Ruger Old Army czy jest legalny ?

Moderator: Moderatorzy CP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger Old Army czy jest legalny ?

Post autor: KG92RS »

gondol_jerzy pisze:bazuje (...) stylistycznie na Remingtonie.
Co to znaczy "bazuje"? Faktycznie, na pierwszy rzut oka, są podobne. Ale jak się przyjrzeć, to wszystko mają inne:
1. Rękojeść w kształcie podobna, ale już okładki od strony szkieletu - inne.
2. Tylna część szkieletu - inna.
3. Górna część szkieletu - inna.
4. Obudowa spustu i spust - inne.
5. Przednia część szkieletu - inna.
6. Bęben - inny (na zdjęciach nie widać: ruger ma występ z przodu, remik z tyłu, zupełnie inaczej rozwiązane popychanie)
7. Kominki - inne (na zdjęciach nie widać: ruger wymaga sześciokątnego klucza 4.5mm edit: w rugerze montowane prosto, w remiku pod kątem)
8. Popychacz bębna ("hand") - inny (na zdjęciach nie widać: w rugerze jest pancerny w porównaniu z remikiem)
9. Budowa, kształt i mocowanie pobojczyka - inne.
10. Budowa i mocowanie osi bębna - inne.
11. Lufa - inna (ruger - okrągła, remik - sześciokątna).

I taki mały, fajny szczegół: ruger pozwala strzelać na sucho, bez zdejmowania kominków -> konstrukcja jest taka, że kurek nie uderza w kominek, jest malutka przerwa.

No to ile musi być tego wzorowania się, żeby coś nazwać "repliką"? Czy Golfa można nazwać repliką Malucha? Przecież w kształcie są trochę podobne, oba mają cztery koła i kierownicę...
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 10:42 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger Old Army czy jest legalny ?

Post autor: KG92RS »

z99 pisze: W tym sklepie klientów traktuje się jak idiotów, którzy absolutnie się nie znają i można im wmówić wszystko.
Jakiś czas temu ogłosili, że maja radomskie AKM-y. Akurat się nad takim wynalazkiem zastanawiam, więc zadzwoniłem z pytaniem, jak został przerobiony na samopowtarzalny, bo mam w tym względzie określone wymagania. "Mistrz" stwierdził, że nie wie, nie zna się i nie będzie sprawdzał. Mam sobie zadzwonić do firmy, która je przerabiała. Nawet mi się nie chciało komentować...
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger Old Army czy jest legalny ?

Post autor: gondol_jerzy »

...
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, 13:26 przez gondol_jerzy, łącznie zmieniany 2 razy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger Old Army czy jest legalny ?

Post autor: KG92RS »

gondol_jerzy pisze: Stylistycznie podobny do Remingtona niewątpliwie jest. Ma podobne proporcje i ogólny zarys kształtu.
Tak jak Golf do Malucha.
gondol_jerzy pisze: Żadna z konstrukcyjnych cech nie czyni go bardziej szybkostrzelnym, czy groźniejszym narzędziem od innego rewolweru rozdzielnego ładowania z XIX wieku czy innych replik. Idea działania jest ta sama: rozdzielne ładowanie, ołów, czarny proch i kapiszony.
A co to ma do rzeczy? W ustawie nie jest napisane, że pozwolenia nie wymaga broń czarnoprochowa rozdzielnego ładowania. Jest konkretny warunek, który ma zostać spełniony. Pozwolę sobie zauważyć jeszcze raz: PRODUCENT TWIERDZI, ŻE MODEL OLD ARMY JEST ICH AUTORSKĄ KONSTRUKCJĄ I NIE JEST OPARTY NA ŻADNEJ BRONI HISTORYCZNEJ. Wiecie lepiej od producenta, co ów wyprodukował?
gondol_jerzy pisze: Cała reszta to są pierdoły.
Tylko ile ich jest? Tak w rzeczywistości te dwie konstrukcje WSZYSTKO mają inne. Łączy je to, że są rewolwerami czarnoprochowymi rozdzielnego ładowania. Czyli mają rękojeść, szkielet, bęben, lufę (umieszczone w tych samych miejscach) i strzelają do przodu.
gondol_jerzy pisze: Niestety, zapis ustawowy nie jest jasny: ,,Broń rozdzielnego ładowania przed 1885r i repliki tej broni".
Jest BARDZO jasny. Producent wie, co i jak wyprodukował. Pietta i Uberti produkują repliki i tak twierdzą. Ruger NIE i też tak twierdzi. Jeśli sprawa Rugera Old Army trafi kiedykolwiek do sądu, stawiam dolary przeciw orzechom, że skończy się bardzo szybko, własnie na podstawie informacji publikowanych przez producenta.
gondol_jerzy pisze: Nic dziwnego, że zaczynają się dyskusje i interpretacje dotyczące replik i co ustawodawca miał na myśli. Idealną kopię, czy replikę funkcjonalną?
To nie są dyskusje, tylko próby odwracania kota ogonem przez tych, którym ich wizja nie pasuje do rzeczywistości. Wątpliwości byłby wtedy, kiedy producent zadeklaruje, iż jego produkt jest repliką, a tzw. organy będą próbowały to podważyć.
gondol_jerzy pisze: Golfa ciężko nazwać repliką malucha
Dlaczego ciężko? Działają DOKŁADNIE te same zasady, które usiłujesz na siłę zastosować do rozpatrywanej broni. Podobne w kształcie? Podobne. Cztery koła są? Są. Kierownica jest? jest. Liczba drzwi się zgadza? Się zgadza. Jeżdżą do przodu i skręcają? Owszem. A "cała reszta to są pierdoły".
gondol_jerzy pisze: Nie wiem czy wiesz, ale istnieje na świecie bardzo szeroki rynek replik starych i klasycznych modeli samochodów. Taka replika prawie nigdy nie jest dokładnym odwzorowaniem oryginału. Nowoczesne materiały, nowoczesne zawieszenia, hamulce, silniki itp. Ale to nadal jest replika np: Lotusa 7 czy AC Cobra i nikt tego nie kwestionuje.
Po pierwsze, twórcy tych replik od początku twierdzą, że budują repliki. Po kolejne, próbują maksymalnie zbliżyć się do oryginału. Po następne -> zauważ, że nic nie pisałem o budowie wewnętrznej -> a tylko na tym, co widać z wierzchu. Ruger NIGDY nie starał się nawet zbliżyć do Remingtona 1858 i jasno to twierdzi.

Poza tym, właściciele replik samochodów, które nie do końca na miano replik zasługują, ryzykują wyśmianie "w towarzystwie", ale nie grozi im 8 lat oglądania świata w kratkę.

Tutaj mamy taką sytuację, iż skrajnie nierzetelna firma wprowadziła swoich klientów w błąd i w momencie, kiedy "rzecz się okazała", zaczęła wszystkich wokół wyzywać od idiotów i nieuków. ZAMIAST PÓJŚĆ DO SĄDU I UDOWODNIĆ SWOJE RACJE.
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ruger Old Army czy jest legalny ?

Post autor: gondol_jerzy »

KG92RS wybacz, proszę! Po opublikowaniu swojej wypowiedzi, zdałem sobie sprawę, że nie mam racji i skasowałem treść. A Ty w tym samym czasie pisałeś odpowiedź. :shame:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”