Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Moderator: Moderatorzy CP

argo
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Postautor: argo » 2018-09-03, 16:24

Ja widze coś zupelnie innego, uzywki zauwazalnie potaniały, ludzie sie chyba wyploszyli ewentualnej rejestracji CP ( w ktora prywatnie akurat słabo wierze), a co do namierzenia przez organy aktualnych posiadaczy broni CP , którzy jej nie zarejestruja ( sledze trochę fora i dyskusje widze ze to moze byc na fali ogólnego wqrwu popularny trend :wink: ), słabo to widze, z przyczyn o ktorych wspominal Polarms, ale takze ze skali zjawiska, można spokojnie zalozyc ze ponad 2/3 tej broni nie zostanie zarejestrowane, policja zwyczajnie nie bedzie w stanie przerobic danych kto ja może mieć, pomijając szczegol ze wiele z tych egzemplarzy w tzw miedzyczasie zmienilo własciciela kilkukrrotnie, czesto bez najmniejszego śladu.
Ostatnio zmieniony 2018-09-03, 16:25 przez argo, łącznie zmieniany 1 raz.
tylko łowy , tylko nitro

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-09-03, 16:42

Ale wracając do meritum - czyli projektów ustaw (teraz już dwóch osobno). Osoby liczące na szybkie rozstrzygnięcie - w obu wypadkach będą musiały jeszcze poczekać. Tak do końca roku kalendarzowego, mamy nadzieję - jeśli nie dłużej.

Marek-
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: Marek- » 2018-09-03, 17:41

A nie możesz zmienić swoj awatar?
Nie da się na nią patrzeć.
Przynajmniej dodaj wąsik i grzywkę na lewo.
Ostatnio zmieniony 2018-09-03, 17:42 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kukulka00

Postautor: kukulka00 » 2018-09-03, 21:17

Nie można tego czegoś z awatara porównywać do jakiegokolwiek stworzenia posiadającego inteligencję. Tu raczej nasuwa mi się porównanie do pajęczaka którego wykręcałem z zadka po ostatniej wizycie na strzelnicy.

FridayNightSpecial

Postautor: FridayNightSpecial » 2018-09-03, 21:41

argo pisze:a co do namierzenia przez organy aktualnych posiadaczy broni CP , którzy jej nie zarejestruja słabo to widze, z przyczyn o ktorych wspominal Polarms, ale takze ze skali zjawiska, można spokojnie zalozyc ze ponad 2/3 tej broni nie zostanie zarejestrowane, policja zwyczajnie nie bedzie w stanie przerobic danych kto ja może mieć, pomijając szczegol ze wiele z tych egzemplarzy w tzw miedzyczasie zmienilo własciciela kilkukrrotnie, czesto bez najmniejszego śladu.

Argo.
Nie masz pojecia co potrafia dzisiejsze komputery.
(Ja pewnie tez nie.
Mam pojecie co robia szare komputerowe myszki w szarej firmie i to juz robi wrazenie.)
Potrafia przefiltrowac i przeanalizowac rozmowy przez komorke, pomyśl ile ich jest, a ty sadzisz ze nie sprawdza 200.000 nazwisk/numerow w 12 sekund?
Zapewniam cie ze zdaza jeszcze sie zrestartowac, zamowic ci kawe, pokazac najnowsze zdjecia panienek i wyslac maila do kazdego z wlascicieli.

Dwa pytania:
1. Co zrobisz majac CP i wiedzac ze grozi ci za niego 8 lat (na dzis, w krytycznych sytuacjach moze byc wiecej, np kara smierci)?
Zakopiesz go czy oddasz na komendzie?
2. Sprzedasz mi jakis uzywany bez zagladania mi w dowod, robienia zdjecia komorka i spisywania mojego adresu?
Zapewniam cie ze mam 18 lat, przekonasz sie gdy mnie zobaczysz.
Co to zreszta ma za znaczenie w takim wypadku...

MarcinD:
Ta padlina moze kiedys uratowac ci zycie.
Tyle ze jesli juz ma mi grozic 8 lat to wole zeby grozilo mi za CZ-ke albo SigSauera.
Jedyny problem ze z tymi mozna wpieprzyc sie juz podczas kupowania.
Jednak wydaje mi sie jakby ich troche bylo dookola, tych nierejestrowanych.
Ostatnio zmieniony 2018-09-03, 21:46 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 2 razy.

argo

Postautor: argo » 2018-09-03, 21:58

FridayNightSpecial pisze:Argo.
Nie masz pojecia co potrafia dzisiejsze komputery.
(Ja pewnie tez nie. ....itd
.

Zejdź chłopie na ziemie z tego świata fantazji, policja i sluzby graniczne nie sa w stanie wylapac tego co idzie zza wschodniej ( wiem bo tam pracowalm kilka ladnych lat i mam pojecie jak te słuzby działają) a ty tu snujesz wizje ze wyłapią bo komputery, analiza danych ;laughing: Polarms wytłumaczył kilka postow wyzej jak wygladała rejestracja sprzedazy ;laughing: ..... maja taki sam burdel jak np z odstrzelonymi łuskami, nie beda w stanie wyłapać nawet 1/4 wlaścicieli tych zabytków,zakładając ze ta rejestracja w ogóle wjedzie w zycie, w co ja szczerze watpie.
Pyutasz co zrobię ? ...zakladajac ze w ogóle przyjda sie pytać, to ich poinformuje ze po pierwsze juz nie posiadam tego o co pytają, a jak nie wierzą to niech sobie poszukają , po drugie z racji ze nie bylo obowiazku rejestracji tych przedmiotów, moglem z nimi zrobić co mi sie żywnie podobało, ponieważ to była moja wlasność.

P.S Edycja-literówki
Ostatnio zmieniony 2018-09-03, 22:25 przez argo, łącznie zmieniany 2 razy.
tylko łowy , tylko nitro

LARPAK
Status: Online

Postautor: LARPAK » 2018-09-03, 21:59

A powiedz mi jak mam udowodnić, że sprzedałem wąsatemu panu pod 50-ke na strzelnicy podczas zawodów swój rewolwer CP, z którego nie mogłem nic trafić, a on zrobił wynik życia i zaproponował mi dobre pieniądze skoro żadna ustawa nie nakłada na mnie obowiązku rejestracji tej transakcji?
Załóżmy, że PCC też nie płacę.

tylkologin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: tylkologin » 2018-09-03, 22:05

Zwłaszcza, że w podanym przypadku zapłacenie PCC spoczywa na wąsatym, który zrobił wynik życia. Sprzedający nic nie musi.

Grzesiek77

Postautor: Grzesiek77 » 2018-09-03, 22:30

oldtimer pisze:... i śmiszno-i straszno jak mawiają na wschodzie..... :-/
https://wolnemedia.net/karabin-plus/

Przykro mi to mówić, ale ten artykuł jest dziwny, wydaje się być co najmniej stronniczy.

Nie dodaje się wiele rzeczy, np ta z samego początku "...13 kobiet, 3 rodzeństwa i jedno małżeństwo." równa się dwadzieścia dwa. "...Polska ubogaciła się o 196 nowych obrońców." Nie mówię, że podobają mi się kobiety w armii, ale ja widzę je jako sanitariuszki itp.
Niech każdy robi to w czym jest dobry, mało jest kobiet które są dobrymi żołnierzami "pola walki".
Nie chce wypisywać punkt po punkcie, nie znam się na tym i moja opinia miała by charakter subiektywny, ale tak jak pisałem, nie dodaje się to wszystko.

A to "...wielu dowódców chciałoby, aby weekendowe wojsko zabierało broń do domu." strasznie mi się podoba, za to podsumowanie tej kwestii "...Bo wtedy, albo terytorialsi wystrzelają się sami," ten kto to pisał powinien zostać wydalony z kraju, czy tam coś innego.
Starczy już tego myślenia, że Polak to taka tępa pi_da która jak dostania karabin do ręki to pierwsze co zrobi to strzeli sobie w łeb.
Nie jesteśmy gorsi od innych narodów. Czas zacząć o tym głośno mówić.

Grzesiek77

Postautor: Grzesiek77 » 2018-09-03, 22:41

Marek- pisze:A nie możesz zmienić swoj awatar?
Nie da się na nią patrzeć.
Przynajmniej dodaj wąsik i grzywkę na lewo.

Gorąco dołączam się do prośby.
Z nie do końca jasnych powodów to zdjęcie wywołuje u mnie drgawki.
Bardzo ładnie proszę.

03fxt

Postautor: 03fxt » 2018-09-04, 08:11

jedno słowo: ambiwalencja

ten awatar jest ochydny
ALE utrwala pewne nazwisko i to jest dobre :090:

PANPADRE

Postautor: PANPADRE » 2018-09-04, 08:30

03fxt pisze:ALE utrwala pewne nazwisko i to jest dobre :090:

Dokładnie jest tak, jak pisze Kolega. Mnie ten atavar też odrzuca, ale niech w świadomości wszystkich prawych, uczciwych i wolnych ludzi, utrwala to nazwisko i wiąże je ze wszystkim co najgorsze :-D

Marek-
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: Marek- » 2018-09-04, 08:41

Stąd wąsik i grzywka na lewo były by ok.

wsteczniak

Postautor: wsteczniak » 2018-09-04, 09:05

I krowie rogi też.
Darz Bar!

FridayNightSpecial

Postautor: FridayNightSpecial » 2018-09-04, 19:22

Z tym to argo ma racje.
Burdel to to co jeszcze nas ratuje.
Mozna zrobic przeglad samochodu bez kół, mozna wejsc poza kolejka na operację w szpitalu, mozna zaplacic pół mandatu na drodze...
To sie czasami przydaje a czasami ratuje dupę.
Dzieki Niebu za to ze zyje w opoznionym zacofanym kraju, oby jak najdluzej tak bylo sadzac po tym co sie dzieje w rozwinietych.

Wróć do „Prawo CP”