Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Moderator: Moderatorzy CP

Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Klochard »

Dzień dobry!

Od jakiegoś czasu strzelam z własnego Colta Army 1860 i na wszelkie pytania związane z tym hobby potrafiłem jakoś znaleźć odpowiedź.

Tymczasem ostatnio wybrałem się na strzelnicę na której wcześniej nie byłem (Rembertów pod Warszawą) i ku mojemu zdumieniu zażądano ode mnie EKB.
Na pytanie- jaka jest podstawa takiego żądania dowiedziałem się, że podobno ostatnio zmieniły się przepisy i Policja odwiedziła strzelnicę z dyrektywą ustną by rejestrować numery EKB klientów ośki czarnoprochowej.

Czy ktoś wie co to się wyprawia?
Chciałem uniknąć rejestrowania repliki skoro nie jest to obligatoryjne.
Może jednak stało się wymagane i powinienem jednak wyrobić sobie ten papier żeby być w zgodzie z prawem?

Będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się jakimiś informacjami na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie,
Klochard
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Marek- »

Pierwsze słyszę o takich pomysłach, swoją drogą jak się nie chce coś utrudnić to można wiele wymyślać.

A może jako Klochard'a się Ciebie obawiali
I jak w Misiu pod krawatem będą wpuszczać, bo klient pod krawatem jest mniej awanturujący :one:

Pozwolili Ci w końcu skorzystać czy odszedłeś z kwitkiem ?
Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Klochard »

Specjalnie dla ocieplenia swojego nikczemnego wizerunku zabrałem na strzelnicę syna :)

Ekipa ze strzelnicy okazała się sensowna i myśląca więc udało się postrzelać.
No, ale niesmak pozostał- nie chcę narażać przyzwoitych ludzi na skrępowanie. Jak trzeba, to wtłoczę się w ramy europejczyków kartowanych bronią :(
A jeśli nie trzeba, to nie będę ryzykował, że przyjdą mi nocą i kolbami w drzwi załomocą.
analogowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 27 października 2016, 23:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 20 wiorst o Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: analogowy »

Tak jest na Rembertowie już od kilku miesięcy, trzeba pokazywać EKB, ale nie jest to jakoś nadzwyczaj uciążliwe.
my wife yes, my dog maybe, my gun never
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: biper »

Dla posiadacza EKB pewnie nie, ale dla pozostałych to bardzo duża niedogodność.
Równie dobrze można wymagać aktu chrztu w wierze katolickiej.
Przecież wystarczy mieć przy sobie taki papierek i "nie będzie to jakoś nadzwyczajnie uciążliwe" ... ale tylko dla części strzelców.

Takie podejście strzelnicy i osób, które nie widzą w tym niczego złego przekonuje mnie, że Komisja Europejska może z nami zrobić co tylko zechce i jak im się spodoba, to zakażą wszystkiego, a środowisko g..o w ostatecznym rachunku zrobi, bo i tak (jak widać na powyższym przykładzie) są w nim jednostki świętsze od papieża, które same uwielbiają rzucać kłody pod nogi strzelcom, aby tylko się przypodobać "waadzy".
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: sas88 »

Ten Rembertów to w ogóle jakies dziwne miejsce jest.
Na Pikniku Kowbojskim żądali licencji, teraz znowu EKB.
Fiksum dyrdum po prostu.
Szkoda, ze nie zapytałeś jakie to przepisy się zmieniły. Radzi byśmy się dowiedzieć.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Klochard »

sas88 pisze: Szkoda, ze nie zapytałeś jakie to przepisy się zmieniły. Radzi byśmy się dowiedzieć.
Ależ zapytałem! Tyle, że nie otrzymałem odpowiedzi a może inaczej- brzmiała ona mniej więcej tak: "...jakieś tam przepisy, nie wiemy dokładnie ale Policja przyszła i kazała...".

Trochę trudno z tak miażdżącą logiką dyskutować :(
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: ben_sage »

Może jakiś Bolek tam pracuje donosiciel. Najpierw spisują dane a później proszą o ekb...
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Marek- »

ben_sage pisze:Może jakiś Bolek tam pracuje donosiciel. Najpierw spisują dane a później proszą o ekb...
No i co ?

Co by mieli z tym robić ?

Jak dla mnie to znów zwykła ludzka głupota, gdzieś w jakimś kościele im dzwoniło ale nie wiedzą w którym. A policją to mogą straszyć jak dziadka Mikołajem .
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: marekp »

Strzelnica jest w sumie prywatna i mozna ustalic dowolne zasady. Moze byc EKB czy swiadectwo moralnosci z parafii.... Ale ze tam glownie mysliwi strzelaja i ta bron BEZ POZWOLEN (!) jest im sola w oku to zapewne stad takie rozwiazania. No nie moze byc tak ze ktos ma bron i nie chodzil na kolanach po pozwolenie..... Taka maja logike. Jakby na przyklad powiedzieli - facet z broda nie wchodzi - to bym mogl sie udac do sadu ze mnie dyskryminuja. A przy EKB obawiam sie ze nic sie nie zrobi.
Mozna tam nie chodzic.

MarekP
Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Klochard »

marekp pisze:Mozna tam nie chodzic.
Prawda.

Ale strzelnice dla czarnoprochowców można policzyć na palcach jednej ręki emerytowanego drwala, czyż nie?

Nie chodzi o to, by powielać klasyka Bareję "do Bydgoszczy będę jeździł a tu nie będę kupował". Chodzi o to, by rozdzielnie załadować, rzygnąć ogniem i poczuć piekło siarki :)

Im łatwiej się dostać na strzelnicę (transport/ procedury/ cena) tym częściej się ją odwiedza.
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: adriano »

W Warszawie masz zks. Pod Warszawą jest jeszcze suchodol koło Tarczyna. Nawet jak masz do tych strzelnic kawalek dalej to chyba lepiej zrobić parę kilometrów wiecej niż się wku***ać :-)
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: marekp »

Tym bardziej ze nic nie da awanturowanie sie. Mozesz nawet w krawacie byc i mniej sie awanturowac (klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie) a i tak to jest strzelnica w sumie prywatna. To jak powiedza ze nie to nie bedziesz strzelal. W Rembertowie ceny sa za***iste bo ostatnio 30zl za godzine.

Jest tez 25m "Dziewiatka" na Wale Miedzeszynskim. Kiedys tam strzelalem. Wtedy nie mieli obiekcji ze CP.

MarekP

Jeszcze w Gorze Kalwarii. Osie do 300m. Trzeba dzwonic i sie umowic. Ale mozna sobie postrzelac na 100-200-300m i nie opowiadac potem jak to jest latwo/trudno trafic.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2017, 08:34 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Klochard »

Dzięki za namiary.

Na ZKS strzelam standardowo, rozglądam się tylko za jakąś alternatywą na wszelki wypadek.

Co do cen, to w tym roku ZKS podbiło stawkę do 50 złociszy (pozostawiając 15 dla członków). Tyle, że to jest cena za ośkę- można strzelać do nocy (jest oświetlenie).
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego strzelnica wymaga EKB?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Wykup sobie tzw Kartę VIP za 600 pln (=12 wejść x 50 pln, następne masz bezpłatne :-D), będziesz miał cały rok wchodzenie "za darmo", wystarczy wpis w książce i wchodzisz na oś. Jeżeli jesteś członkiem ZKS - VIP kosztuje Cię 400 pln.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”