Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Parabellum »

Jakie to ma przełożenie dla naszego problemu? Nie oczekujesz chyba, że przy braku takich tradycyji uwarunkowanej amerykańską krótką historią, da się to w Europie zmienić ot tak przelewając składkę członkowską dla jakiejś organizacji?

Ludzie związani ze środowiskiem strzeleckim wykonały olbrzymią pracę, co dało szansę na dalszą walkę, ale to dopiero początek ewentualnej długiej drogi do pokonania, a może to zostać wszystko zniszczone po wyborach samorządowych jedną decyzją rządu, który uważa, że ma legitymację na robienie wszystkiego na co tylko ma ochotę.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Parabellum pisze:Jakie to ma przełożenie dla naszego problemu?
Pytanie co jest naszym problemem w odniesieniu do NRA?
NRA jak i USA boryka się co chwilę z takimi problemami jak my mamy właśnie teraz i czy możemy wyciągnąć wnioski z ich działań - tak.
Parabellum pisze:Nie oczekujesz chyba, że przy braku takich tradycyji uwarunkowanej amerykańską krótką historią, da się to w Europie zmienić ot tak przelewając składkę członkowską dla jakiejś organizacji?
Jak wspomniałem powyżej NRA i USA borykają się z tego typu problemami ciągle - ograniczenia magazynków, broń wojskowa czy przypominająca ją itd. - wiele zależy od stanu, ale problemy mamy te same.
Z resztą zapisy dyrektywy jak ktoś przyjrzy są zerżnięte żywcem z przepisów lewackich stanów w USA - dlaczego magazynek na 10 naboi, a nie 12?
Kto i na jakiej podstawie określił taką ilość?
Właśnie takie zapisy są np. w Kalifornii i nie tylko.
Parabellum pisze:Ludzie związani ze środowiskiem strzeleckim wykonały olbrzymią pracę, co dało szansę na dalszą walkę, ale to dopiero początek ewentualnej długiej drogi do pokonania, a może to zostać wszystko zniszczone po wyborach samorządowych jedną decyzją rządu, który uważa, że ma legitymację na robienie wszystkiego na co tylko ma ochotę.
I w tym rzecz, że owi "ludzie" w USA to właśnie NRA, a nie pojedyncze żuczki, które proszą się o spotkanie z posłem czy senatorem, który na ogół i tak ma to gdzieś.
Tam, jak wspomniałeś jest tradycja posiadania broni.

U nas swoistym NRA miał być kopnięty kwadrat, a wyszło jak wyszło, a dlaczego? Bo każdy chciał coś swojego bez podania jasnych celów lub dla każdego owe cele były inny.

U nas mamy PZSS, który niestety nie jest organizacją prostrzelecką - jest dotowany z budżetu państwa i mianowany z ministerstwa, a jedyne czym się zajmuje to sport olimpijski, a i to też tak zasadniczo idzie mu po grudzie, gdzie większość pracy na samym początku i tak spoczywa na lokalnych klubach, które inwestują w zawodników i zawodniczki, gdzie i tak muszą te kluby opłacać licencję w PZSS (jak mają punkty itd. to jest taniej, ale i tak).

Poczytałem sobie nieco na temat historii NRA i jest tam coś czego zabrakło i w sumie brakuje u nas zarówno w PZSS (nieco mniej) jak i we wszelkiej maści organizacjach:
https://home.nra.org/about-the-nra/

Mianowicie chodzi o:
- organizowanie szkoleń dla młodzieży - niestety kluby same tego nie udźwigną na większą skalę, aby popularyzować strzelectwo
- organizowanie zawodów - ponownie zawody dla zainteresowanych są, ale tutaj się kłania szersza popularyzacja bo jeżeli mamy szkolenia dla młodzieży to i na zawodach się ona pojawi - to się samo nakręca
- praca "naukowa" nad przepisami prawa, ale też samej broni i jej wykorzystania, statystyki itp. - u nas robi to policja, ale jako broń wrzuca wszystko łącznie z wiatrówkami itp. - coś czego nikt u nas poza nimi nie robi i w tym momencie nie mamy żadnego narzędzia, aby pokazać, że dyrdymały bieńkowskiej o statystykach są bujdą, podobnie jeżeli chodzi o interpelację jednego z posłów odnośnie prac nad zmianami w rzeczonej ustawie, gdzie pyta o badania i statystki - nikt ich pewnie nie robił, ale jak coś zostało zrobione to i tak w żaden sposób tego nie zweryfikuje
- przede wszystkim popularyzacja strzelectwa i uświadamianie społeczeństwa - co mamy na tym polu? NIC! Kompletnie nic - mamy albo lewackie wpisy w massmediach mówiące, że broń to zło albo prawicowe wpisy, w których broń nie jest zła, ale krzyczy się na tego lewaka co napisał iż jest zła - niejasny przekaz, który często ma wykorzystywane te same zdarzenia w różnych odstępach czasu co mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich kilku miesięcy niejednokrotnie! Tutaj niestety prezesik kopniętego kwadratu nie pomaga na tym polu, a tego typu wpisy powinny być chłodno skalkulowane, zdarzenie opisane, skatalogowane na podstawie m.in. dat, miejsca, artykułów prasowych i informacji uzyskanych u źródeł formalnych, aby można było jako organizacja wystosować odpowiednie pismo o sprostowanie do redakcji oraz do prowadzenia statystyk

Czy jest to coś trudnego i jak ma nam to pomóc?
Wystarczy czerpać z doświadczeń i rozwiązań, które tam się sprawdzają.
A nie drzeć koty o to co kto zrobił dla sprawy, gdzie dla każdego owa sprawa to co innego (taki temat z tego forum).
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Parabellum »

Ja odebrałem ten post torchę na zasadzie na zasadzie "o, pochwalę się, że zaplaciłem NRA i mam sprawę załatwioną u siebie, a wy cóż, męczcie się żuczki w Europie":)

Wspominasz o lewackich stanach, jak jednak wyjaśnić, że w takim najbardziej chyba lewicowy stan jak Vermont, rządzony od dawana przez partię demokratyczna, Nowa Anglia, wschodnie wybrzeże, ma też bardzo liberalne, jeśli nie najbardziej, przepisy dotyczące broni w Stanach? Jak tam tzw. lewacy wprowadzili i utrzymali takie rozwiązania?

A tak nawiasem mówiąc, ciekaw jestem jak skończy się ta akcja w innej części Ameryki: https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... eapon-ban/
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2018, 01:07 przez Parabellum, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Parabellum pisze:Ja odebrałem ten post torchę na zasadzie na zasadzie "o, pochwalę się, że zaplaciłem NRA i mam sprawę załatwioną u siebie, a wy cóż, męczcie się żuczki w Europie":)
Czy to chwalenie się i szydzenie, że my się męczymy? Dla mnie.
Wręcz przeciwnie, jest to pokazanie, że organizacja prostrzelecka, która nie jest zależna od rządzących ma siłę przebicia.
Europą bym się nie zajmował i nie odnosił do niej, a należy zająć się naszym podwórkiem bo ono jest jeszcze bardziej restrykcyjne w podejściu do sprawy.

Jak to wygląda w USA z mojego punktu widzenia?
Występuje jakaś sytuacja, aby zakazać wszystkiego -> posiadacze broni są oburzeni -> NRA jest oburzone -> sygnały o oburzeniu społeczeństwa spływają do NRA -> NRA działa u "swoich" kongresmenów, senatorów itd. -> w debacie publicznej jest silny głos zarówno polityków jak i organizacji.

Jak to wygląda u nas?
Występuje jakaś sytuacja, aby zakazać wszystkiego -> posiadacze broni są oburzeni -> PZSS stwierdza, że to nie nasza sprawa bo sportu to nie łapie -> po pewnym czasie PZSS pod naciskami stwierdza, że to ich jednak dotyczy -> politycy mają to gdzieś i w śliski temat się zbytnio nie pakują -> dochodzi do tego dyscyplina partyjna -> biedni obywatele piszą do posłów sami z siebie -> nie ma żadnej organizacji, która miałaby większą siłę przebicia wśród polityków i mediów -> wszelkie debaty publiczne w mediach kończą się w większości tym, że z posiadaczy robi się oszołomów i wszystko jest pod kątem JA, a nie MY + osobiste wycieczki (szumi nie rozumi to już tutaj weteran) -> większość kontaktów z posłami jest na zasadzie "znamy go"/"to nasz człowiek", ale wszystko to są kontakty na poziomie lokalnym, a nie ogólnokrajowym.
Parabellum pisze:Wspominasz o lewackich stanach, jak jednak wyjaśnić, że w takim najbardziej chyba lewicowy stan jak Vermont, rządzony od dawana przez partię demokratyczna, Nowa Anglia, wschodnie wybrzeże, ma też bardzo liberalne, jeśli nie najbardziej, przepisy dotyczące broni w Stanach? Jak tam tzw. lewacy wprowadzili i utrzymali takie rozwiązania?
O jakich konkretnie przepisach mówisz?
Weź też pod uwagę uwarunkowania historyczne oraz właśnie działalność NRA jak i ogólną chęć lub niechęć do broni na danym terenie.
To, że ogólnie stan jest lewacki to nie znaczy, że wszystkie przepisy ma takie.
Parabellum pisze:A tak nawiasem mówiąc, ciekaw jestem jak skończy się ta akcja w innej części Ameryki: https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... eapon-ban/
Nawet u nich może to nie przejść.
Coś pewnie wprowadzą, ale nie na taką skalę jakby chcieli.
W USA wydźwięk to może mieć żaden bo oni akurat Kanadyjczyków sami uważają za dziwnych chociaż jakiś stan może spróbować iść w ich ślady, ale ponownie ich druga poprawka do konstytucji zadziała i nic im z tego nie wyjdzie.
A tam o odszkodowania powalczyć można bez problemu więc pozwami by ich zalali na długie lata.
Kanada nie ma takiej możliwości obrony i multi kulti premier tam może coś zdziałać chyba, że to będzie gwóźdź do jego politycznej trumny bo tam też ludzie mają powoli dość...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: adnikauto »

Parabellum pisze:Jakie to ma przełożenie dla naszego problemu? Nie oczekujesz chyba, że przy braku takich tradycyji uwarunkowanej amerykańską krótką historią, da się to w Europie zmienić ot tak przelewając składkę członkowską dla jakiejś organizacji?
Braku TRADYCJI.... no prosze Cie.... 1000 lat istnienia Polski to brak tradycji ??? .... Przelozenie na polski grunt jest bardzo proste.

W Polsce nie ma organizacji ogolnopolskiej, niezaleznej od rzadu, niezaleznej od policji, ktora mialaby wlasnych prawnikow, czas antenowy a przede wszystkim swoj wlasny budzet!

Ktora jak pisze Kolega LARPAK- organizowalaby szkolenia, zawody, wystawy w oparciu o 1000= letnia historie Panstwa Polskiego....

Mysliwi sobie, sportowcy sobie, kolekcjonerzy sobie... gdyby przykladowo 100 tys. strzelcow, czy ogolnie posiadaczy broni wplacilo rocznie stawke 100-150 PLN bylby budzet, mozna zaczac by dzialac... rozbicie i podzialy dzialaja na Wasza szkode- czy naprawde trzeba na to patrzec z odleglosci 5000 tys. mil by to dostrzec... ???

Parabellum pisze:Ja odebrałem ten post torchę na zasadzie na zasadzie "o, pochwalę się, że zaplaciłem NRA i mam sprawę załatwioną u siebie, a wy cóż, męczcie się żuczki w Europie":)
Jesli naprawde tak odebrales moj post to jest mi bardzo przykro z tego powodu.... mialem i mam intencje pokazania, ze MOZNA... ze mozna miec swoja silna i prezna Organizacje- nie budujaca swoje siedziby z marmuru ale wspierajaca szeroko pojete srodowisko strzeleckie w Polsce.

Gdyby wspomniana Organizacja mogla rowniez promowac sprzet wychodzacy z Polskich Fabryk Broni, w zamian za dotacje od przemyslu zbrojeniowego w Polsce- jestes sobie to wyobrazic...?

Potrzebne sa kontakty i pieniadze oraz sluszna idea, rzady sie zmieniaja, jak i politycy .... a przykladowa NRA trwa... jedni jej nienawidza, dla innych jest ostaja sily niezaleznej od aktualnie panujacej wladzy, czy to przychylnej czy tez nie posiadaczom broni.

Pisze troche moze chaotycznie za co przepraszam, ale robi sie pozno, wrocilem z pracy.... ot takie moje przemyslenia....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: GreenHeart »

adnikauto pisze:....

Mysliwi sobie, sportowcy sobie, kolekcjonerzy sobie... gdyby przykladowo 100 tys. strzelcow, czy ogolnie posiadaczy broni wplacilo rocznie stawke 100-150 PLN bylby budzet, mozna zaczac by dzialac... rozbicie i podzialy dzialaja na Wasza szkode- czy naprawde trzeba na to patrzec z odleglosci 5000 tys. mil by to dostrzec... ???
Co roku wpłacam 355 na PZL
Ty płacisz na PZSS
I co z tego? Żaden Pezet nie działa na rzecz swoich członków. Tylko ciągle słychać o przejadaniu kasy.
Komu więc zaufać żeby zasilić mu budżet kwotami ponad 30 mln rocznie?
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Parabellum »

Przepraszam, Adnik w takim razie:)

Greenheart, myślę, że finansowo najlepiej wspierać np. Firearms United, stowarzyszenie Bractwo z Wrocławia. Firearms United przy lepszym finansowaniu mógłby być takim europejskim NRA.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Po co od razu europejska organizacja?

Martwmy się własnym podwórkiem i naszymi przepisami.

Wpłacasz na PZSS, PZŁ czy inne stowarzyszenie o charakterze kolekcjonerskim bo MUSISZ - taki wymóg ustawowy.
Różnica jest taka, że dwa pierwsze związki są państwowe i bez nich nie dostaniesz pozwolenia sportowego czy łowieckiego.
Te związki nie muszą się martwić o swój byt bo mają kasę z budżetu oraz zapewniony ustawowo wpływ środków ze składek.
Nie muszą też zbyt wiele robić poza określoną działalnością bo nikt i nic od nich tego nie wymaga, a do tego nie będą się narażać tym co akurat są u władzy i tak w kółko.

W przypadku NRA działalność i aktywność jest konieczna, aby pozyskiwać członków i składki, a od tak nikt im nic nie da co ma miejsce w przypadku PZSS czy PZŁ.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Parabellum »

Lepsza organizacja paneuropejski z tego samego powodu, co NRA działającej we wszystkich a nie jednym stanie - w grupie siła i dopiero wtedy możemy marzyć o możliwości oddziaływania tzw. elit w europarlamencie.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Tylko NRA działa na cały kraj, jeden kraj i boryka się z prawami federalnymi oraz stanowymi.
U nas wygląda to inaczej bo masz prawa unijne oraz ich implementację do praw lokalnych (krajowych), gdzie każdy kraj wprowadza ową implementację inaczej.
Wygląda tak samo, ale jednak są pewne różnice.

Zajmijmy się własnym podwórkiem, a nie snujmy marzeń o europejskiej organizacji.
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: plewy38 »

Tylko że w Europie jeśli ktoś lobbuje to raczej różowe pistolety na wodę. Unia sama w sobie nie ma szans przetrwać (historia gospodarcza świata), a nasze podwórko jakie jest każdy widzi. Ja wierzę tylko w pospolite ruszenie..... :(
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Parabellum »

Unia Europejska istnieje relatywnie krótko, nawet ewzględniając wcześniejszą EWWiS, więc nie wiem o jakiej historii mówisz.
Jednak albo się ona zreformuje, albo arogancja elit doprowadzi kiedyś do jej rozpadu i nie będzie Stanów Zjednoczonych Europy, które marzą się niektórym filozofom i mnie również:)
Podzielona Europa jest skazana na margnializację w świecie rosnących nowych potęg gospodarczych, podobnie jest z naszą sprawą - nic nie stoi na przeszkodzie by koncentrować się na działaniach w zakresie naszego podwórka, ale pozostawać w łączności okazjonalnie z kolegami np. z Czech. W jedności siła.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Europejska organizacja jak najbardziej, ale aby mieć w niej jakiś głos to potrzeba nam najpierw silnej i jednolitej organizacja krajowej i to jak najbardziej niezależnej od jakiegokolwiek rządu.
Inaczej będzie tak jak zwykle i nikt nie wie czego chce więc pyta KGP i PZSS, które zasadniczo są anty...

Nic nie szkodzi, aby mieć silną organizację ogólnopolską i jednocześnie być w kontakcie z innymi krajami, ale ciężko mówić o ogólnoeuropejskiej organizacja, kiedy w kraju za specjalistów mamy KGP z WPA i CLKP oraz PZSS, a chociażby przepisy francuskie co do przechowywania itd. są dość dziwne, aby nie rzec restrykcyjne, czeskie są całkiem spoko itd. i jaki model przyjąć skoro każdy rząd/kraj ma swój pogląd na te sprawy?

Najpierw silna i rzeczowa organizacja krajowa, która odcina się od prywatnych celów i ideologii niezwiązanej z bronią, a dopiero później wychodzimy dalej.
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: panKompot »

Będąc w unii Polska będzie też w Trójmorzu. Za jakieś 15-20 lat będzie brakowało z pół melona samych tirowców.. Za 30 masowo zaczną opuszczać unię. Pomijając wojne do której się wszyscy przygotowują, (Prócz tych rozbrajanych) ówczesne prawa unijne przestaną istnieć. I wtedy jest nasze 5 minut na swobodę w posiadanej broni. Ale niektórzy mogą nie dożyć no i ja tylko sieje propagande ;laughing:
Ten niżej śmierdzi rybką...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: adnikauto »

@LARPAK

Wlasnie o to chodzi, to jest dokladnie co mam na mysli.
Lepiej bym tego sam nie ujal.

Jak najdalej od politykow oraz polityki, jednak posiadanie wlasnych prawnikow, ktorzy beda biegli we wszystkich niuansach prawnych jest niezbedne.

Nie moze byc mowy o dzialaniach spontanicznych, nieprzemyslanych.

To jest tzw. "starting point" oraz cala praca oddolna na szczeblu wojwodzkim, gminnym, osiedlowym niemalze.

Cel ma byc tylko jeden:
- ogolnopolska organizacja PRO- Strzelecka..... nie militarna ani zadna inna. .... bardziej lobbujaca w kierunku pomocy, obrony, popularyzacji.... najwazniejszy jest aspekt prawny- od niego sie wszystko zaczyna.

Wierze gleboko, ze jest to mozliwe za mojego zycia, jesli bede sie mogl przydać to zglaszam swoj akces do pomocy!
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”