Nasze prawa.

Moderator: Moderatorzy CP

Tilgh.54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 536
Rejestracja: 22 października 2007, 08:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Tilgh.54 »

Temat w sam raz na czasie kiedy szykuje się nowa ustawa. Trybun jak widać nie ustaje w wysiłkach by pod pozorami walki o prawa zaorać CP, najpierw wciskana na siłę posłom do ręki opinia dr Gurtowskiego, w której to doktor snuje wizje powtórki z Dallas 1963 przy użyciu Enfielda, teraz to.
Ci co przekuli swe miecze na lemiesze orzą dla tych którzy tego nie zrobili
prezydent83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: prezydent83 »

Koledzy, a może zamiast zachwycać się naszymi prawami, zacznijmy walczyć o nasze prawa, bo niedługo może z nich nic nie zostać...
Wklejam linki do akcji mającej na celu zniwelowanie groźnych dla środowiska skutków nowej ustawy "widmo".





Od razu wyjaśniam, nie jestem z FU i nieszczególnie ich lubię, ale kiedy robią coś pożytecznego to uważam, że trzeba ich wspierać.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 13:58 przez prezydent83, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

"Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje i umiera tak samo człowiek..."
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5743
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: sas88 »

Mamy nosić 1,5 kg złomu przy pasie, aby zadowolic jakichś frustratów?
Głupszego pomysłu dawno nie słyszałem.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Derek Mak »

Trybun wpuszcza nas w maliny by nie swoimi rękami walczyć o prawa pozwoleniowców.
Durniejszego pomysłu dawno nie czytałem. Już widzę jak po ulicach Polski przechadza się 200 tys. refolferowców a reszta społeczeństwa chowa się po bramach. Po tygodniu CP byłoby już na pozwolenie tylko.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5743
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: sas88 »

Zawsze mogliśmy, to żadna nowość, pan mecenas Ameryki nie odkrył.
Tylko w jakim celu?

W gacie to raczej robią ci którzy chcą urządzać jakieś durne demonstracje. W kupie poczulibyście sie pewniej.
Tyle, że kupa śmierdzi.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nasze prawa.

Post autor: Marek- »

Niech sobie nie znany uzbroi swoją familię i pomaszeruje w niedzile na sumę, potem prześle zdjęciai opowie czy mu się podobało.
Od dłuższego czasu coś mu sie porobiło. Ciekawe czy sam lata po wsi z remikiem u boku, że innych namawia.
Szuka głupich pod populistycznym pomysłem.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 15:42 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: jurek40b »

Na fejsbówej grupie CP, co chwilę ktoś pisze to samo. Że nosi bo może, bo czuję się pewniej itp. Jak zwrócisz uwagę,że to durnota. To masz taki heit, że się e glowie nie mieści. A czytając wypociny domorosłych kowbojów. To ku..wa strach z domu wychodzić bez kałacha. Na szczęście większość piszących rewolweru to w telewizji widziała. A nie znany, zrobil się dziwny.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: MarcinD »

Tak jest, z czarnym prochem na ulice. Juz widze co Hanka i Kazek powiedza. Jesli ktos mysli, ze powiedza - o prosze, uzbrojony obywatel, chyba niepotrzebnie sie balysmy broni, kupia Colta mojemu Brajankowi, to sie z Waclawem na lby pozamienial. Bedzie najpierw wrzask, potem stwierdza, ze debile, potem, ze zagroznie i poleci... Po chwili znajdzie sie jakis redaktor ktory napisze, ze jak im dac Kalachy to tez z nimi beda lazic, wiec nie dorosli itp itd.. Teleekspery, TVN-y i ogolna jatka w mediach i zrobi sie smrod i zamieszanie, a nie znany skwituje to tylko na blogu, ze Polacy nie dorosli, albo ze nie zrozumieli przeslania i ze w ogole to wszyscy sa bezbozni, komuchy, prorosyjscy, antypolscy i kolejne bzdety, a potem dalej bedzie dziabal patykiem krowi placek, bo do tego z grubsza teraz sprowadza sie jego dzialanosc. Ten czlowiek nam niestety szkodzi. Oswajanie Polakow z bronia to praca u podstaw, strzelnice, pokazy, powolne wychodzenie z cienia, technika malych krokow, uczenie mlodego pokolenia jaka jest prawda, a nie latanie z giwerami pod warzywniakiem.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: MarcinD »

Naprawde nie widzisz roznicy miedzy dyskusja a pieniactwem? Bo to co postuluje nie znany to pieniactwo. Nikogo nie przekona, tylko wkurzy i narobi nam wrogow. Kazdemu tu zalezy na utzrymaniu minimum status quo, a najlepiej pozytywnych probroniowych zmianach, ale lataniem z bronia po ulicach osiagniemy efekt przeciwny.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Tilgh.54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 536
Rejestracja: 22 października 2007, 08:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Tilgh.54 »

MarcinD czysta prawda, tak to będzie wyglądało. Zresztą precedens był w USA i nawet w takim kraju który jest bardziej przyzwyczajony do broni skończyło się to wprowadzeniem restrykcji, a co dopiero w Polsce. Na forum strzeleckiej user Phouty z USA opisywał skutki działania takich wariatów,

http://www.strzelecka.net/viewtopic.php ... ych#p63463

"Jako właściciel dużej ilości broni i będąc amerykańskim fanatykiem broni palnej, oczywiście jestem za jak najmniejszym ograniczaniem dostępu praworządnych obywateli do broni przez władze administracyjne.
Jednakże argumentacja mercator1990 z wcześniejszego postu odnośnie przesadzania z ilością broni na wnioskach, trafiła mi do przekonania.

Oto mała przypowiastka z mojej rodzimej Kalifornii "ku przestrodze":
Kilka lat temu jako znak protestu na ograniczanie przez policję wydawania licencji na ukryte noszenie broni, powstał w CA ruch, ażeby nosić broń odkrytą, skoro to nie było regulowane przepisami i oczywiście jak najbardziej legalne. (Broń odkryta musiała być jednak rozładowana przy jej przenoszeniu, chociaż magazynki mogły byś pełne, ale nie w rękojeści pistoletu).

Zaczęło się widzieć stosunkowo dużo młodych ludzi obnoszących się dumnie z rozładowaną spluwą u pasa, popijających kawę w Starbuck, czy też robiących zakupy w sklapach.
Jednakże widziało się także bardzo dużą ilość "niezorientowanej publiki" popadającej wręcz w przerażenie na sam widok odkrytej broni w miejscach publicznych.

Pomimo faktu, że populacja Kalifornii to jest 12% populacji USA i Kalifornijczycy kupują ponad 15% broni w całym kraju, to jednak znaczna większość populacji w moim stanie jest albo zatwardziałymi hoplofobami (San Francisco i Los Angeles), albo są "bojaźliwie" neutralni w najlepszym przypadku.

Więc podniósł sią krzyk przerażenia na widok broni wśród publiki, wspomagany oczywiście alarmistycznymi doniesieniami massmediów i ujadaniem organizacji typu "anty", czyli "save our children".

No i co?
Kalifornijski "sejm" natychmiast uchwalił nowe prawo, które weszło w życie 1 styczna b.r., że nie wolno przenosić odkrytej broni krótkiej w miejscach publicznych, za wyjątkiem strzelnic oczywiście, czy też miejsc gdzie sią strzela.

Wniosek jest taki, że legislatura pod silnym naciskiem przytłaczającej większości społeczeństwa "bojącej się" broni, jest technicznie w stanie uchwalać nowe upierdliwe dla strzelców prawa znacznie szybciej, niż trwa prawna walka o ich anulację, czy to w sądach (bo są niekonstytucyjne), czy też na drodze legislacyjnej.

Oczywiście ten "open carry" ruch nie słuchał porad bardziej umiarkowanej większości środowiska strzeleckiego, nawołującego do umiaru i jednocześnie pracującego bardzo mocno na umocnieniem (w sensie prawnym) konstytucyjnych praw odnośnie broni w Kalifornii.

Ci "młodzi i gniewni" nie chcieli jednak słuchać, bo im "konstytucja pozwala"........no i pozwoliła. :twisted:

Najgorsze jest to, że ci sami naiwni "młodzi i gniewni" zaczęli ostatnio paradować po ulicach z....karabinami przenoszonymi na plecach, bo ich odkryte przenoszenie nie jest jeszcze regulowane prawem.

Ale jak długo? Pewni ludzie nie potrafią się jednak uczyć, nieprawdaż?

Czyli moja rada dl strzelców w Polsce:
TAK! Trzeba walczyć o nasze prawa, ale z głową i nie należy niepotrzebnie zadrażniać sytuacji......wniosek na "dziesiąt" sztuk broni "bo można" autentycznie nie ma sensu, a tylko niepotrzebnie wkurza niebieskich, usztywniając tylko ich niechęć, bo nie trzeba geniusza ażeby wyliczył, że przeciętny Kowalski zarabiający kasę z dna drabiny dochodów, nie jest w stanie sobie kupić dajmy na to 30 sztuk broni o wartości...hm...120 000 PLN w ciągu następnych 10 lat!!!
Więc po co on aż na tyle "jednostek" występuje?

Wystarczy jeden przypadek, że ktoś z większą ilością broni posiadaną na pozwolenie, popełni jakiekolwiek przestępstwo z użyciem jednej tylko sztuki.
Nie jest sobie trudno wyobrazić nagłówki w massmediach na ten temat! A politycy natychmiast zaczną prowadzić "dochodzenie"....a dalej to już wiadomo...
A pOsłowie w legislaturze słuchają tak zwanej "opinii publicznej", bo ich stołki mogą byś zagrożone w najbliższych wyborach.

Małe statystyczne pytanie: Jaki procent polskiego społeczeństwa tworzą miłośnicy broni?
1%? 2%? 5%?, a może nawet 10, czy 15%. Nie ważne, dopóki jest to przygniatająca MNIEJSZOŚĆ polskiego społeczeństwa.

I kogo legislatura będzie słuchała?

Puenta: Chciwość już niejednemu wyszła bokiem, czyli wolno ale skutecznie, bez prób robienia natychmiastowych "rewolucji", bo "prawo mi pozwala"! Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość połączona z determinacją działania, przyniesie jednak efekty! Nie od razu Rzym zbudowano."
Ci co przekuli swe miecze na lemiesze orzą dla tych którzy tego nie zrobili
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1021
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nasze prawa.

Post autor: slepe_oko »

Se mozna i pochodzić.Władza może i wiedzieć że chodzimy z tym legalnie. Janusz idący z naprzeciwka już niekoniecznie. Krystyna szepnie i Janek będzie chciał rozbroić...no bo jak to...
:512:
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: nzpetter »

Nie jestem posiadaczem CP, ale powiem tylko że:
1) Art. 7. Konstytucji - Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
2) Jeżeli ktoś nie chce nosić bo "be" to takie jest jego prawo. I odwrotnie - jeżeli ktoś chce nosić bo "cool", to takie jest jego prawo.
3) TBP AT może mówić swoje, ale tak naprawdę każdy z nas tutaj jest dorosłym człowiekiem i umie sam podejmować decyzje.

Kurde, ile razy widziałem gościa na ulicy w dżinsach i bluzie, z klamką na wierzchu i nie zadzwoniłem na Policję tylko dlatego że z klamką miał kajdanki. Czyli automatycznie pomyślałem "Policja" i olałem temat.
Nie wiem kto zdecydował że policjant po cywilu to jest "ok" ale zwykły gościu to już "be". Obydwoje mają legalnie, obydwoje musieli się trochę podszkolić. Czy różnica taka że jeden ma z ustawy o policji, a drugi z ustawy o broni o amunicji?

A jak będą chcieli zmienić prawo to po prostu nie głosujemy więcej na tych co takie prawo ustanowili tylko na konserwatywną prawicę lub liberalną prawicę. Jak któraś wygra to będziecie nosić AR-15 na plecach do McDonaldsa.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 19:05 przez nzpetter, łącznie zmieniany 1 raz.
-----------------------------------------
Obrazek
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: MarcinD »

nzpetter pisze: Kurde, ile razy widziałem gościa na ulicy w dżinsach i bluzie, z klamką na wierzchu i nie zadzwoniłem na Policję tylko dlatego że z klamką miał kajdanki. Czyli automatycznie pomyślałem "Policja" i olałem temat.
Nie wiem kto zdecydował że policjant po cywilu to jest "ok" ale zwykły gościu to już "be". Obydwoje mają legalnie, obydwoje musieli się trochę podszkolić. Czy różnica taka że jeden ma z ustawy o policji, a drugi z ustawy o broni o amunicji?
I tu poruszyles ciekawy temat. Otoz Grazyna widzac bron i kajdanki powie policjant i sie nie boi. Ta sama Grazyna, widzac typa z dubeltowka, w kapeluszu z piorkiem, zielonym kubraczku i z terierem u nogi powie mysliwy, do dzika podobna nie jestem wiec luz, i tez sie nie boi. Wie, co idzie za tymi strojami. A widzac kowboja powie - debil, nie kowboj. A widzac typa w starbuniu z AR-em powie dzwoncie na policje i zacznie krzyczec. W swiadomosci spoleczenstwa policja i mysliwi sa upowaznieni do noszenia broni. Naszym zadaniem jest tak uswiadomoc spoleczenstwo, by rozumialo, ze inni tez moga i maja bron, i tak dlugo, jak dlugo jest legalna, to nie ma strachu. Ale wyskakiwanie z bronia na ulicy temu nie pomoze. Jeszcze raz - metoda malych krokow, praca u podstaw. Albo stracimy na tym interesie. Jak mi ne wierzycie to zobaczcie jakie sa reakcje na haslo powszechny dostep do broni. Karyny nawet nie chca slyszec, ze to nie jest rownoznacze z niereglamentowanym, komentarze sa jednoznaczne - rzezie, pijani, kierowcy strzelac beda do siebie na ulicach itp. Na pewno zrozumieja twoja argumentacje, ze biegasz z bronia by ich oswoic z widokiem :D
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: kuras999 »

Tilgh.54 pisze:wniosek na "dziesiąt" sztuk broni "bo można" autentycznie nie ma sensu, a tylko niepotrzebnie wkurza niebieskich, usztywniając tylko ich niechęć, bo nie trzeba geniusza ażeby wyliczył, że przeciętny Kowalski zarabiający kasę z dna drabiny dochodów, nie jest w stanie sobie kupić dajmy na to 30 sztuk broni o wartości...hm...120 000 PLN w ciągu następnych 10 lat!!!
Więc po co on aż na tyle "jednostek" występuje?
To jest akurat bzdura nie każda broń kosztuje 4 tysiące. I znam na prawdę sporo osób które przez rok od uzyskania pozwolenia prawie dobiły do swojego limitu udzielonego w pozwoleniu czyli kilkanaście sztuk. Nie wszyscy zarabiamy "z dna drabiny dochodów" i nikomu nic do tego. Ja mam kilka egzemplarzy broni za mniej niż 1000zl w tym 2 za mniej niż 500. Na prawdę WBP może być znacznie tańszym hobby niż CP. Na początku tak się wydaje że jak dostanie się pozwolenie na 15 sztuk to do końca życia starczy po kilku miesiącach życie weryfikuje ;)
Tilgh.54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 536
Rejestracja: 22 października 2007, 08:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze prawa.

Post autor: Tilgh.54 »

kuras999 pisze: To jest akurat bzdura nie każda broń kosztuje 4 tysiące.....
Zechciej łaskawie zauważyć że to cytat z postu usera z innego forum do którego dałem linka, do tego zacytowałeś nieistotny fragment który nie ma znaczenia dla dyskusji która się tu toczy.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 19:49 przez Tilgh.54, łącznie zmieniany 1 raz.
Ci co przekuli swe miecze na lemiesze orzą dla tych którzy tego nie zrobili
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”