W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Moderator: Moderatorzy CP

LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: LongTom »

Znalazłem takie info:

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... ringu.html

albo tu
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgo ... ,10016740/

cóż strzelał poza terenem strzelnicy (wykroczenie), uszkodził mienie (ale jaka jest jego wartość - może to być wykroczenie)

ale według wiedzy tu rozpowszechnianej posiadanie repliki rewolweru czarnoprochowego, kul i prochu jest legalne bez zezwolenia.

Z tej krótkiej informacji (jeśli oddaje stan faktyczny) w komisariacie policji w Bydgoszczy taka wiedza jest nieznana.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: LordKitaKul »

Nie mam dostępu do pełnej wersji artykułu, a wyborczej nie kupuję z zasady, prawdopodobnie takich osób jest więcej - czy możesz wkleić treść?

EDIT: Post napisałem jeszcze przed dodaniem artykułu z gazety pomorskiej, dzięki.

Jeśli wierzyć informacjom medialnym (komentarz pod artykułem sugeruje, że są bardzo nieprecyzyjne), to rzeczywiście możemy mieć do czynienia z ignorancją policji. Aczkolwiek obstawiałbym na razie zabezpieczenie broni w celu wykonania „ekspertyzy”, czy jest ona rzeczywiście bronią bezpozowleniową.
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: LongTom »

Nie czytam tego biuletynu, ale materiał jest zerżnięty ze strony policji

http://www.bydgoszcz.kujawsko-pomorska. ... wolen.html

Jeśli to prawda, że przedstawili zarzut o nielegalne posiadanie broni za replikę i CP to ...
powinny się tym zainteresować ROMBy i inne stowarzyszenia strzeleckie, bo to nadużycie.

I taki kwiatek: "Biegły ocenił, że energia kinetyczna tego pistoletu była znacząca" z artykułu w pomorskiej (2 link).

Toż energia jest ważna dla wiatrówki, a nie broni CP.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Thalon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 716
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 19:50
Tematy: 22
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: Thalon »

Energia jest wazna dla pismaków, a nie dla wiatrówek.
Rigby .45. Whitworth .451
s308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2016, 20:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: s308 »

http://www.bydgoszcz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb1/informacje/wiadomosci/65128,Strzelal-do-tarczy-nie-mial-pozwolen.html
Jak się okazało 69-latek strzelał do własnoręcznie wykonanej tarczy z repliki rewolweru XIX-wiecznej broni. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Biegły ocenił, że energia kinetyczna tego pistoletu była znacząca.
Bydgoskiej policji gratulujemy biegłego, który nie odróżnia pistoletu od rewolweru.
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: LordKitaKul »

Wybaczcie, jeśli wbiję kij w mrowisko, ale czy rewolwer to nie pistolet? Owszem, przyjęło się, że określeniem „pistolet” nazywamy pistolety samopowtarzalne, natomiast rewolwery znane były niegdyś jako „revolving pistol” w anglojęzycznej nomenklaturze. Według mnie nazwanie rewolweru pistoletem nie jest błędem jako takim, jeśli przyjmiemy, że pistolet to ogólnie ręczna broń krótka. Oczywiście w drugą stronę to już ewidentny błąd.
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: LongTom »

Lordzie Kita Kul

Można oczywiście odwracać uwagę od rzeczy ważnych np. pisząc, że w Ameryce biją murzynów (choć to dawniej bo teraz jest odwrotnie)

Najważniejsze jest w tej sprawie to, że ktoś (policja, prokuratura?) podjął decyzję o postawieniu zarzutu za przestępstwo nielegalnego posiadania broni za rewolwer CP.

W żadnym z dostępnych opisów zdarzeń nie ma nic więcej oprócz repliki rewolweru czarnoprochowego, słoiczka prochu i kul. Jeśli tak to mógł 69-latek odpowiadać za wykroczenie (jak jazda z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa) za użycie broni poza strzelnicą i ewentualnie za uszkodzenie mienia (też prawdopodobnie wykroczenie - w zależności od wartości).
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: sas88 »

rewolwery znane były niegdyś jako „revolving pistol” w anglojęzycznej nomenklaturze
W literaturze anglojęzycznej często można się z tym spotkać. Tylko, co to u licha, ma wspólnego z tematem? :shock:
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: mkl1 »

LordKitaKul chciał ZAISTNIEĆ :621:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: LongTom »

W komentarzach pod linkowanym artykułem w gazecie pomorskiej pojawił się taki tekst


"Zgadza się to ja popełniłem to wykroczenie, strzelałem w miejscu niedozwolonym (w mojej ocenie bezpiecznym). Policja działała sprawnie i szybko, byli w porządku. Niedowierzali gdy mówiłem że na tę broń nie trzeba zezwolenia. Prokurator uwierzył mi, że można posiadać bez zezwolenia taką broń, ale nie uwierzył, że wolno posiadać proch i kule i strzelać. Bardzo rozsądnie powiedział, że wszystko sprawdzi zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, broń zbada ekspert. Dostanę za swój nieodpowiedzialny wyskok a sprawa legalności broni wyjaśni się."
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: MaciekSz »

Uwierzył, nie uwierzył - znaczy że nie ma o tym pojęcia.
Ja p****, ręce opadają.
Maciek
.62 i .69
milo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: milo »

"Zgadza się to ja popełniłem to wykroczenie, strzelałem w miejscu niedozwolonym (w mojej ocenie bezpiecznym). Policja działała sprawnie i szybko, byli w porządku. Niedowierzali gdy mówiłem że na tę broń nie trzeba zezwolenia. Prokurator uwierzył mi, że można posiadać bez zezwolenia taką broń, ale nie uwierzył, że wolno posiadać proch i kule i strzelać. Bardzo rozsądnie powiedział, że wszystko sprawdzi zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, broń zbada ekspert. Dostanę za swój nieodpowiedzialny wyskok a sprawa legalności broni wyjaśni się."

Z tego wynika,że nie było zarzutu ( mowa o wykroczeniu a nie przestępstwie), prokurator zanim podejmie decyzję o zarzucie lub umorzeniu ma wszystko sprawdzić czyli ustalić co jest legalne a co nie ( nikt nie zna się na wszystkim ) broń zbada ekspert czyli biegły nie wydał opinii, to co napisano wcześniej podał pewnie rzecznik prasowy policji nie znający się na rzeczy, poczekajmy na koniec sprawy, może autor wpisu o ile jest sprawcą zdarzenia poda jak się to skończyło. Jest jeszcze kwestia narażenia osób postronnych.
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: kaliber .44 »

Posiadanie CP w Bydgoszczy i ogólnie w województwie kujawsko pomorskim wg podfordońskiego WPA jest jak najbardziej legalne i traktowane zgodnie z obowiązującą Ustawą. To ten jakiś jełop naraził się na kłopoty, oceniając wg własnych kryteriów bezpieczeństwo miejsca w którym strzelał. Przez myśl mu nie przeszło, że to BROŃ, i używa się jej na strzelnicy. Konkludując - przede wszystkim, posiadając broń czarnoprochową (bez zezwolenia) nie należy kierować się własnymi "misiami" tylko postępować jak Pan Bóg przykazał, czyli strzelać na strzelnicach (broń = strzelnica, każdy homo sapiens o IQ większym od rozmiaru buta to rozumie i stosuje się do tego). Jak widać, są wiedzący lepiej, którzy mają potem takie niefajne przygody. I te przygody rzutują potem na całe środowisko.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: Marek- »

Jak widać niektórzy nie powinni mieć możliwości posiadania jakiejkolwiek broni, czy nawet wiatrówki.
Mam nadzieje że dostanie nauczkę, a wyznawcy strzelania do świńskiego ryja wyciągną sobie wnioski.
Mazi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 01 grudnia 2003, 17:29
Tematy: 18
Lokalizacja: Zagłębie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: W Bydgoszczy posiadanie CP nielegalne

Post autor: Mazi »

Coś takiego samego przeżyłem osobiście w Będzinie. Ale kilka lat temu. Razem z kolegą przywieźliśmy rewolwery zakupione w Czechach. Policja została powiadomiona przez czechów o takim zakupie. Zrobiono rewizję w mieszkaniu i zarekwirowano rewolwer Colt. Pojechałem na komendę i tłumaczyłem policmajstrowi że to jest legalne i zakup odbywał się na zezwolenie konsularne. Policmajster wręcz krzyczał że to jest niemożliwe aby było takie prawo. Drugi który miał laptopa z netem, znalazł przytaczaną ustawę przeze mnie i uspokoił kolegę.
Po dwóch dniach zadzwonili i oddali rewolwer.
Ale to było 2006 roku. Od tamtego czasu wiele wody w Wiśle przepłynęło. A oni jako organ kontrolny powinni znać prawo. :621:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”