Potrzebna pomoc sprawa karna

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: sas88 »

Witki mi opadły...
Pistolet pneumatyczny Predom-Łucznik może stanowić broń palna i trzeba powołać biegłego...
Swego czasu był taki biegły, który stwierdził, ze ten pistolecik jest ponadlimitowy.

Swoją drogą, policja przyjeżdża do włamania i zamiast zabezpieczać ślady i szukać włamywacza, to przyp...dala się do ofiary włamania.
A potem płaczą, że społeczeństwo ich nie szanuje. :evil:
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
jakubirl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: jakubirl »

Ja się nie dam choćby to miało być się skończyć w sądzie najwyższym , nie popełniłem żadnego przestępstwa i nie czuje się winny . Idąc tym tokiem rozumowania to 1/10 rynku w Bytomiu , ze 100 sprzedających na allegro i jakieś drugie tyle na Olx powinni oskarżyć , nie mówię ile osób posiada to samo co ja i są też przekonani że to jest legalne bo jest .
Co do mojej dubeltówki nie powinno być żadnych wątpliwości kaliber 16.8 mm czyli epokowy 19 wiek , zapłon kapiszonowy a do tego ładowana TYLKO odprzodowo .
jakubirl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: jakubirl »

Tylko na strzelnicy w Krakowie bo ta jest najbliższa i na strzelnicy w Żorach ( bractwo kurkowe ) . Nawet jak bym strzelał to jest wykroczenie. Jestem odpowiedzialny i wiem co ta broń potrafi ( przebija 5 mm blachę ) ustawę o broni i amunicji też czytałem nawet byłem w lok-u ale tam tylko kbks co w porównaniu z moją to jak wiatrówka.

Ja jeszcze rozumiem jak bym za stodołą strzelał i by mi to zabrali ale to sobie grzecznie na ścianie wisiało , mam jeszcze wiatrówkę z 1902r ale jej nie zauważyli bo za wysoko wisiała .
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: 03fxt »

spoko wyjdziesz z tego tylko głupot nie rób.
jakubirl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: jakubirl »

03fxt pisze:spoko wyjdziesz z tego tylko głupot nie rób.
Tzn. ?
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: Skupiony »

Najważniejsze to się nie przyznawać - dużo jest niewinnych skazanych za własną głupotę, bo myśleli, że w zamian za potulność prokurator pójdzie im na rękę.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: stangret »

Lata temu byłem osobiście świadkiem sytuacji, gdzie sąd wydał wyrok skazujący dla gościa, który podczas robienia wykopów pod fundamenty wygrzebał Parabelkę. Wyciągnął złomek z ziemi, miał w rękach i cyk...nielegalne posiadania broni :wink:
Poprosił oczywiście o łagodny wymiar kary 8-)
Temida jest ślepa :wink:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: bruner23 »

Niestety, w tzw. "Wolnej Polsce" ;laughing: nadal obowiązuje bolszewickie prawo, pieczołowicie konserwowane przez obóz " Dobrej Zmiany " :052:
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: LongTom »

i stosowane przez Wolne Sądy
;laughing:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
maniutek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: maniutek »

....i stosowane przez Wolne Sądy. Dycha,centralna :103:
;laughing:
Będzie lepiej...
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: FridayNightSpecial »

Błąka mi się taki tekst, nie wiem skąd się wziął:
"Ktoś nie jest wolny by wolny był ktoś".
(No dobra, przyznaję, to moja swobodna interpretacja literatury pięknej na potrzeby chwili).


Dwa słowa na temat tego, będzie krótko:
03fxt pisze:
Nie wiesz chyba co może prokurator.
Kiedyś myślałem, że decydującą osobą jest sędzia.
Teraz już tak nie myślę.
FridayNightSpecial, w takich przypadkach osobą decydującą jest sędzia, nie dostaniesz wyroku od prokuratora.
Sędzia decyduje w ramach kar przewidzianych dla danego rodzaju przestępstwa.
Prokurator ma duży wpływ na klasyfikację czynu, może wstawić go tam gdzie istnieje minimalny wymiar kary, może też w ogóle odstąpić od oskarżenia.
Moim zdaniem pole do manewru ma dużo większe niż sędzia, choć przyznaję, że prawnikiem nie jestem.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2019, 17:35 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: GreenHeart »

Sporo działam w nieruchomościach, więc generalnie interpretacja prawa jest dla mnie wymogiem. Prawnikiem nie jestem więc często po moich wywodach konsultuje to jeszcze z papugą :). Kiedyś na szkoleniu jeden sędzia powiedział nam że sądy nie są instytucjami sprawiedliwości ale przestrzegania prawa, więc od tego jak prokurator wniesie oskarżenie i do czego sąd ma się określać taki będzie tok postępowania i tu wkracza prawnik. To od niego zależy na jakie tory sąd skieruje swoje długie ramie "sprawiedliwości".
Z drugiej strony ponoć każdy obywatel ma znać swoje prawa tylko jak to zrobić kiedy np wszystkie ustawy, rozporządzenia i interpretacje skarbowe o takim VAT mają łacznie 1 mln stron?
Podziwiam np angoli bo ostatnio zablokowano 3 głosowanie nad ugodą brexitową powołując się na prawo z 16 wieku. A w naszym państwie prawo zmienia się praktycznie co noc, tylko jakimś cuddem te najbardziej zamordystyczne ustawy z PRL wciąz mają racje bytu.
jakubirl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: jakubirl »

Jak by co będę relacjonować postępy sprawy i dalsze "rewelacje " . Na razie moja prokurator wróciła z urlopu we środę i jak z nią rozmawiałem mówiła żebym zadzwonił w poniedziałek bo ona ma zapier*** . Ps. Jak by się wątek urwał znaczy że siedzę i nie dali mi internetu .
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: LongTom »

GreenHeart pisze:Sporo działam w nieruchomościach, więc generalnie interpretacja prawa jest dla mnie wymogiem. Prawnikiem nie jestem więc często po moich wywodach konsultuje to jeszcze z papugą :). Kiedyś na szkoleniu jeden sędzia powiedział nam że sądy nie są instytucjami sprawiedliwości ale przestrzegania prawa, więc od tego jak prokurator wniesie oskarżenie i do czego sąd ma się określać taki będzie tok postępowania i tu wkracza prawnik. To od niego zależy na jakie tory sąd skieruje swoje długie ramie "sprawiedliwości".
racje bytu.
Już ponad 10 lat temu w moim mieście była afera obrazująca współpracę policja-prokuratura-sąd. Była opisywana w gazetach lecz nie chce mi się szukać.
Pokrótce pani, obywatelka innego państwa UE coś przeskrobała, sprawa była błaha, ale z powodu magicznego w policji słowa "staty..." wystąpiono o zastosowanie aresztu śledczego.
Wniosek wraz z aktami otrzymał prokurator, który stwierdził, że i tak decyduje sąd, więc nie zapoznał się z materiałami i przystawił swą pieczątkę pod wnioskiem policji.
Sprawa wraz z podejrzaną trafiła do sądu. Niezależny sędzia nie marnował czasu na zapoznanie się z aktami, bo skoro policja wnioskowała a prokurator to "klepnął" to na pewno są podstawy.
Pani trafiła za kraty, choć dotychczas myślała, że to jakiś żart. Rodzina wzięła adwokatów i wyciągnęli ją po paru dniach.
Wszczęto postępowanie kto jest winny.
Komendant Policji - NIE - bo podpisali się pod tym wnioskiem prokurator i sędzia.
Prokurator - NIE - bo podpisał się pod tym sędzia, a wcześniej komendant.
Sędzia - NIE - bo jest wolny i niezależny, a poza tym podpisali się pod tym komendant i prokurator.


Tak więc w każdej sprawie, nawet najbardziej błahej trzeba pilnować każdego kwitka wydanego w sprawie, dokładnie uważać co się mówi i jak to zostało zapisane.
Najszybciej i najmniej boleśnie (finansowo-piszę o kosztach NA PRAWNIKA i mentalnie) można umorzyć sprawę na etapie gdy jest w policji lub w prokuraturze.
Jak już trafi do sądu to musisz wytłumaczyć się sędziemu , który często jest obrażony dlaczego nie poddałeś się dobrowolnie karze, bo prokurator przecież "za nic" nie przyprowadza.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
jakubirl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Potrzebna pomoc sprawa karna

Post autor: jakubirl »

Wezwanie na 25 jako podejrzany art 263 kk pkt 1 . Zadzwoniłem tam i pani sie pomyliła jednak pkt 2 co za ulga
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”