Sklep Militaria

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
snekker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 18:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sklep Militaria

Post autor: snekker »

Wrzucam post tutaj ponieważ dotyczy prawa.Jeżeli moderatorzy uznają że powinien być w innym miejscu to proszę o przeniesienie.Nie jest ten post też reklamą wymienionego w temacie sklepu,a raczej zasłużoną antyreklamą.Sprawa działa się dziś w mieście Szczecinie.Od tygodnia przebywam w Polsce na urlopie i postanowiłem sprawić sobie rewolwer w kalibrze 44.Pod tym względem Szczecin jakąś pustynią nie jest i posiada kilka sklepów z bronią CP i postanowiłem sobie czegoś poszukać.Wiem że najpewniej kupuje się u Michała,ale ja już nie mam tyle czasu i lubię pooglądać i pomacać.Ta niedziela jest ostatnią z mojego pobytu w Polsce i chciałbym ją przyjemnie spędzić na strzelnicy.Tak też i wybrałem się do najbliższego sklepu.To akurat ten,który widnieje w tytule posta.Zauważyłem Remingtona 44 z lufą 5,5 cala w czarnej oksydzie.Poprosiłem o okazanie.Obsługa miła i uprzejma.Pierwsze co rzuciło się w oczy to broń wyjęta z gabloty cała w odciskach palców.Przy takiej ciepłej pogodzie po pewnym czasie bez wycierania zostaną stałe ślady na oksydzie.No,ale panowie sprzedają łuki,noże,koszulki i inne rzeczy to może nie wiedzą jak należy obchodzić się z oksydą.Zresztą nie to jest ważne i nie jest tematem posta.Ogólnie broń mi się podobała i wyraziłem chęć zakupu,nawet zapytałem o maleńki rabat,którego w takich sieciowych sklepach się nie udziela.Tak brzmiała odpowiedź kierownika sklepu.Pomimo tego dalej chciałem ów rewolwer zakupić.Poproszono mnie o Dowód Osobisty.Uznałem to za komplement że tak młodo jeszcze wyglądam,ale pan kierownik wyprowadził mnie z błędu.Okazało się że DO jet potrzebny do sporządzenia faktury imiennej,o którą wcale nie prosiłem.Pan kierownik tłumaczył to wymaganiami miejscowego(czyt,szczecińskiego) WPA i jeżeli mam z tym jakiś problem to żebym Miał pretensję do policji a nie do sklepu.Nie wiem czy miał szczęście,czy pecha ale instytucja WPA w Szczecinie jest mi dobrze znana z czasów kiedy jeszcze miałem dużo i często do czynienia z bronią palną i nie odczuwam stresu żeby zadzwonić i zapytać.Nawet miałem jeszcze w telefonie nr.do WPA.Co prawda nie do osoby zajmującej się nadzorem nad obrotem bronią,ale był.Odebrała miła pani i po wysłuchaniu mojego pytania,czy coś zmieniło się w UoBiA oraz o zaistniałej sytuacji czy sprzedawca zgonie z prawe odmawia mi sprzedaży broni bezpozwoleniowej bez okazania DO w celu rejestracji sprzedaży odpowiedziała tylko"a dlaczego nie?"Poprosiłem o przełączenie do kogoś kto jest bardziej w temacie.Trwało to 30 minut samego przełącznia.Od Annasza do Kajfasza.Aż wreszcie pan do którego najczęściej mnie odsyłano zlitował się i poprosił bym chwilę zaczekał,a on wszystkiego się dowie.Trwało to bardzo krótko i odpowiedź była konkretna i zgodna z moją wiedzą co do UoBiA.WPA żadnego takiego zalecenia temu sklepowi nie wydawała(?)Sklep może poprosić o okazanie DO i wypisanie faktury imiennej jeżeli nabywca chce złożyć w WPA wniosek o wydanie Europejskiej Karty Broni.Jak na razie takiego obowiązku nie ma,a na dodatek ktoś może już ma EKB na wcześniejsze sztuki.Sklep nie ma podstaw do odmowy sprzedaży poza wyjątkami sprawdzenia pełnoletności.Zostałem również poinformowany że jest to wykroczenie i mogę o tym wykroczeniu poinformować organy policji.Poprosiłem pana z WPA o wytłumaczenie całości panu kierownikowi sklepu.Trwało to około a może nawet więcej niż 30 min i była to bitwa na argumenty typy bo Wy od nas tego wymagacie i kontrolujecie itp.W końcu rozmowa została zakoń czona.Pan kierownik zadzwonił do swojego szefostwa,porozmawiał i przeprosił mnie za zaistaniałą sytuację.Poprosił o nr.telefonu gdyż szefowie w ciągu kilku dni zadecydują czy mogą mi sprzedać,czy też nie bez okazywania DO.Oczywiście podziękowałem i poinformowałem że rezygnuję z zakupów w sklepie gdzie nie jest respektowane prawo oraz pracownicy nie mają pojęcia o dbałości o broń.Ciekawe czy w innych miastach w wymieniony sklepie jest tak samo,czy tylko w Szczecinie?
Obecnie tylko szabla lekkiej kawalerii wz.1822
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 812
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: Maniusel »

Wstyd dla sklepu.
Compro...
Awatar użytkownika
pawelku171
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 29 października 2015, 21:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: pawelku171 »

Witam.Ja poszukiwałem pomocy w ,,tym" sklepie a temacie indeksatora do AA 410. NIe dowiedziałem się nic poza tym że ,,takie " rzeczy tylko internetowo lub telefonicznie z centralą. Na tym zainteresowanie sprzedawców się skończyło.Jak sprzedać to są ok, jak wytłumaczyć i pokierować to dużo gorzej.Fakt że część załatwiłem ale po wielkich bólach,ostatni ,,ludek" z którym rozmawiałem kazał cierpliwie czekać. Servis dość długo reagował na moje maile.Opisywany sklep mieści się w W-wie.
AA 410 by Kufel22 Hawke Sidewinder 4,5x14-42 i Burris Timberline 4,5x14-32
piston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 21:52
Tematy: 3
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: piston »

Spotkałem się z podobnym przypadkiem we Wrocławiu . Sprzedawca zażądał DO nawet do zakupu kapiszonów a gdy chcialem kupić dwie sztuki broni to mi odmówiono ale byłem nieustępliwy wtedy sprzedawca zaczął wydzwaniac do szefa i gdzieś jeszcze aż po wielu perturbacjach sprzedano mi broń.
Kraju Polan powstań z kolan
Awatar użytkownika
snekker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 18:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: snekker »

Problemem nie jest to czy w końcu nam sprzedadzą czy nie.Problemem jest interpretacja prawa.Nie jest istotne to czy jest to prawo dobre w założeniu czy nie.Prawo jest jakie jest i wszystkie instytucje państwowe i nie tylko są zobligowane do przestrzegania tego prawa.
Obecnie tylko szabla lekkiej kawalerii wz.1822
Awatar użytkownika
snekker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 18:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: snekker »

Prawo jest jakie jest.Ale ktoś to prawo ustanowił i nie jest to podstawa do interpretowania jak w piśmie świętym.Skoro prawo mówi że mam prawo nabyć broń bez pozwoleniową bez rejestracji,to jak nazwać zachowanie sprzedawców i odmowę sprzedaży owej broni w tym sklepie?
Obecnie tylko szabla lekkiej kawalerii wz.1822
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: ben_sage »

Tą sieć po wielu aferach na forum i nie tylko powinno się już całkowicie zbojkotować i omijać szerokim łukiem.
Nie dziwie ci się że zamieściłeś posta na forum. Mamy też kilka sprawdzonych sklepów i warto się wybrać na wycieczkę trochę paliwa i parę godzin ale nie będzie pajaców.
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: jacek sygula »

ale jak sprzedać wysyłkowo CP, bez skanu dowodu? jak sie okaże że wysłalem broń do dzieciaka w wieku przedszkolnym? nawet dodam: jak sprzedać wysyłkowo na paragon? przepis mówi wyrażnie [i słusznie] osoba pelnoletnia-sorry że to ruszam, ale nie raz Klienci mają opory przeciw udostępnianiu skanu DO, jakby na skan można było wille kupić? Dobrze by bylo żeby OBOWIĄZKIEM było okazywać badania psychologiczne :-D
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: Popeye »

W tym konkretnym przypadku Snekker był w sklepie i chciał kupić od ręki.
Podczas sprzedaży internetowej, to nawet po przesłaniu skanu dowodu nie masz pewności czy nie wysłał go do ciebie dzieciak - jaki problem zrobić zdjęcie DO ojca lub matki ?
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: franek »

jacek sygula pisze: ale nie raz Klienci mają opory przeciw udostępnianiu skanu DO, jakby na skan można było wille kupić?
Willę to nie (bo nieruchomości to przez notariusza), ale wystarczy że ktoś pozbiera takie skany z serwera pocztowego i we współpracy z "przedstawicielem handlowym" weźmie na Ciebie 10 telefonów z abonamentem. Potem udowadniaj, że to nie twoja ręka ...

Nie spotkałem sprzedawcy który by zaakceptował zamówienie podpisane podpisem kwalifikowanym.
W podpisie jest pesel to i pełnoletność da się ustalić.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: jacek sygula »

a jak podajesz wszystkie numery z karty kredytowej? zwykle jak ktoś zamawia przez internet-uzgadniam szczegóły przez telefon, natomiast zgadzam się: nie ma systemów doskonałych, nieraz człowiek jest nadgorliwy-chciałby mieć święty spokój :-D
Awatar użytkownika
snekker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 18:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: snekker »

Powiem tak.Trzydzieści minut później zakupiłem kolta w nierdzewce w innym szczecińskim sklepie.Zakupiłem tak jak bułkę pszenną w SAMie.Na paragon.Wysyłkowo rzeczywiście jest problem.Ja bym się chyba nie odważył sprzedać.Od piątku prowadzę korespondencję emailową z Militariami i gdybyście koledzy wiedzieli jakie pierdoły wypisują,jakie akty prawne wymyślają to moglibyście się posikać ze śmiechu.Wymyślili akt prawny nadrzędny w stosunku do ustawy,ewentualnie przepis wykonawczy do ustawy od właściwego ministra do spraw gospodarki.Nazywa się ten akt ZOBOWIĄZANIE.Piszą że że wymieniony minister ich zobowiązał do takich czynności.Ich może tak,ale nas jeszcze nie.
Obecnie tylko szabla lekkiej kawalerii wz.1822
hiszpan25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 01 czerwca 2016, 11:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: hiszpan25 »

niestety kwestia CP to w Polsce jedno z wielu wielkich nieporozumien... sam zakup i posiadanie legalne i bez zezwolenia. zgodnie z UoBIA nie wymaga takze rejestracji. jednak naj nie zarejestrujesz to nie dostaniesz EKB bez ktorego nigdzie nie zakupisz CP. swoja droga kolego gdzie zaopatrywac sie chcesz w CP?
Mam podobna sytuacje co Ty. Pracuje poza granicami RP i zakup przez FAM Pionki i odbior ma telefon od kierowcy jest dla mnie niewykonalny. Jak w tej sytuacji Ty rozwiazales problem?
Od kolegi posiadajacego "czerwona ksiazeczke" FAM domaga sie np podania typu broni... Czyli znowu nie musi CP rejestrowac ale bez rejestracji wyglada na to ze legalnie CP nie kupi...
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: kuras999 »

Nie zgadzam się że CP w Polsce to nieporozumienie. Z prochem to jest tak że masz prawo posiadać go tylko jak jesteś właścicielem broni - tak jak ma to miejsce w przypadku broni na pozwolenie. Wymóg z EKB stworzono po to prawdopodobnie żeby koncesjonowany sprzedawca miał dowód że jesteś właścicielem broni. Nie przesadzajmy też z tymi problemami i trudnościami bez EKB :)
hiszpan25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 01 czerwca 2016, 11:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklep Militaria

Post autor: hiszpan25 »

to ze jestem wlascicielem potwierdza np rachunek a jednak do zakupow nie wystarcza...
inna sprawa ze chyba zaden sklep sprzedajacy bron nie prowadzi sprzedazy CP...
a to takze by upraszczalo sprawe. kupuje bron i wszystko co do niej potrzeba w jednym miejscu... ale to bylo by za proste dla biurokratow...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”