Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Moderator: Moderatorzy CP

tomasz600
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 09 września 2017, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: tomasz600 »

WItam,
Nie śledziłem wszystkich postów ale czy ktoś napisał do MSWiA jak z implementacją dyrektywy UE poradzili sobie ("odnieśli się się do" jest bardziej na miejscu) Czesi? Z tego co kojarzę odrzucają w całości dyrektywę i jeśli chodzi o Europę są tuż za Stanami
"Czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec powiedział, że nowelizowane przepisy wskazują na zaufanie do legalnych posiadaczy broni. Jego zdaniem okazałaby się przydatne w takich przypadkach, jak ataki w Nicei i Berlinie, gdzie nie było uzbrojonej policji. "Nie chcemy rozbrajać własnego narodu w czasach pogarszającego się bezpieczeństwa" - oznajmił."
Są jednak rządzący w innych krajach którzy mają mózgi i są na usługach narodu a nie odwrotnie, zastanawiające jest w czyim interesie PL rząd pracuje bo od kilkunastu miesięcy mam wrażenie że nie dla nas.
Jasiek21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Jasiek21 »

Nie jestem fanem Czechów, wiele lat dla nich pracowałem i wiem że są jak przysłowiowa chorągiewka na wietrze. Ale jednego nie można im odmówić - szacunku do siebie i swojej narodowości. I tak bardzo pragmatycznie, na co dzień a nie tylko werbalnie i z politycznym szumem jak u nas. My mamy władze co tylko gęby wycierają sobie wielkimi słowami, patriotyzmem, "wstawaniem z kolan" a Czesi na co dzień patrzą co będzie dla nich jako Narodu najlepsze. Czasem takie podejście chluby im nie przynosi ale to tylko w naszych oczach. Tym razem też prezentują pragmatyczne podejście. Jeśli ich przepisy się sprawdzają to nie będą pełzać i dostosowywać do jakichś innych wytycznych. I wierzcie mi nawet jak UE zmusi ich do zmian to zrobią to tak, by w jak najmniejszym stopniu było to niewygodne dla czeskich obywateli. W tym przypadku tylko brać przykład.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: FridayNightSpecial »

Faktem jest ze jesli da sie cos zrobic to tylko przed wyborami.
Znany mechanizm.
Jest gdzies jakas petycja ktora moglbym podpisac?
PiotrS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 28 lipca 2004, 07:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: PiotrS »

Pozdrawiam
PiotrS
2x.36 2x.44 2x.45 .451 2x.54 .577 .75
migeater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 07 października 2016, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: migeater »

Zgodnie z dyrektywą:

4a. Państwa członkowskie mogą podjąć decyzję o potwierdzeniu, odnowieniu lub przedłużeniu pozwoleń na
samopowtarzalną broń palną sklasyfikowaną w kategorii A pkt 6, 7 lub 8 w odniesieniu do broni palnej, która
była sklasyfikowana w kategorii B, oraz nabytą w sposób zgodny z prawem i zarejestrowaną przed dniem
13 czerwca 2017 r.
, z zastrzeżeniem pozostałych warunków określonych w niniejszej dyrektywie. Ponadto
państwa członkowskie mogą zezwolić na nabycie takiej broni palnej przez inne osoby uprawnione przez
państwa członkowskie zgodnie z niniejszą dyrektywą, zmienioną dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady
(UE) 2017/853 (*).


Dlaczego zatem nasza nowelizacja nie obejmuje zapisów o potwierdzeniu, odnowieniu lub przedłużeniu pozwoleń na
samopowtarzalną broń palną sklasyfikowaną w kategorii A pkt 6, 7 lub 8 w odniesieniu do broni palnej, która
była sklasyfikowana w kategorii B, oraz nabytą w sposób zgodny z prawem i zarejestrowaną przed dniem
13 czerwca 2017 r.?

Implementacja powyższej możliwości "uratuje" chociaż część już posiadanej broni.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Tak samo jak nie wrzucają innych zapisów, które bardziej bolą i bolały by jeszcze mocniej po ich wprowadzeniu.

Tam jest celowo chyba tyle bubli wrzuconych, abyśmy się ich usuwaniem zajęli, a nie patrzyli na udogodnienia dyrektywy jak np. jednostrzałowe kbks'y na rejestrację itp.
Zajmiemy się usuwaniem tych problemów, oni wprowadzą to co chcą i tak dzięki temu, a nikt nie zauważy pominiętych udogodnień.
alex321
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 16 września 2011, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Kieleckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: alex321 »

Enfield Artillery .58, Remington .44, Remington .36
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: bruner23 »

Przejrzałem dzisiaj projekt tej nowej ustawy UoBiAB z dn 3.08.2018 i porównałem z uwagami z sugestiami zgłoszonymi podczas konsultacji publicznych miedzy innymi przez takie instytucje jak WiTU która to chyba jest niekwestionowanym autorytetem w kwestii uzbrojenia.

WiTU zgłosił wiele mądrych uwag technicznych (np. definicja cześć istotnych broni) których to uwag w projekcie z 3.08.2018 nie widać :?:
Świadczy to pysze i ignorancji urzędników tworzących ten bubel prawny a prymitywny język techniczny jak i składnia nasuwa podejrzenie ,że wśród inspiratorów tego "przedsięwzięcia" były jakieś po PRL-owskie resortowe szumowiny .


http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12 ... 4#12457184
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2018, 14:56 przez bruner23, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Raptor.red »

Były tu głosy że być może ta ustawa jest jest świnią podłożoną PIS-owi przed wyborami, tak sobie myślę że jakby tak było, a ja byłbym przewodniczącym PIS to pokazałbym faka tym co to zrobili, i pozwoliłbym na bezpozwoleniowe posiadanie broni do wspomnianego roku 1900, nie tylko rozdzielnego ładowania.Uważam że społeczeństwo pokazało już, że jest odpowiedzialne.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: GreenHeart »

Prezes PGZ nie zgłasza uwag - tadam!
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Nie zgłasza bo po jego linii nie ma tam nic co by mu zagrażało.
Magnes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 14 października 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Magnes »

Czego mnie to nie dziwi . Raz że pewnie niema zielonego pojęcia o czym jest mowa a dwa to strzelcy cywilni i cywilny rynek broni to oni mają w głębokim poszanowaniu .
Magnes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 14 października 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Magnes »

Czego mnie to nie dziwi . Raz że pewnie niema zielonego pojęcia o czym jest mowa a dwa to strzelców cywilnych i cywilny rynek broni to oni mają w głębokim poszanowaniu
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2018, 16:57 przez Magnes, łącznie zmieniany 1 raz.
jac10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 23:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: jac10 »

Co na Defiladzie - byly jakieś znaki protestu czy nie ?
radek102
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwietnia 2018, 21:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: radek102 »

Sądzę że potrzeba nagłośnić naszą sprawę. Rządzący bardzo nie lubią rozgłosu w sprawach gdzie działają przeciwko suwerenowi. Dobrze byłoby zrobić jakąś małą kampanie medialną np. kilka artykułów sponsorowanych w poczytnych gazetach. Tak żeby ludzie wiedzieli że zupełnie bez powodu władza chce zabierać nasze prawa. Najlepiej jakby taki artykuł miał wydźwięk że dzisiaj nam zabierają prawa a jutro inne prawo mogą zabrać inne grupie społecznej. Uważam że pieniądze na ten cel udałoby zebrać, starczy aby każdy z ludzi co podpisał petycje dał 10 zł i już byśmy zebrali 100 000 zł na nagłośnienie tej sprawy.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”