Nasze prawa.

Moderator: Moderatorzy CP

ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: ptaku_1 »

To jest nabijanie statystyk.
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
Rovan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 września 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Rovan »

Czytając niektóre wątki na tym forum odnoszę czasem wrażenie, że część osób które się w nich wypowiadają jest nieco przewrażliwiona.
Jak dotąd nigdy nie nosiłem załadowanej broni CP. Nie miałem takiej potrzeby.
Natomiast kilka razy w drodze na strzelnicę / ze strzelnicy zdarzało mi się przenosić rozładowany rewolwer w kaburze przy pasie. Co więcej moje kabury (w odróżnieniu od tej na zdjęciu ilustrującym artykuł na blogu P. Turczyna) są otwarte, zatem rewolwer był dość dobrze widoczny (co najwyżej przysłonięty połą bluzy lub kurtki).

Nie robiłem tego aby się afiszować - Po prostu nie dysponując samochodem mam zazwyczaj problem aby zabrać się z większą ilością szpeju na strzelnicę. Szczególnie gdy biorę ze sobą kilka sztuk broni, w tym długą. W takiej sytuacji czasem wygodnie jest mi jeden z rewolwerów umieścić w kaburze na biodrze.
Mimo że drogę pokonuję komunikacją zbiorową (a ostatni kilometr piechotą środkiem dzielnicy) nigdy nie spotkałem się z żadną reakcją osób postronnych, które przecież nie mogły wiedzieć że broń nie jest nabita.
Raz odniosłem wrażenie, że jeden z grupki dresiarzy pijących piwo pod sklepem chciał mnie zaczepić i w ostatniej chwili zrezygnował dostrzegłszy rękojeść rewolweru wystającą zza poły ubrania :) Jednak to pewnie tylko moja wybujała wyobraźnia :P

Chciałbym być dobrze zrozumiany - Nie jestem zwolennikiem organizowania jakichś akcji noszenia broni CP na pokaz, natomiast nie widzę powodu aby zniechęcać do noszenia tych, którzy mają na to ochotę. Mają do tego pełne prawo, zaś próby jakiejś "autocenzury" ze strony środowiska strzelców, żeby tylko nie drażnić ustawodawcy są dla mnie zupełnym kuriozum.

Wyobraźcie sobie np. sytuację w której następuje zmiana ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym z 50 km/h do 70 km/h, ale część nadgorliwych kierowców próbuje wymóc na pozostałych stosowanie dotychczasowego limitu aby "nie drażnić ustawodawcy". Chora wizja? Jednak w przypadku broni CP niektórzy z obecnych na forum stawiają się w roli tych nadgorliwych kierowców...
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 21:55 przez Rovan, łącznie zmieniany 1 raz.
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: lipton73 »

Prawo prawem, a życie życiem. Masz prawo nosić, owszem, ale kilka incydentów, gdzie ktoś zadzwoni na Policję, dorwą delikwenta i puszczą, bo ma prawo, ale media zrobią z tego news dnia i wszyscy zaczną trąbić o zagrożeniach. To ze masz prawo, nie znaczy że nie trzeba unikać kontrowersyjnych sytuacji kierując się dobrem wszystkich. Sam jestem niepokorny, ale społeczeństwo nie jest uświadomione i byle bzdura będzie rozdmuchiwana, więc nie robię czegoś, co może mi i innym zaszkodzić. :-D
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 22:51 przez lipton73, łącznie zmieniany 1 raz.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: 03fxt »

intencją ustawodawcy z pewnością nie było umożliwienie łażenia z nabitą/widoczną bronią CP po ulicach
jest to luka prawna a kolega Rovan jest trollem
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Hyouka »

03fxt pisze:intencją ustawodawcy z pewnością nie było umożliwienie łażenia z nabitą/widoczną bronią CP po ulicach
Abstrahując od sensu noszenia broni CP, którego nie widzę, co kogo interesują intencje ustawodawcy? Rozumiem dyskutowanie o nich w przypadku niejasnego/niejednoznacznego zapisu w ustawie, ale w tym przypadku prawo jest jednoznaczne. Ludzie są dorośli, i jak chcą je nosić, niech noszą, mają prawo. A ustawodawca ma prawo lukę załatać jak się mu zachce. Też ma do tego prawo.
Póki tego nie zrobią, prawo jest jakie jest i w jego granicach ludzie mogą robić co się im żywnie podoba.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2018, 01:10 przez Hyouka, łącznie zmieniany 2 razy.
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: lipton73 »

Bez urazy kolego, pisałem wcześniej o co kaman. To że mamy prawo, nie znaczy że musimy to robić, zdrowy rozsądek nakazuje, że dla naszego dobra, czyli społeczności CP, należy robić tak, żeby nikt nie miał na nas haczyka. Żyjemy w takim, a nie innym kraju, gdzie ktoś wpadnie na pomysł, że trzeba coś zmienić i w nocy to zrobią. W naszym wspólnym interesie jest unikanie sytuacji, które dadzą podkładkę żeby nas ud***ć. Ludzie są jacy są, nie żyjemy w USA i z dojrzałą myślą trzeba to przyjąć. Jeśli ktoś tego nie ogarnia, to nie powinien chwytać się w ogóle za broń. Sorki, ale takie jest moje zdanie. W żadnym wypadku nie myślę, ze taki Ty jesteś, ale oświecanie niedojrzałych, którzy też odwiedzają to forum, może narobić sporo problemów.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: 03fxt »

Hyouka pisze:
03fxt pisze:intencją ustawodawcy z pewnością nie było umożliwienie łażenia z nabitą/widoczną bronią CP po ulicach
Abstrahując od sensu noszenia broni CP, którego nie widzę, co kogo interesują intencje ustawodawcy? Rozumiem dyskutowanie o nich w przypadku niejasnego/niejednoznacznego zapisu w ustawie, ale w tym przypadku prawo jest jednoznaczne. Ludzie są dorośli, i jak chcą je nosić, niech noszą, mają prawo. A ustawodawca ma prawo lukę załatać jak się mu zachce. Też ma do tego prawo.
Póki tego nie zrobią, prawo jest jakie jest i w jego granicach ludzie mogą robić co się im żywnie podoba.
pan lub pani, którzy na podpis wlepiają 48h wakacje na twardej pryczy w wieloosobowym pokoju o chlebie z salcesonem poprzedzone zaglądaniem w dupę i odebraniem sznurówek może uznać to za ciekawe ćwiczenie z interpretacji przepisów :090:
i nie myśl, że będą mieli problemy w pracy po takim czymś bo uzasadnienie takiej decyzji to jakieś 2-3 zdania na temat zachowania klienta z klamką.
Rovan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 września 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Rovan »

03fxt pisze:kolega Rovan jest trollem
Różnymi inwektywami mnie w moim 38-letnim życiu określano, ale pierwszy raz ktoś nazwał mnie trollem :?:
Jeśli w ten sposób próbujesz zarzucić mi kłamstwo, to zapewniam że sytuacje, które opisałem w poprzednim poście naprawdę miały miejsce. Przemieszczałem się w drodze z domu na strzelnicę i z powrotem z rewolwerem w kaburze na biodrze i nikt mi na to uwagi nie zwrócił. Nie wiem, może okrycie wierzchnie na tyle zasłaniało kaburę, że nikt jej nie zauważył, ale szczerze mówiąc wątpię. Nie starałem się wprawdzie eksponować broni, ale też nie próbowałem jej ukrywać. Mozę po prostu ludzie nie są tak przewrażliwienie jak to się niektórym wydaje.

Nadmienię jeszcze, że często zabieram na strzelnicę karabinek rewolwerowy Remingtona. Przenoszę go w futerale na broń (a nie jak niektórzy na tym forum w pokrowcu na wędki :shock: ) i jakoś ten widok również nie wydawał się nikogo szokować.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: 03fxt »

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie nie trzeba kłamać by uzyskać tytuł trolla :568:
Rovan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 września 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Rovan »

Nie wydaje mi się aby moja pierwsza wypowiedź w tym temacie spełniała przywołana definicje trollowania, ale ok zostawmy to.
Pozwolisz, że podsumuję moje zdanie w temacie jawnego noszenia/przenoszenia broni CP - prawo tego nie zabrania zatem zostawmy decyzję samym zainteresowanym. Kto chce nosić niech nosi, kto nie chce niech nie nosi.
W zasadzie tyle miałbym do powiedzenia gdyby nie poniższa Twoja wypowiedź:
intencją ustawodawcy z pewnością nie było umożliwienie łażenia z nabitą/widoczną bronią CP po ulicach (...) jest to luka prawna
Przepisy regulujące zasady noszenia broni zostały wydane jedynie w odniesieniu do broni na pozwolenie (Rozp. MSW z 2014 r.).
Z luką prawną mielibyśmy do czynienia gdyby przepis był na tyle nieprecyzyjny bądź dający pole do szerokiej interpretacji, że pozwalałby "przemknąć się" użytkownikom broni CP.
Tutaj jednak sytuacja jest, powiedziałbym wręcz odwrotna.
W par. 1 w/w rozporządzenia bardzo precyzyjnie określono do jakiej broni ma ono zastosowanie.
Gdyby autorzy rozporządzenia chcieli objąć nim również broń CP wystarczyło w par. 1 ust. 1 dopisać trzeci punkt odnoszący się do broni, o której mowa w art. 11 pkt 10 ustawy.
Skoro tego nie zrobili widocznie nie było ich intencją jakiekolwiek poza wynikającymi z odrębnych przepisów (np. rozporządzenie w spr. przewozu broni i amunicji środkami transportu publicznego, czy art. 32 ust. 1 ustawy) ograniczanie prawa do noszenia broni CP.

To by było na tyle, więcej nie "trolluję". Co mnie w końcu obchodzi, czy ktoś nosi lub nie nosi przy sobie broni CP. To sprawa indywidualna, niech zatem każdy robi co chce (w granicach prawa).
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2018, 16:54 przez Rovan, łącznie zmieniany 2 razy.
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: escobar »

escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: escobar »

Hawken pisze:Niewiadomo jak się to skończy. Broń pewnie mu zabrali.
To pewne , zastanawiam się tylko dlaczego , przecież posiadał legalnie , może dla tego że użył po za strzelnicą , niestety odebrali mu jedyny środek - narzędzie do obrony , ( a jak źli panowie wrócą ) współczuję gościowi nie dość że problemy z agresorami to teraz bezlitosna maszyna rządowa do będzie go nękać . Bardzo ciekawy jestem dalszego rozwoju sytuacji . Według mnie to prokurator powinien odstąpić o postępowania , ale to tylko moja własna opinia , tak czy siak trzymam kciuki za gościa .
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2018, 10:18 przez escobar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: gatling »

Gdy zabrali, powinien kupić następny.
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: lipton73 »

Rovan pisze: To by było na tyle, więcej nie "trolluję". Co mnie w końcu obchodzi, czy ktoś nosi lub nie nosi przy sobie broni CP. To sprawa indywidualna, niech zatem każdy robi co chce (w granicach prawa).
Kolego, dalej to samo, czy zrozumiesz w końcu, że takie zachowanie może szkodzić naszemu środowisku ? Różnie bywa i nawet nie wiesz kiedy może się trafić sytuacja, która będzie interpretowana na nasza niekorzyść. Jak pisałem, prawo prawem, a rozsądek rozsądkiem. Ludzie, którzy uważają się za wszechwiedzących, wprowadzają najwięcej zamieszania i problemów. Egoistyczne przekonanie, że ja mam prawo, prowadzi do kłopotów. Więcej nie piszę o tym, bo już nie wiem jak przekazać info, że trzeba unikać problemów nawet będąc na prawie i to dla dobra wszystkich, ale egoiści są myślącymi inaczej.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: FridayNightSpecial »

Racje masz ale ci co chca sie przypieprzyc i tak beda to robic, niezaleznie od tego czy bedziesz bron nosil czy nie.
Nieraz trafialy sie artykuly z wielkim tytulem "Strzelanina na ulicy X" a chodzilo o gowniarza co pukal z wiatrowki do golebi czy psa.
Nie chodzi o to czy robil dobrze, chodzi o wrazenie ze bron w reku obywatela to katastrofa i smiertelne zagrozenie dla niewinnych przechodniow i wszystkich w ogole.
To ogolny trend lewicy (lewactwa?) ze chce wszystkich ubezwlasnowolnic bo takimi mozna rządzic bez obawy ze sie zbuntują, nawet noz czy kij bejsbolowy wsadzi cie do pierdla, podobnie jak mowa nienawisci gdy wymknie ci sie zdanie ze nienawidzisz pieprzonych terrorystow.

A tak naprawde tez jestem bardzo ciekaw jak to sie dalej potoczy.
To by byla jakas wskazowka dla nas choc rzecz jasna final zawsze zalezy od sedziego i posiadanej kasy.
Od wyroku mozna sie jednak odwolac i wziac lepszego/drozszego adwokata.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2018, 14:00 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”