Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Officer_199 »

W Braterstwie już powstają odpowiedzi na pismo.
Jeżeli ktoś chce, to w komentarzach pod tematem o ustawie, bądź na forum można zamieścić swoją wersję odpowiedzi na najbardziej zapalne punkty.
Lub drogą mailową, byle były to konkrety, a nie bezcelowe narzekanie.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 10:36 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Railman »

Ludzie piszą a … karawana idzie dalej. Dobrze by było aby sprawę nagłośnić w mediach (TV). Politycy, urzędnicy są czuli na to jak coś jest głoszone wśród szerokiego ogółu - czytaj suwerenowi.

Jest w TVN-ie (TVN-Turbo) program o wszelkiego rodzaju broniach. Może TVN-owi podsunąć (np. ROMB) ten gorący temat.
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: JohnyWalker »

Railman pisze:Czy to znaczy, że nie będzie można przynosić ze sobą na strzelnicę już naładowanych zapasowych bębnów rewolwerów CP ?
Nie będziesz mógł transportować żadnej broni. Nie ma znaczenia że nie załadowana.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Transportować będzie mógł tylko, że teraz to się będzie nazywało noszeniem bez względu na stan załadowania.
Aby być zgodnie z kwitem to wszystko musi być rozładowane - komora nabojowa, bęben nabojowy, urządzenie ładujące, brak podpiętego magazynka...

Problem robi się z bronią kolekcjonerską jeżeli nie zniknie zapis o zgodzie organu na jej noszenie.
alex321
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 16 września 2011, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Kieleckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: alex321 »

A co na to znane osobistosci tj: Cereus, Michal Majchrowicz, Brzydki Burak itd .....
Moze trzeba by wystosowac pismo prosbe o komentarz np Maxowi Kolonce, Gadowskiemu, Michalkiewiczowi. Nie wiem, moze nie mam racji ale tak mi przyszlo do glowy. Kolonko juz pisal o rozbrajaniu polakow jeszcze za kukunia. Teraz to dopiero nas rozbroja ......
Boze dopomoz w tych trudnych czasach :(
Enfield Artillery .58, Remington .44, Remington .36
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: GreenHeart »

Rozmawiałem z kilkoma osobami które mogą zrobić trochę szumu w mediach społecznościowych. Niech ta sprawa będzie widoczna dosłownie wszędzie. Jak prezydent odpali tweetera żeby zobaczyć kto ze znajomych poleca ośrodek w Alpach to niech mu najpierw wyskoczy ze jego resort planuje podstępem na 100 lecie niepodległości rozbroić Polaków. Jak premier odpali FB żeby sprawdzić co u Putina słychać to niech mu najpierw wyskoczy temat że społeczność strzelecka jest wkurzona, jak Błaszczykowski odpali demotywatory żeby pośmiać się z opozycji to niech mu najpierw wyjdzie mem o tym co jego były resort nawywijał, jak Kaczyński odpali portal o zwierzakach żeby zobaczyć co słychać u znajomych to niech mu wyjdzie reklama o oburzeniu środowiska strzeleckiego i ich rodzin.
Ja ze swojej strony robię co mogę, nie mam kontaktów, nie mam wysoko postawionych znajomych ani nie mam środków na kampanie medialną ale staram się zrobić tyle zamieszania ile się da żeby echem ten projekt nie przeszedł. Ustawy o prawie łowieckim nie udało się obronić bo środowisko myśliwych jest bardziej skłócone ze sobą niż Kargul z Pawlakiem ale być może nadrzędną ustawę o broni uda się zaimplementować jak należy. Nawet jeśli manifestacje nie wyjdą to niech politycy wiedzą że w necie był taki szum wokół tej sprawy że nadchodzące wybory i ich wydumane sondaże mogą wziąć w łeb. Powoli zbierają się mocniejsze siły od nas w obronie naszych praw ale bez pojedynczych głosów nic nie będą znaczyły.
Ktoś pomyśli że to nic nie da ale wole zadziałać na tyle ile mogę niż potem pluć sobie w brodę że można było więcej.
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: lukasz25 »

GreenHeart pisze:Rozmawiałem z kilkoma osobami które mogą zrobić trochę szumu w mediach społecznościowych.
Ktoś pomyśli że to nic nie da ale wole zadziałać na tyle ile mogę niż potem pluć sobie w brodę że można było więcej.
Bardzo słusznie. Mimo że wielu uważa inaczej, ja również staram się robić co tylko w mojej skromnej mocy. Bo gdy nie widać oburzenia, to można każde badziewie uchwalić! Trzeba nam teraz spójności w działaniach.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: JohnyWalker »

LARPAK pisze:Transportować będzie mógł tylko, że teraz to się będzie nazywało noszeniem bez względu na stan załadowania.
Aby być zgodnie z kwitem to wszystko musi być rozładowane - komora nabojowa, bęben nabojowy, urządzenie ładujące, brak podpiętego magazynka...

Problem robi się z bronią kolekcjonerską jeżeli nie zniknie zapis o zgodzie organu na jej noszenie.
Będzie to noszenie i będzie zabronione.
Inna sprawa że nawet obecnie noszenie kolekcjonerskiej jest zabronione ale bezkarne.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: kwaki »

Różnica jest taka, że teraz co prawda nosić kolekcjonerskiej nie wolno (mimo, że bez przewidzianych konsekwencji), to już przenoszenie jest jak najbardziej legalne. Zgodnie z nowym zapisem, jeśli jednocześnie nie zostanie usunięty ustęp 8, to nawet przemieścić nie będzie można bez zgody organu :evil:

Pozostawienie tego ustępu wydaje mi się niedopatrzeniem, bo kolejne opisują co można nosić w stanie załadowanym (tylko ochrona osobista), a co rozładowanym (cała reszta). Jeśli faktycznie tak jest, to:
- dla kolekcjonerów nic się nie zmienia
- sportowcy obrywają, bo im się odbiera tę możliwość
- pamiątkowe obrywają, bo im w ogóle nie można takiej broni załadować (w innych przypadkach jest wyłączenie na strzelnicy).
Lack of confidence comes from lack of competence.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

JohnyWalker pisze:
LARPAK pisze:Transportować będzie mógł tylko, że teraz to się będzie nazywało noszeniem bez względu na stan załadowania.
Aby być zgodnie z kwitem to wszystko musi być rozładowane - komora nabojowa, bęben nabojowy, urządzenie ładujące, brak podpiętego magazynka...

Problem robi się z bronią kolekcjonerską jeżeli nie zniknie zapis o zgodzie organu na jej noszenie.
Będzie to noszenie i będzie zabronione.
Inna sprawa że nawet obecnie noszenie kolekcjonerskiej jest zabronione ale bezkarne.
Będzie zabronione czy jest zabronione?
Bo jakbyś przeczytał obecną ustawę to zabrania ona noszenia tylko broni do celów pamiątkowych i kolekcjonerskich bez zgody organu (art. 10 ust. 8).

Projekt zakłada, że każdy sposób przemieszczania jak i przewożenia w pojeździe (ktoś kto to pisał nie rozumie, że przemieszczanie samo w sobie zawiera również pojazdy!), a bez usunięcia art. 10 ust. 8 to tylko z pamiątkową i kolekcjonerską bez zgody organu nawet na strzelnicę się nie wybierzesz.

W związku z czym nieprawdą jest to co piszesz bo ustawa jak i projekt nie zakazują noszenia broni - co by wtedy mieli powiedzieć posiadacze do ochrony osobistej?

Co jest śmieszniejsze to ten zapis można łatwo obrócić przeciwko WPA i kontroli - z szafy panie nie wyciągnę bo nie mam zgody organu, drzwi do szafy mogę otworzyć i to tyle.

kwaki pisze:Pozostawienie tego ustępu wydaje mi się niedopatrzeniem, bo kolejne opisują co można nosić w stanie załadowanym (tylko ochrona osobista), a co rozładowanym (cała reszta).
Wątpię, że to jest niedopatrzenie.
Opcje są dwie:
- będziemy to odkręcać przez pewien czas, a KGP/WPA będą się cieszyły
- jest to celowy zabieg, który zostanie naprawiony w ramach konsultacji/czytań i postrzegany będzie jako ustępstwo MSWiA/KGP, a my się będziemy cieszyli, że coś ugraliśmy kiedy inne zmiany zostaną wprowadzone.

Podobnie będzie w przypadku kategorii broni "A" i ta przerobiona - pewnie pozwolą bo sklepy stracą klientelę, ale inne obostrzenia przejdą...
alex321
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 16 września 2011, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Kieleckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: alex321 »

Dokladnie tak jak mowisz.
Jeszcze Korwin Mikke przyszedl mi do glowy.
A moze srodowisko ksiezy. Mysle ze paru pasjonatow by sie znalazlo.
Paru poslow pewnie tez ma repliki CP.
U mnie w Jędrzejowie na strzelnicy ogolne rozluznienie jak by nigdy nic. Nikt nie podejmuje tematu. Troche to dziwne bo za chwile moga sie stac nielegalnymi posiadaczami broni czyli przestepcami. Chyba nadal kroluje zasada ze eeeeee tam, jakos to bedzie. Ale wlasnie, NIE BEDZIE.
Enfield Artillery .58, Remington .44, Remington .36
Awatar użytkownika
lewanek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 01 września 2016, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: lewanek »

Uważam, że kampania medialna byłaby bardzo dobrym pomysłem. Jestem skłonny dorzucić się do tego zacnego celu. Mamy na forum kogokolwiek doświadczonego w takich kwestiach (PR, reklama itp.) ? Myślę, że tylko nagłośnienie sprawy tu i teraz może nam przynieść wymierne korzyści.
7,62x39 / 8x57 / 0.44 / 5,56x45 / .223 / 12/70 / 12/76 /
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Wilek1 »

bardzo dobry pomysl zeby szybko wyslac "projekt" i zestaw opisów (chocby linki - Braterstwo, nie znany , itp) do Maxa Kolonko jak i Pana Cejrowskiego a moze innych znanych osób (kto zna niech się kontaktuje) - moze na szybko by zrobili jakis komentarz na Youtube i Twitter pomogloby to nagłośnic sprawe i powiedziec ze takie ograniczenie to nie jest mądre ani słuszne... a zdecydowanie nadgorliwe robic taki rzeczy skoro nikt inny tak nie robi i nie trzeba tak robic...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Z rzetelnością naszych mediów to będziesz miał raczej coś takiego:
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Hornet_AW »

Dajcie znać Panu Cejrowskiemu i Maxowi "mówię jak jest" Kolonko.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”