś chyba na egun i też był na ichie EWB.
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Post autor: Shooter7 »

MaciekSz pisze:Zdobywcą "Złotej łopaty" zostaje w tym roku kolega Shooter7!
:)
Aaaaa, dziekuje, dziekuje, zlotych lopat u nas dostatek, te przyjmiem ...... :)

Dzieki mnie macie troche smiechu :)

:wink:
Yoyo
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Post autor: Yoyo »

Dzieki za info. Jedyne co udalo mi sie odnalezc w sieci na temat Holandii to :

The Netherlands
Exempt are the following weapons (leaving out items that are not relevant in this context):

b. All firearms produced before January 1, 1870

c. Rifles, shotguns, revolvers, pistols and combination-firearms designed and destined to be loaded with:

1) Loose balls and black powder, or

2) Cartridges, not being rimfire cartridges in caliber .22 or centrefire cartridges

d. Rifles, shotguns and pistols (not being revolvers) designed and destined to be loaded with cartridges of which the propellant consists of black powder or only priming compound, except rimfire cartridges in caliber .22 with a cartridge length or more than 18mm

e. Artillery pieces designed and destined to be loaded with loose projectiles and black powder, loose or in bagcharges

The exemption mentioned in points c, d and e only applies to weapons produced before January 1, 1945.

Notes:

Point b, c.1), c.2), d and e are separate groups, the criteria are not cumulative

Please note that point c.2) does NOT take into consideration what powder is used. Only the obsolete ignition system of the cartridge is the deciding factor.

Point d. means that, in black-powder caliber .22 rf, only calibers .22 CB, .22 BB and .22 short are allowed. .22 long, lr and WRF are not.

Specific types of weapons are mentioned in the law. That means that the exemption does not apply to other types of weapons. A pinfire rifle may be free but a pinfire trapgun is not, a muzzleloading cannon from the American civil war is free but a Gatling model 1873 is not.
Yoyo
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prwo o broni w roznych krajach - roznosci

Post autor: Yoyo »

Znalazlem tez u zrodla: https://www.rijksoverheid.nl/documenten ... kel-18-rwm
wyraznie napisane do 1870 bez pozwolen mozna miec do 1940 z ograniczeniami
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”