CP zakazane w Eurokołchozie?

Moderator: Moderatorzy CP

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Sebastian »

eustachy pisze:Wiec wole tę odrobinę głupoty i brak paszportów.
Wiesz nikt nikogo nie stawia przed takim dylematem. To tylko straszenie politykow bo na zawieszenie strefy Schengen musza sie zgodzic WSZYSTKIE panstwa. A to boli bo ruch jest w OBIE strony. Ze co ze tylko Polacy maja miec paszporty ? A jak wyobrazasz sobie niemieckie tiry na granicach wwozace towar do Lidla i Kauflandu ? A wyobrazasz sobie lawine stali i materialow kupowane ze wschodu i Chin gdyby przestal dzialac jednolty rynek i bariery z nim zwiazane ? Wiesz ze aktualnie stal podrozala o 30 % ze wzgledu na ochrone przez EU (podniesli clo na import) stalowni zachodnich i zablokowanie stali z Rosji? Wiesz ze za to zaplacisz w kazdej pralce,aucie,szafce,czy gwozdziu ? Zobaczysz jak szybko Niemcy podpisza uklad o swobodnym handlu z GB po Brexicie. Bo bez niego pada im przemysl automotive , oraz AGD i budowlanka. A Brytole beda hubem dla USA i ZALEJA rynek Europejski lepszym i TANSZYM towarem.
Zawieszenie jednolitego rynku i Schengen NIKOMU sie nie oplaca i NIKT tego nie wprowadzi. Politycy z Niemiec i Francji oraz biurokraci z EU walcza o stolki i przetrwanie, bo bez nich Europa i panstwa sobie poradza. Bo oni beda zasilac kolejki w posredniakach a nie stanowiska w koroporacjach i bankach wdziecznych za wlasciwe regulacje.
Tyle offtopa.
Dyrektywa Bienkowskiej nie ma zwiazku z gospodarka, bezpieczenstwem,wolnym rynkiem,swobodnym przemieszczaniem. Jest to ruch POLITYCZNY obliczony na osiagniecie korzysci medialnych oraz stopniowe rozbrajanie spoleczenstwa. Bo nastepne krok sa opisane w dokumentach EU i tylko czekaja na pretekst. Nawet sie z tym nie kryja.
Ostatnio zmieniony 17 marca 2017, 12:47 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: kewalsPL »

eustachy pisze:A jak wprowadzą pozwolenia na CP, to ceny spadną i po taniości uzupełnię swoją kolekcję :)
Pozwolenia nie będę robił na pewno, za grosze też nie oddam zabawek- raczej tokarka przerobi je na wióry i nie skorzysta nikt na nich ;laughing: .
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: mildot »

A jak wprowadzą pozwolenia na CP, to ceny spadną i po taniości uzupełnię swoją kolekcję :)
To właśnie objaw zidiocenia naszego społeczeństwa przez lata. Najlepiej niech sąsiadowi kury wyzdychają to ja będę największym dostawcą jajek w okolicy... :roll: Kalizm w czystej postaci...
Etymologia słowa „idiota”

Pochodzenie: Zapożyczenie z gr. idiōtes ‘człowiek prywatny, zajęty swoimi własnymi sprawami, nieuczestniczący w życiu publicznym, wieśniak, prostak’ < gr. przymiotnik ídios ‘swój własny, osobny, prywatny’; występuje też w in. językach słow., np. czes. idiot, ros. idiót, a także w in. europejskich – por. niem. Idiot i fr. idiot.

Greckie słowo idiotes oznacza kogoś, kto nie uczestniczy w sprawach publicznych, a skupia się wyłącznie na sprawach prywatnych. Grecy nazywali w ten sposób człowieka zamkniętego tylko w kręgu swoich interesów i spraw. Nie istnieją dla niego inni i ich sprawy. Stan takiego zamknięcia starożytni Grecy nazywali – ‘idioteia’. Profesor Stanisław Grygiel rozwijając etymologiczne znaczenie słowa, dokonuje opisu kogoś, kto uległ temu stanowi. „’Idiota’ nie pojmuje ani siebie, ani innych, ponieważ jest nieobecny. Nie dochodzi do siebie, jest nieprzytomny, ponieważ […] nie dochodzi do innych“. Takie zjawisko dotyczyć może także całych grup zapatrzonych wyłącznie we własne cele. Profesor Grygiel podsumowuje: „’Idioci’ niszczą społeczeństwo“.
Obserwując dziś na własnym podwórku pewne analogie, pamiętajmy, że w starożytnej Grecji istniała odrębna kategoria ludzi określana mianem „idiotes”. W ich przypadku nie chodziło o jakąś ułomność psychiczną, lecz społeczną. Nie chcieli oni po prostu brać udziału w życiu publicznym.

Idiota – człowiek, który pozwala by inni decydowali o jego losach
@salvatorfabris: Pięknie to opisałeś. I niestety prawdziwie. A prawda jest taka, że nie powinniśmy oceniać innych i ich hobby. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki. Ale teraz powinniśmy razem pomóc zadbać o gospodarstwo ogrodnika bo może nie być ani córek, ani ogórków. ;) I taki eustachy zaraz się zdziwi, że jego powiększona kolekcja ulega przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa... no na razie magazynki...
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: mildot »

@eustachy: jak to była ironia to bardzo przepraszam. :one:
Może przewrażliwiony jestem i stąd deficyty w poczuciu humoru. ;)
Strzelam... bo lubię. ;)
casull454
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 08:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: casull454 »

Akurat jeżeli chodzi o rozbrajanie Niemców to ja nie mam nic przeciwko ! 8-) :)

Widziałem kiedyś u pewnego pana taką naklejkę na samochodzie:
Dziadek strzelał do Niemców,
Ojciec strzelał do Niemców,
Niemcy na mojej strzelnicy mile widziani !
:mad:
Ostatnio zmieniony 17 marca 2017, 21:38 przez casull454, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Ryjek »

Dyrektywa uchwalona!
Jej przyjęcie w Polsce oznacza koniec wolnego handlu bronią CP ładowaną odprzodową w 2018 roku.
Od 2018 roku nasze zabawki będą w kat. C :(
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Shooter7 »

casull454 pisze: Natomiast co do samej unii to wiadomo ze od początku chodzi o federalizacja poprzez osłabienie suwerenności państw narodowych.
Dlatego zawsze będę uważał ze trzeba sie z tego wymiksować !
To mogła być sprawnie działająca unia gospodarcza (taka luźna konfederacja) ale lewactwo zrobiło z tego cyrk.
To nigdy nie będzie unia na wzór Stanów Zjednoczonych
Moze inaczej,

jak sie siedzi w Koziej Wolce, gdzie czas zatrzymal sie tak w XVII - XVIII wieku, gdzie pora roku nie gra roli to mozna sobie dywagowac o wyjsciu z Uni.

Polska jak by nie bylo zyskala na wejsciu B. wiele. Zdajesz sobie wogole sprawe gdzie ta Polska wyladuje po tej Twojej " eksmitacji " ?

Widac w Stanach tez nie byles, ja osobiscie mam gleboko w pupie Cale te Stany i nie mam absolutnie ochoty aby cokolwiek ( no moze poza bronia i akcesoriami ) z tamtad importowac, bo mozna znalesc sie raptem bez ubezpieczenia socjalnego z reka w nocniku, i moze sie okazac, ze bedziesz musial zapieprzac nie tylko do jednej roboty ale i do trzeciej lub czwartej.

:wink:
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Railman »

Ryjek pisze:Dyrektywa uchwalona!
A czy może ktoś napisać czym to będzie skutkowało dla przeciętnego zjadacza czarnego prochu ?
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: ben_sage »

Shooter7 pisze: Polska jak by nie bylo zyskala na wejsciu B
Zdajesz sobie wogole sprawe gdzie ta Polska wyladuje po tej Twojej " eksmitacji " ?
Świat idzie do przodu ale tych zasług jakoś nie specjalnie odczułem. Myślałem kiedyś że Polska po wejściu do Unii będzie szła x2 do przodu a nie z tempem wolniejszym jak za Gierka.Przeliczyłem się i byłem w błędzie.
Szkoda że nie wierzysz w kraj i Polaków taki typowy malkontent że jak nie Unia to Polska utonie.

Nie chce rozwijać tego wątku bo to mocno jałowa dyskusja ale pozwoliłem sobie w skrócie odpowiedzieć na twojego posta.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: jurek40b »

Shooter7 , wygląda,że jesteś bardzo miastowy, na wejściu do unii, na pewno bardzo zyskałeś. Nie wiem, może sprzątasz nowe baseny, zamiatasz nowe chodniki, czy zasuwasz w nowym markecie. Ale w tym roku Polska jest płatnikiem netto, więc patrząc na ekonomię to nam tak średnio opłaca się być w eurosojuzie, a patrząc politycznie , to kiepszczyzna całkowita. Tylko proszę nie wylatywać z tekstem,że unia albo ruskie. Bo to kretynizm.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Ryjek »

Możemy tak gadać o UE, ale post mamy o wycofaniu broni CP z wolnego handlu.
Pytanie brzmi czy rejestracja będzie formalnością, czy też tak jak przy broni pneumatycznej z Ek ponad 17J.
A może jeszcze inaczej z badaniami itd. jak do współczesnej broni palnej.
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: claas87 »

Ryjek pisze:Dyrektywa uchwalona!
Jej przyjęcie w Polsce oznacza koniec wolnego handlu bronią CP ładowaną odprzodową w 2018 roku.
Od 2018 roku nasze zabawki będą w kat. C :(
Proszę o podanie źródła, na jakiej podstawie wyciągane są takie wnioski. Konkrety, konkrety proszę bo na stanowisko etatowego straszyciela to tu trzeba się w bardzo długiej kolejce ustawić :evil:
Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Ryjek »

claas87 pisze:
Ryjek pisze:Dyrektywa uchwalona!
Jej przyjęcie w Polsce oznacza koniec wolnego handlu bronią CP ładowaną odprzodową w 2018 roku.
Od 2018 roku nasze zabawki będą w kat. C :(
Proszę o podanie źródła, na jakiej podstawie wyciągane są takie wnioski. Konkrety, konkrety proszę bo na stanowisko etatowego straszyciela to tu trzeba się w bardzo długiej kolejce ustawić :evil:
Artykuł 17, [...] "(v) uchyla się kategorię D" [...]
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 17:137:TOC
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: claas87 »

Z tego co wiem w naszym UoBiA w kategori C i D nie znajdują się żadne rodzaje broni palnej. Nie wiem co to ma do rzeczy, była już o tym mowa wielokrotnie na forum. Proszę o wyjaśnienie skąd jest informacją że CP przechodzą do kategorii C, proszę o konkrety a nie domysły
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2017, 15:00 przez claas87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Ryjek »

Zapodałem konkret (art. 17), a nie żaden domysł.
Po drugie fakt, że dziś w UoBiA brak broni palnej we wspomnianych przez Ciebie kategoriach nie oznacza, że w 2018 w kategorii C wybranych rodzajów broni palnej nie będzie... jeżeli tylko Polska zaakceptuje narzucaną nam cytowaną dyrektywę unijną.

Tak przy okazji czy nie widzisz, że KE za wszelką cenę pragnie ograniczać dostęp do broni w EU i stara się narzucać poszczególnym krajom swoją politykę przy użyciu właśnie takich dyrektyw?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”