pedersoli derringer guardian legalność

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

pedersoli derringer guardian legalność

Post autor: Bezimienny »

Witam,
Mam pytanie na temat pedersoli derringer guardian, jest to jal by nie patrzeć coś na kształt czarnoprochowca, wiem ze sa rozne wersje, mi chodzi dokładniej o strzelająca śrutem ołowianym 4,5mm poprzez wystrzelenie kapiszoma, takiego jak w czarnoprochowcach (filmik pokazujacy konkretny model pistolecika: https://youtu.be/ZSNXY4dWSzw. Czy takie rozwiazanie jest na chwile obecną legalne? Idzie sie już pogubić z tym wszystkim po akcjach z zoraki czy innymi kapiszanowcami uznawanymi jako broń totalnej zagłady. Szukałem informacji na ten temat jednak bezskutecznie, a jak juz cos było to dotyczyło czegos podobnego (np tego pistoletu w weraji na splonki centralnego zaplonu). Tak wiec jak sądzicie, zgodne z prawem czy jednak nie?

Pozdrawiam Łukasz Kliszewski.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pedersoli derringer guardian legalność

Post autor: 03fxt »

wiatrówka pirotechniczna
jest na granicy
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pedersoli derringer guardian legalność

Post autor: Bezimienny »

Sie domyślałem, cos jak zoraki k55 czy jakos tak sie to zwało. A jesli by uzyć jeszcze odrobinke czarnego prochu i mamy czarnoprochowca dla ubogich, ale to i tak pewne bedzie zakwalifikowane jako niedozwolone, szkoda bo myslalem zeby z lufy od lucznika wz70 ktora akurat mam zrobic coś tego typu na czerwone kapiszony z tych zabawkowych pistolecikow, jednostrzalowy z łamaną lufą by ładować srut i kominkiem do kapiszona, efekt fajny ale jak ma to byc ryzykowne z punktu prawnego to szkoda zachodu.... Ale przecierz moge sobie kupic maczete, siekiere, łuk, albo wziac pół kilowy kamien i nim rzucic. Chore prawo, ale co sie poradzi.

Pozdrawiam i jesli ktos wie cos wiecej w temacie to zachecam do dyskusji ;)
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pedersoli derringer guardian legalność

Post autor: 03fxt »

kupić w sklepie a zrobić to i tak 2 różne rzeczy
ekspertyzy w kryminalistyce tanie nie są
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pedersoli derringer guardian legalność

Post autor: rosmo »

Mamy takie prawo, że współcześnie Samuel Colt siedziałby w pi***lu z wieloletnim wyrokiem ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”