Zakup broni CP.

Moderator: Moderatorzy CP

krzysztof303
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 lutego 2016, 20:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup broni CP.

Post autor: krzysztof303 »

Witam, zachęcony ciekawą i merytoryczną dyskusją na Waszym forum postanowiłem zainteresować się kwestią zakupu i użytkowania broni CP, przekornie zachęcił mnie do tego również medialny szum n.t. konieczności wprowadzenia ograniczeń dostępu do broni. Myślę że nie jestem w swoim zachowaniu odosobniony.
Dotąd odwiedzałem strzelnicę głównie za namową mojego jeszcze niepełnoletniego syna, korzystaliśmy jednak tylko z broni klubowej. Zakup tej broni pomimo że bezpozwoleniowej i nie wymagającej rejestracji jest związany z wymogami których nie do końca rozumiem, mianowicie konieczność podania wszystkich danych osobowych.
Z podobnymi praktykami spotykamy się tylko w sytuacjach gdy podpisujemy różnego typu umowy n.p. z bankiem.
W tym przypadku jedynym wymogiem jest chyba tylko pełnoletniość kupującego. Nie wystarczy niestety udokumentowanie jej okazaniem dowodu osobistego na miejscu w sklepie gdyby sprzedawcy nie wystarczył wygląd 40-letniego klienta.
Należy się wcześniej zalogować podając pełne dane.
Chciałbym się dowiedzieć czy to nie jest jakaś ukryta forma rejestracji. Czy nie muszę się obawiać że w chwili gdy unijni naprawiacze świata wprowadzą to co planują, odwiedzą mnie ich smutni urzędnicy i zarekwirują wszystko co jest bronią lub ją przypomina w celu zezłomowania, w tym co gorsze również zabawki ASG mojego syna.
Jako praworządny obywatel nie mam nic do ukrycia, wolałbym mimo wszystko by jasność była po obu stronach. Proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.
Mam nadzieję że moje obawy są niesłuszne.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Zakup broni CP.

Post autor: Marek- »

Jako praworządny obywatel, jak sam się określasz, nie powinieneś się obawiać niczego, nawet tego że zarekwirują Ci posiadaną broń, bo to dalej będzie praworządnym czynem, jeśli tak postanowi ustawodawca, a jeśli byś ukrywał swoją broń i to może być powodem niechęci do rejestracji to gdzie tu miejsce na praworządność ?
Awatar użytkownika
Yabu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 249
Rejestracja: 23 marca 2010, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni CP.

Post autor: Yabu »

Będą chcieli to Ci wszystko zabiorą. Czarnoprochowca, dom, dziecko (bo jakiś urzędnik stwierdzi że coś jest nie tak, mimo że jest ok). itd itp. Nie przejmuj się na zapas. :wink:
Nie chcesz podawać swoich danych to idź do sklepu i machnij dowodem osobistym. Teoretycznie nie powinni spisać twoich danych. A jak zamawiasz przez internet to nie dziw się że sprzedający chce dowód. Nikt nie będzie się podkładał i ryzykował że sprzeda małolatowi.
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni CP.

Post autor: kotwworku »

Nie ma obowiazku rejestracji, więc i nie ma obowiązku wyrejestrowania. Jak przyjdą to mówisz że nie masz, bo sprzedałeś i nie pamiętasz już komu ;)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Zakup broni CP.

Post autor: marekp »

No i co z tego wynika? Po co ten temat? Troll? Pociagnij jeszcze kawalek...... Dawno nikt bana nie dostal.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”