Zakup CP na Egun.de

Moderator: Moderatorzy CP

Twardowski
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup CP na Egun.de

Post autor: Twardowski »

Witam serdecznie,
Zastanawiam się nad zakupem broni CP na portalu egun.de, od kilku dni męczę jednego Niemca i doszliśmy chyba do zgody w kwestii ceny, z podjęciem ostatecznej decyzji czekam jeszcze na kilka dodatkowych zdjęć, które obiecał że zrobi w weekend. Zastanawiam się jednak nad procedurą, która mnie czeka po zakupie. Z tego co ustaliłem ze sprzedawcą to powinien mu wystarczyć skan dowodu i ten EU-Export-Formular o którym informacja znajduje się pod każdą aukcją, czy to jest dokładnie to samo co nasza uprzednia zgoda przewozowa na każdorazowe przemieszczenie broni palnej? Jeśli tak to jest różnica w kwestii tego, które będzie wypełnione? Wypełnić obojętnie które, wypełnić oba? Wypełniać po polsku, niemiecku czy angielsku? Co wpisać w kategorii i typie broni gdy sprawa dotyczy czarnoprochowego rewolweru rozdzielnego ładowania? Według poradnika na lskb.pl ten dokument powinienem wysłać listownie, z tego co rozmawiałem z tym Niemcem wynika że wystarcza mu skan wypełnionego i podpisanego, więc jak to jest? Ktoś ma doświadczenie z podobnym zakupem? Jakieś jeszcze formalności muszę dopiąć ze swojej strony? Spodziewać się jakiś problemów pokroju tego, że paczka zostanie zatrzymana a ja będę wzywany by tłumaczyć, że to replika broni rozdzielnego ładowania wyprodukowanej do 1885?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
I przepraszam jeśli pytam dość chaotycznie i to o najprawdopodobniej dość podstawowe i oczywiste rzeczy, ale tak to już jest, że człowiek nie chce się potknąć na jakiejś głupocie, niby prosta i oczywista transakcja, ale niestety ograniczona przepisami więc nie chciałbym żeby zakup dla przyjemności zakończył się nieprzyjemnościami, zatrzymaniem broni czy jej odesłaniem czy czymś w tym stylu
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup CP na Egun.de

Post autor: irek_39 »

Uprzednią zgodę przewozową wypełniasz na polskim druku i wysyłasz do Twojej WKP. W typie wpisywałem: rewolwer kapiszonowy (percussion revolver) i kategorię D. Po otrzymaniu z policji podpisanej zgody wysyłałem jej skan mailem oraz listem oryginał. Niemiec wyrabiał u siebie odpowiednią zgodę i wysyłał przedmiot z "papierami" do Polski.
ps.
oprócz samej uprzedniej zgody przewozowej pisałem krótką prośbę z opisem, na jakiej podstawie mają ją wydać.
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2018, 17:14 przez irek_39, łącznie zmieniany 1 raz.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup CP na Egun.de

Post autor: 03fxt »

słyszałem od kolegi, że sklep z FR wysyła po prostu kurierem beż żadnego pitupitu.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup CP na Egun.de

Post autor: irek_39 »

Tylko, że tu chodzi wyraźnie o Niemcy oraz rewolwer...
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakup CP na Egun.de

Post autor: Shooter7 »

Niech Niemiec skontaktuje sie z jakimkolwiek wlascicielem sklepu z bronia. Ten skasuje troche grosza ale oszczedzi Ci to latania i formalnosci.

Skontaktuj sie ze Slupskiem - Raj dla mysliwego, jest to filia niemieckiego sklepu.

:wink:
lexy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 lipca 2017, 22:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup CP na Egun.de

Post autor: lexy »

jak zakończyła się sprawa zakupu?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”