Sejm RP uchwalil...

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 27 lipca 2008, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Razorblade1967 »

killerxcartoon pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć która ustawa reguluje działanie strzelnic?
Ustawa o Broni i Amunicji - Rozdział 4 "Strzelnice" i przepisy wykonawcze w postaci:

Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 marca 2000 r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic (Dz. U. Nr 18, poz. 234) wraz z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 czerwca 2000 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic (Dz. U. Nr 51, poz. 618).

Ponadto (ale to chyba Ciebie nie zainteresuje w temacie) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 4 kwietnia 2000 r. w sprawie wymagań w zakresie ochrony środowiska dotyczących budowy i użytkowania strzelnic. (Dz. U. Nr 27, poz. 341)
killerxcartoon pisze: Bo wygląda na to ze nie wpuszcza nikogo na strzelnicę bez tego g... papierka za 4 sety.
tak wynika z art 10b punkt1[...]Większość strzelnic na jakich można popykać jest SPORTOWYCH
Tak naprawdę to nic się nie zmieniło bo jak słusznie tutaj wcześniej zauważono zapisy o kwestii uprawnień do uprawiania sportów o charakterze strzeleckim były zawarte w Art. 53b. ustawy o kulturze fizycznej, która traci moc właśnie na rzecz nowej ustawy o sporcie, jak i zresztą dotychczasowa ustawa o sporcie kwalifikowanym. Zabieg w wpisem tego do UoBiA ten jest zasadniczo tylko przeniesieniem tego do innego dokumentu (dotychczas był u ustawie o kulturze fizycznej, teraz będzie w UoBiA). A więc tak naprawdę nie ma zmian.

Pomimo powyższego nikt nigdy nie zażądał ode mnie patentu PZSS (choć posiadam) jak przyszedłem sobie na strzelnicę "postrzelać" i to bez względu na to czy była to broń wymagająca pozwolenia (też m.in sportowa) czy też replika broni sprzed 1850. Czasem musiałem okazać pozwolenie (no to akurat norma gdy przychodzi się z własną bronią wymagająca zezwolenia), czasem "Legitymację instruktora" (gdy na jednej ze strzelnic uparcia chciano ode mnie żebym zapłacił za "wstępne szkolenie" i "nadzór instruktora"), czasem musiałem udowodnić swoje uprawnienia w zakresie prowadzenia strzelania (które mam akurat z racji bycia emerytowanym "trepem" jak Kolega to ładnie zauważył istnienie takiej grupy zawodowej, a nie na podstawie papierów z PZSS), ale patentu gdy przyszedłem sobie po prostu "postrzelać" nie wymagano nigdy.

Można długo dyskutować nad tą kwestią i bronią CP (na którą nie jest wymagane pozwolenie), ponieważ nie została zaliczona do żadnej kategorii (w końcu kategorie obejmują broń, na którą wydaje się zezwolenie w tym CP po 1850) - czyli nie określono tzw. "celu posiadania" (a więc też celu używania). A co robisz gdy przychodzisz sobie postrzelać na strzelnicę? Uprawiasz sport czy może przyszedłeś sobie przystrzelać broń, a może sprawdzasz jak działa (bo zamierzasz ją wykorzystywać np. w "celach artystycznych")? Nikt nie określa kwestii użytkowania broni nie wymagającej pozwolenia, podobnie jak nie ma przepisów dotyczących jej przechowywania i przenoszenia (bo Rozp. MSWiA w sprawie "przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji." dotyczy tylko broni objętej pozwoleniem lub świadectwem broni), choć pewną wykładnią (ale niepełną) jest tutaj Art. 45. UoBiA

Tak więc nic się nie zmieniło - zapisy dotyczące uprawiana sportów o charakterze strzeleckim były już wcześniej, tylko w innych aktach prawnych, teraz tylko wpisano to UoBiA. Tam (w takiej działalności) gdzie patenty chcieli będą ich wymagać dalej, a tam gdzie tego nie robiono też nic się nie zmieni, bo jedyną zmianą jest przeniesienie zapisu do innej ustawy.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

killerxcartoon pisze: /.../
bo PZSS to same stare pały albo trepy.
/.../
Na zbyt wiele sobie pozwalasz.
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

killerxcartoon pisze:Analizując dodane punkty do UoBiA wychodzi mi
.....
.....
chyba że się mylę.
Ach szkoda. Bo juz zaczynalem ci wierzyc....
Nastepnym razem jak juz zaczniesz sie bawic w interpretacje to badz pewien tego co twierdzisz.
Awatar użytkownika
kaapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 544
Rejestracja: 25 stycznia 2004, 19:57
Tematy: 34
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kaapsel »

[quote="mkl1"]Drogi "kapsel'
wiatrówka i "paint-ball" to nie broń - to urzadzenia pneumatyczne i UoBiA nie obejmuje tego, jak i równiez PZSS.[/quote]

czy ja napisalem że to broń??? czy strzelanie z "urzadzenia pneumatycznego" jest robione dla sportu albo rekreacji???? i jest to sport o charakterze strzeleckim...

„Art. 10b.
1. Uprawianie sportów o charakterze strzeleckim wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji potwierdzonych stosownym dokumentem oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tych sportach.



koledzy,pokazuje tylko do jakich absurdów mozemy dojsc :)
ja np moge strzelac sportowo z procy i co musze miec przeszkolenie, ???
pozdr
COLT DRAGON, Colt Navy 36, HW 90k, Proca wędkarska (moja ulubiona :-) ),
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2825
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, 00:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: RIP

Post autor: Cpt. Nemo »

Tak dla jasnosci, bo slabo sie chce Wam czytac ustawy i rozporzadzenia:
§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o sportach o charakterze strzeleckim, zwanych dalej "strzelectwem", należy przez to rozumieć strzelectwo: kulowe, śrutowe i z broni pneumatycznej, uprawiane zarówno w ramach współzawodnictwa sportowego, jak i rekreacyjnie.
A szkoda z wpisania tych tresci w UoBiA jest "odswiezenie" praktycznie martwego przepisu :(
Pozdrawiam, cpt.Nemo - GG 175472
Virago 535 Warszawski Szwadron Kawalerii CP
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Wychodzi na to że nowelizacja będzie ale niestety nie ten projekt co trzeba. W naszych sprawach nic nie zmienia się na lepsze-raczej na gorsze( patrz def. repliki).
http://www.premier.gov.pl/rzad/decyzje_rzadu/id:5169/
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lukasz25 »

Tzn że co? Miałobyć tak pięknie a wyszło jak zwykle?
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
Awatar użytkownika
Proton
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1562
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 19:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Proton »

... replika broni palnej jest urządzeniem, którego budowa (ze względu na zasady działania, kształt i wymiary elementów oraz materiały) odwzorowuje konkretny model broni palnej
Bez sensu te materiały, chciałem chwyt carbon-owy do colta dorobić.
Tam gdzie daemon mówi shutdown!
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

i jak kabłąk spustu będzie o 0,5 mm węższy to nie ma zmiłuj- do paki! ...
Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.

Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
Jędrek_10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 666
Rejestracja: 11 lutego 2005, 07:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jędrek_10 »

Wojtek ma rację co do definicji replik, ja tam bym się martwił bardziej o definicję amunicji....znowu możemy mieć cyrk jak przed lutym tego roku.
Obym się mylił..... :evil:
Awatar użytkownika
Razorblade1967
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 27 lipca 2008, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Razorblade1967 »

rusznik pisze:...niechaj lkaja posiadacze plastikowo sklejkowych Deeerhanterkow
Jeśli już, to ewentualni chętni na przyszłe nabycie takiej broni - posiadanie faktury zakupu (jeśli zakup był realizowany w odpowiednim sklepie z bronią) z datą oraz jak pamiętam takiego ładnego kolorowego "certyfikatu" stwierdzającego, że jest to replika broni sprzed 1850 zdejmuje z obywatela odpowiedzialność za posiadanie takiej taniej broni (od której wielu z nas zaczynało kontakt z CP, a która od daty wejścia w życie poprawki może nie łapać się na "replikę"), tak jak kupujący pneumatyki nie musi dokonywać badań prędkości początkowej śrutu aby sprawdzić czy sprzedawca zawarł prawdę w twierdzeniu "poniżej 17J".
Awatar użytkownika
takijeden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 07 kwietnia 2010, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: inąd pierwszaStolica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: takijeden »

CYTAT
Częściami amunicji są: wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi bądź innymi substancjami zagrażającymi życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału wybuchowego i materiał wybuchowy służący do miotania

Czyli mam kupic kapiszony i kawior na zapas czy co?? :shock:
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Niby dlaczego? Możesz rozwinąć tę myśl?
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

takijeden pisze:CYTAT
Częściami amunicji są: wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi bądź innymi substancjami zagrażającymi życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału wybuchowego i materiał wybuchowy służący do miotania

Czyli mam kupic kapiszony i kawior na zapas czy co?? :shock:
Jeśli chcesz mieć zapas w domu to kup.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
takijeden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 07 kwietnia 2010, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: inąd pierwszaStolica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: takijeden »

variag pisze:
takijeden pisze:CYTAT
Częściami amunicji są: wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi bądź innymi substancjami zagrażającymi życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału wybuchowego i materiał wybuchowy służący do miotania

Czyli mam kupic kapiszony i kawior na zapas czy co?? :shock:
Jeśli chcesz mieć zapas w domu to kup.
Moze źle interpretuje ten wycinek...
Zgodnie z projektem, przyjęto bardziej rygorystyczne zapisy dotyczące części składowych broni palnej. Jej istotnymi częściami są: szkielet broni, baskila, lufa, zamek, suwadło, komora zamkowa oraz bęben nabojowy. Częściami amunicji są: wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi bądź innymi substancjami zagrażającymi życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału wybuchowego i materiał wybuchowy służący do miotania. Przyjęte zapisy mają istotne znaczenie, bowiem umożliwiają dokładne określenie przebiegu transakcji handlowych, ponieważ każda część broni jest oznakowana specjalnym numerem.

obym się mylił...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”